سایت مرکز تحقیقات صدا و سیما سایت صدا و سیما
رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی به مناسبت آغاز سال 1390 این سال را سال " جهاد اقتصادی"نامیدند و ...          رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):از مسئولان كشور، چه در دولت، چه در مجلس، چه در بخشهای دیگری كه مربوط به مسائل اقتصادی میشوند و همچنین از ملت عزیزمان انتظار دارم كه در عرصه‌ی اقتصادی با حركتِ جهادگونه كار كنند، مجاهدت كنند.           رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):اگر ما در بخشهاى گوناگون، روحيه‌ى جهادى داشته باشيم؛ يعنى كار را براى خدا، با جديت و به صورت خستگى‌ناپذير انجام دهيم - نه فقط به عنوان اسقاط تكليف - بلاشك اين حركت پيش خواهد رفت.           رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):مشاركت مستقيم مردم در امر اقتصاد، لازم است. اين نيازمند توانمند شدن است، نيازمند اطلاعات لازم است؛ كه اينها را بايد مسئولين در اختيار مردم بگذارند ...البته رسانه‌ها نقش دارند، راديو و تلويزيون نقش دارند، ميتوانند مردم را آگاه كنند...           رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):حرکت ما باید به گونه ای باشد که بتوانیم این دهه را به معنای حقیقی کلمه، مظهر پیشرفت و مظهر استقرار عدالت قرار دهیم .            
تاريخ بروز رساني :    11/08/ 1398
  صفحه اصلی 
  سخنان رهبري 
اخبار  
مقالات  
یادداشت‌ها  
پژوهشهای علمی 
کتاب‌هاو پایان‌نامه‌ها  
اصطلاحات  
  حکايات و ضرب المثل‌ها  
ديدگاه اندیشمندان  
احاديث  
   پايگاههاي پژوهشي  
گالری عکس  
ارتباط با ما  
 
رسول اللّه (صلى الله عليه و آله و سلم) :
 
• الکادُّ عَلى عِیالِهِ مِن حَلالٍ کَالمُجاهِدِ فی سَبیلِ اللّه ِ؛ پیامبر خدا صلى الله علیه و آله : آن که خانواده خویش را از حلال روزى مى دهد ، مانند مجاهدِ در راه خدا است . من لا یحضره الفقیه : ۳ / ۱۶۸ / ۳۶۳۱٫
   
 
فارسي عربي English
Russion Chinese German
France
 
جستجو :
 
 
جهاد اقتصادی عرصه کمک به محرومان مسلمان شود


بايد بکوشيم تا جهاد اقتصادي را به عرصه کمک به محرومان مسلمان تبديل کنيم.
به گزارش خبرنگار مهر، حجت‏الاسلام محمد علاءالديني در خطبه‏ هاي نماز جمعه اين هفته که با حضور پرشور مردم دماوند برگزار شد، بر لزوم کمک به مردم قحطي ‏زده سومالي نيز تأکيد کرد.

وي اظهار داشت: با کمال تأسف، امروز به خاطر سياستهاي غلط آمريکا در سومالي، ضعف دولت مرکزي و از بين رفتن امنيت در داخل سومالي و خارج از آن که نمونه‏اش ترويج دزدي دريايي است که توسط آشوبگران سومالي دامن زده مي‏شود، مردم سومالي با فاجعه انساني مواجه هستند.

امام جمعه دماوند ادامه داد: اين وظيفه همه مسلمان است که با تشبه به امام علي (ع) از فرصت جهاد اقتصادي براي کمک به مسلمين محروم بيشترين استفاده را ببرند.

حجت‏الاسلام علاءالديني افزود: اينجاست که رهبر معظم انقلاب نيز مصرف رد مظالم را براي کمک به مردم محروم سومالي مجاز شمرده‏اند.

وي تصريح کرد: پس بايد بکوشيم تا جهاد اقتصادي به عرصه کمک به محرومان مسلمان تبديل شود و از اين طريق از تلف شدن حدود 13 ميليون نفر در شاخ آفريقا پيشگيري کنيم.

امام جمعه دماوند همچنين با اشاره به در پيش بودن هفته دولت تأکيد کرد: اين هفته را گرامي مي‏داريم و اميدواريم که همه دولتمردان بتوانند در راه خدمت بي ‏منت، ثابت ‏قدم باشند و پرتلاش راه خدمت به محرومان را که بزرگترين راه مبارزه با آمريکاست، ادامه دهند.

شب قدر به عنوان قلب ماه مبارک رمضان نام گرفته است

وي همچنين به منزلت شب قدر اشاره کرد و افزود: اين شب به عنوان قلب ماه مبارک رمضان نام گرفته است.

حجت‏الاسلام علاءالديني اضافه کرد: در روايات آمده که ماه مبارک رمضان در 12 ماه سال، بالاترين ماه و تنها ماهي است که در قرآن از آن نام برده شده است.

امام جمعه دماوند ادامه داد: همچنين در روايتي از امام صادق (ع) نقل شده که اگر شب قدر برداشته مي‏شد قرآن هم برداشته شده بود که اين روايت اهميت شب قدر را نشان مي‏دهد.

وي گفت: در روايات بر اهميت دهه آخر ماه مبارک رمضان تاکيد زيادي شده به طوري که پيامبر (ص) 10 شب آخر اين ماه گرانقدر را زنده نگه مي‏داشت.

وي تصريح کرد: همچنين اين طور نقل شده که اهميت شب 23 ماه مبارک رمضان از شب 21 اين ماه بيشتر و اهميت شب 21 از شب 19 ماه مبارک رمضان بيشتر است.

امام جمعه دماوند با بيان اينکه ارتباط جالبي بين اين سه شب وجود دارد، يادآور شد: امام صادق (ع) مي‏فرمايند که بين ليالي قدر، شب 19 شب تقدير است، در شب 21 آنچه که مشخص شده ابرام و مستحکم مي‏شود و در شب 23 نيز امضا مي‏شود.

حجت‏الاسلام علاءالديني افزود: پيامبر (ص) در فضائل ليالي قدر فرمودند که روزي حضرت موسي (ع) به خداوند فرمود که من قربت را مي‏خواهم و خداوند گفت که شب قدر را زنده نگه دار، سپس حضرت موسي فرمود که خداوندا رحمتت را مي‏خواهم و خداوند فرمود در شب قدر به مساکين محبت کن، حضرت موسي (ع) از خداوند خواست که به راحتي از پل صراط عبور کند و خداوند فرمود در شب قدر صدقه بده و همچنين حضرت موسي از خداوند خواست که وارد بهشت شود و خداوند فرمود که در شب قدر سبحان‏الله بگو و همچنين آن حضرت از خداوند رضايتش را خواست و خداوند فرمود براي اين منظور نيز در شب قدر دو رکعت نماز بخوان.

خبرگزاري مهر

  
کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز پژوهش و سنجش افکار سازمان صدا و سيما است.