سایت مرکز تحقیقات صدا و سیما سایت صدا و سیما
رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی به مناسبت آغاز سال 1390 این سال را سال " جهاد اقتصادی"نامیدند و ...          رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):از مسئولان كشور، چه در دولت، چه در مجلس، چه در بخشهای دیگری كه مربوط به مسائل اقتصادی میشوند و همچنین از ملت عزیزمان انتظار دارم كه در عرصه‌ی اقتصادی با حركتِ جهادگونه كار كنند، مجاهدت كنند.           رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):اگر ما در بخشهاى گوناگون، روحيه‌ى جهادى داشته باشيم؛ يعنى كار را براى خدا، با جديت و به صورت خستگى‌ناپذير انجام دهيم - نه فقط به عنوان اسقاط تكليف - بلاشك اين حركت پيش خواهد رفت.           رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):مشاركت مستقيم مردم در امر اقتصاد، لازم است. اين نيازمند توانمند شدن است، نيازمند اطلاعات لازم است؛ كه اينها را بايد مسئولين در اختيار مردم بگذارند ...البته رسانه‌ها نقش دارند، راديو و تلويزيون نقش دارند، ميتوانند مردم را آگاه كنند...           رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):حرکت ما باید به گونه ای باشد که بتوانیم این دهه را به معنای حقیقی کلمه، مظهر پیشرفت و مظهر استقرار عدالت قرار دهیم .            
تاريخ بروز رساني :    11/01/ 1398
  صفحه اصلی 
  سخنان رهبري 
اخبار  
مقالات  
یادداشت‌ها  
پژوهشهای علمی 
کتاب‌هاو پایان‌نامه‌ها  
اصطلاحات  
  حکايات و ضرب المثل‌ها  
ديدگاه اندیشمندان  
احاديث  
   پايگاههاي پژوهشي  
گالری عکس  
ارتباط با ما  
 
رسول اللّه (صلى الله عليه و آله و سلم) :
 
• الکادُّ عَلى عِیالِهِ مِن حَلالٍ کَالمُجاهِدِ فی سَبیلِ اللّه ِ؛ پیامبر خدا صلى الله علیه و آله : آن که خانواده خویش را از حلال روزى مى دهد ، مانند مجاهدِ در راه خدا است . من لا یحضره الفقیه : ۳ / ۱۶۸ / ۳۶۳۱٫
   
 
فارسي عربي English
Russion Chinese German
France
 
جستجو :
 
 
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بر ضرورت تلاش اصحاب فرهنگ و هنر در ایجاد فرهنگ جهادی مقابله با جنگ نرم دشمن در سال جهاد اقتصادی تاکید کرد.

اصحاب فرهنگ و هنر در ايجاد فرهنگ جهادي مقابله با جنگ نرم دشمن بکوشند
وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي بر ضرورت تلاش اصحاب فرهنگ و هنر در ايجاد فرهنگ جهادي مقابله با جنگ نرم دشمن در سال جهاد اقتصادي تاکيد کرد.
به گزارش خبرنگار مهر، سيد محمد حسيني شامگاه جمعه با تاکيد بر اين مهم در جلسه شواري فرهنگ عمومي شهرستان شازند افزود: دشمن در جنگ نرم عليه نظام جمهوري اسلامي ايران فرهنگ غني اسلامي ايراني را نشانه گرفته و اصحاب فرهنگ و هنر با درک اين مهم در راستاي ناکامي اهداف شوم دشمن در اين حوزه تلاش کنند.

وي با بيان اينکه مقابله با جنگ نرم دشمن با حرکت لاک پشتي و آهسته امکانپذير نيست، ادامه داد: برنامه ريزي فرهنگي صحيح و تلاش در راستاي ناکامي دشمن در تحريمها همت مردانه و جهادي نياز دارد.

وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي با تاکيد بر ضرورت تقويت روحيه اميد و شادابي در جامعه بيان داشت: بايد با ايجاد تقويت روحيه و اميد در جامعه بويژه در بين نسل جوان که نقش اساسي در پشيرفت جامعه دارند بستر ناکامي اهداف دشمنان را در جنگ نرم ايجاد کرد.

وي در ادامه از راه اندازي خانه هاي فرهنگ ديجيتال در سراسر کشور خبر داد و گفت: خانه هاي فرهنگ عمومي با هدف ايجاد فضاي فرهنگي سالم براي جوانان و نوجوانان و شناسايي استعدادهاي نهفته اين نسل راه اندازي مي شود و اميد آن داريم با راه اندازي اين اماکن بستر لازم براي طراحي و توليد بازيهاي رايانه اي توسط جوانان و نوجوانان کشور فراهم شود

حسيني با اشاره به نقش شوارهاي فرهنگ عمومي در مقابله با جنگ نرم بيان داشت: ترويج فرهنگ قرآني با برگزاري محافل انس با قرآن، برنامه ريزي براي مقابله با عرفانهاي ساختگي، برگزاري مراسم بزرگداشت شخصيتهاي فرهنگي، تحکيم بنيان خانواده، افزايش سرانه مطالعه و برگزاري کرسي هاي نظريه پردازي از اولويتهاي کاري شواري فرهنگ عمومي در کشور است.


خبرگزاري مهر

  
کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز پژوهش و سنجش افکار سازمان صدا و سيما است.