سایت مرکز تحقیقات صدا و سیما سایت صدا و سیما
رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی به مناسبت آغاز سال 1390 این سال را سال " جهاد اقتصادی"نامیدند و ...          رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):از مسئولان كشور، چه در دولت، چه در مجلس، چه در بخشهای دیگری كه مربوط به مسائل اقتصادی میشوند و همچنین از ملت عزیزمان انتظار دارم كه در عرصه‌ی اقتصادی با حركتِ جهادگونه كار كنند، مجاهدت كنند.           رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):اگر ما در بخشهاى گوناگون، روحيه‌ى جهادى داشته باشيم؛ يعنى كار را براى خدا، با جديت و به صورت خستگى‌ناپذير انجام دهيم - نه فقط به عنوان اسقاط تكليف - بلاشك اين حركت پيش خواهد رفت.           رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):مشاركت مستقيم مردم در امر اقتصاد، لازم است. اين نيازمند توانمند شدن است، نيازمند اطلاعات لازم است؛ كه اينها را بايد مسئولين در اختيار مردم بگذارند ...البته رسانه‌ها نقش دارند، راديو و تلويزيون نقش دارند، ميتوانند مردم را آگاه كنند...           رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):حرکت ما باید به گونه ای باشد که بتوانیم این دهه را به معنای حقیقی کلمه، مظهر پیشرفت و مظهر استقرار عدالت قرار دهیم .            
تاريخ بروز رساني :    11/30/ 1398
  صفحه اصلی 
  سخنان رهبري 
اخبار  
مقالات  
یادداشت‌ها  
پژوهشهای علمی 
کتاب‌هاو پایان‌نامه‌ها  
اصطلاحات  
  حکايات و ضرب المثل‌ها  
ديدگاه اندیشمندان  
احاديث  
   پايگاههاي پژوهشي  
گالری عکس  
ارتباط با ما  
 
رسول اللّه (صلى الله عليه و آله و سلم) :
 
• الکادُّ عَلى عِیالِهِ مِن حَلالٍ کَالمُجاهِدِ فی سَبیلِ اللّه ِ؛ پیامبر خدا صلى الله علیه و آله : آن که خانواده خویش را از حلال روزى مى دهد ، مانند مجاهدِ در راه خدا است . من لا یحضره الفقیه : ۳ / ۱۶۸ / ۳۶۳۱٫
   
 
فارسي عربي English
Russion Chinese German
France
 
جستجو :
 
 
تامین مسکن و اشتغالزایی اولویتهای اصلی دولت در سال جهاد اقتصادی


فرماندار بندرعباس با اشاره به نزديک بودن هفته دولت گفت: در حال حاضر تامين مسکن و اشتغالزايي از جمله اولويتهاي مهم دولت در سال جهاد اقتصادي هستند.
به گزارش خبرنگار مهر، عباس اميني زاده بعد از ظهر يکشنبه در جلسه شوراي اداري شهرستان بندرعباس با بيان اينکه ماه مبارک رمضان، ماه رحمت و مغفرت الهي است، عنوان کرد: از سوي بزرگان اسلام بر کمک به مستمندان در اين ماه تاکيد شده است.

وي ادامه داد: در ماه رمضان بر سر سفره ما چيزهاي مختلفي ديده مي شود که فقرا و مستمندان از آن بي بهره هستند و ما بايد در اين ماه دست محرومان را بگيريم. همچنين در اين روزها شاهد خشکسالي و فقر در کشور مسلمان سومالي نيز هستيم که همه ما بايد در پيروي از حرکت مقام معظم رهبري به مردم سومالي کمک کنيم و در اين راستا با جمعيت هلال احمر همکاري لازم را داشته باشيم.

معرفي دولت اسلامي

فرماندار بندرعباس با گراميداشت ياد و خاطره شهداي دولت به خصوص شهيدان رجايي و باهنر، اظهار داشت: ما بايد از هفته دولت براي معرفي دولت اسلامي استفاده کنيم و دولت کشورمان را به عنوان الگوي يک دولت اسلامي به ديگر کشورها به خصوص کشورهاي اسلامي که به دنبال تحقق دولت اسلامي هستند معرفي کنيم.

اميني زاده افزود: هفته دولت فرصت مناسبي براي بازخواني و معرفي خدمات و دستاوردهاي دولت در بخشهاي مختلف است همچنين بايد در اين هفته يک بار ديگر اولويتهاي دولت که در حال حاضر علاوه بر جهاد اقتصادي، موضوع تامين مسکن و اشتغال است، بپردازيم.

وي با اشاره به تاثيرگذاري عناصر مختلف در تحقق جهاد اقتصادي، بيان داشت: تلاش و کوشش مضاعف و اتحاد و همگرايي دولتمردان و مسئولان نظام از جمله عناصر تاثير گذار در تحقق جهاد اقتصادي است و با بهره گيري از توان و ظرفيت موجود مي توان فرصتهاي فراوان اقتصادي و سرمايه گذاري را در کشور به وجود آورد.

فرماندار بندرعباس به لزوم اشتغالزايي در سال جهاد اقتصادي اشاره کرد و اظهار داشت: اگر در زمينه توليد شغل مطابق چهار چوب ها حرکت نکنيم و از تکنولوژي و راهکارهاي مختلف به درستي استفاده نکنيم شاهد نتيجه عکس يعني کاهش اشتغالزايي خواهيم بود که مديران بايد به اين مسئله توجه خاصي داشته باشند.

اميني زاده در بخش ديگري از سخنان خود به اهميت حفاظت از محيط زيست اشاره کرد و ياد آور شد: محيط زيست سرمايه زندگي براي تمام انسانها است و اگر در حفظ آن خوب عمل نکنيم شرايط زندگي براي آيندگان را سخت خواهيم کرد.

وي اضافه کرد: افزايش جمعيت شهرستان بندرعباس و توسعه کارخانه هاي صنعتي از جمله عوامل مهم تهديد کننده محيط زيست در بندرعباس هستند و بايد تمام دستگاههاي اجرايي بندرعباس حفاظت از محيط زيست را سرلوحه کار خود قرار دهند.

وجود آمار نادرست در روستاها

فرماندار بندرعباس با اشاره به سرشماري نفوس و مسکن سال 90 تصريح کرد: براي برنامه ريزي جهت مديريت يک جامعه به اطلاعات درست نياز است که اين آمار و اطلاعات از طريق سرشماري به دست مي آيد.

اميني زاده عنوان کرد: تمام دستگاههاي اجرايي بايد امکانات مورد نياز سرشماري از جمله نيروي انساني و تجهيزاتي را تامين کنند تا سرشماري امسال به بهترين شکل ممکن انجام شود.

وي با اشاره به وجود آمارهاي نادرست در برخي روستاها، گفت: به علت آمارهاي نادرست ما در برنامه ريزي در روستاها دچار مشکل هستيم که به همين دليل بخشداران بايد خود را براي برگزاري يک سرشماري خوب آماده کنند.

فرماندار بندرعباس يادآور شد: در نيمه دوم امسال ما بايد دو برنامه بزرگ و مهم را اجرا کنيم که يکي از آنها سرشماري و ديگري برگزاري انتخابات مجلس است که در اين خصوص بايد همه به يکديگر کمک کنيم.


خبرگزاري مهر

  
کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز پژوهش و سنجش افکار سازمان صدا و سيما است.