سایت مرکز تحقیقات صدا و سیما سایت صدا و سیما
رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی به مناسبت آغاز سال 1390 این سال را سال " جهاد اقتصادی"نامیدند و ...          رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):از مسئولان كشور، چه در دولت، چه در مجلس، چه در بخشهای دیگری كه مربوط به مسائل اقتصادی میشوند و همچنین از ملت عزیزمان انتظار دارم كه در عرصه‌ی اقتصادی با حركتِ جهادگونه كار كنند، مجاهدت كنند.           رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):اگر ما در بخشهاى گوناگون، روحيه‌ى جهادى داشته باشيم؛ يعنى كار را براى خدا، با جديت و به صورت خستگى‌ناپذير انجام دهيم - نه فقط به عنوان اسقاط تكليف - بلاشك اين حركت پيش خواهد رفت.           رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):مشاركت مستقيم مردم در امر اقتصاد، لازم است. اين نيازمند توانمند شدن است، نيازمند اطلاعات لازم است؛ كه اينها را بايد مسئولين در اختيار مردم بگذارند ...البته رسانه‌ها نقش دارند، راديو و تلويزيون نقش دارند، ميتوانند مردم را آگاه كنند...           رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):حرکت ما باید به گونه ای باشد که بتوانیم این دهه را به معنای حقیقی کلمه، مظهر پیشرفت و مظهر استقرار عدالت قرار دهیم .            
تاريخ بروز رساني :    12/01/ 1398
  صفحه اصلی 
  سخنان رهبري 
اخبار  
مقالات  
یادداشت‌ها  
پژوهشهای علمی 
کتاب‌هاو پایان‌نامه‌ها  
اصطلاحات  
  حکايات و ضرب المثل‌ها  
ديدگاه اندیشمندان  
احاديث  
   پايگاههاي پژوهشي  
گالری عکس  
ارتباط با ما  
 
رسول اللّه (صلى الله عليه و آله و سلم) :
 
• الکادُّ عَلى عِیالِهِ مِن حَلالٍ کَالمُجاهِدِ فی سَبیلِ اللّه ِ؛ پیامبر خدا صلى الله علیه و آله : آن که خانواده خویش را از حلال روزى مى دهد ، مانند مجاهدِ در راه خدا است . من لا یحضره الفقیه : ۳ / ۱۶۸ / ۳۶۳۱٫
   
 
فارسي عربي English
Russion Chinese German
France
 
جستجو :
 
 
اشتغالزايي و كاهش نرخ بالاي بيكاري در کهكیلویه و بويراحمد اولویت اول در سال جهاد اقتصادی است

نماينده مردم شهرستان هاي بويراحمد و دنا در مجلس شوراي اسلامي گفت: اشتغالزايي و كاهش نرخ بالاي بيكاري در اين استان اولويت اول است و بايد مجموعه عوامل را براي رفع آن بسيج كرد و بكار گرفت.ستار هدايتخواه در گفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران افزود: اولويت ابتدايي ايجاد اشتغال تامين منابع بانكي و تسهيلات است و در مرحله دوم بايد به ايجاد فرصت و فرهنگ كار و تلاش پرداخت.

وي اظهار داشت: تاكيد مقام معظم رهبري و همه سعي و تلاش دولت و مجلس بر ايجاد فرصت هاي اشتغال و رفع معضل بيكاري است و در اين رابطه ارائه آمار و اطلاعات ناصحيح و هرگونه كوتاهي و بهانه اي پذيرفتني نيست.

هدايتخواه با بيان اينكه تا تسهيلات به متقاضي كار و كارآفرينان پرداخت نشود عملا اشتغال و توليدي در كار نخواهد بود، افزود: اينكه در استاني مشكلات منابع مالي وجود دارد گفته شود، پرداخت تسهيلات فقط براساس منابع و مصارف است اصلا قابل پذيرش نيست و با عدالت هم سازگاري ندارد و اشتغال هم عملي نخواهد شد.

مخبر كميسيون فرهنگي مجلس تاكيد كرد: براي ايجاد هر طرح توليدي و اشتغالزايي هم مردم استان به لحاظ منابع مالي با مشكل مواجهند و هم بانك هاي استان، لذا مديران بانك ها بايد چاره انديشي كنند و استاندار و مجمع نمايندگان استان در كنار آنها نهايت تلاش و همكاري لازم را بعمل مي آورند.


http://www.yjc.ir/

  
کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز پژوهش و سنجش افکار سازمان صدا و سيما است.