سایت مرکز تحقیقات صدا و سیما سایت صدا و سیما
رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی به مناسبت آغاز سال 1390 این سال را سال " جهاد اقتصادی"نامیدند و ...          رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):از مسئولان كشور، چه در دولت، چه در مجلس، چه در بخشهای دیگری كه مربوط به مسائل اقتصادی میشوند و همچنین از ملت عزیزمان انتظار دارم كه در عرصه‌ی اقتصادی با حركتِ جهادگونه كار كنند، مجاهدت كنند.           رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):اگر ما در بخشهاى گوناگون، روحيه‌ى جهادى داشته باشيم؛ يعنى كار را براى خدا، با جديت و به صورت خستگى‌ناپذير انجام دهيم - نه فقط به عنوان اسقاط تكليف - بلاشك اين حركت پيش خواهد رفت.           رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):مشاركت مستقيم مردم در امر اقتصاد، لازم است. اين نيازمند توانمند شدن است، نيازمند اطلاعات لازم است؛ كه اينها را بايد مسئولين در اختيار مردم بگذارند ...البته رسانه‌ها نقش دارند، راديو و تلويزيون نقش دارند، ميتوانند مردم را آگاه كنند...           رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):حرکت ما باید به گونه ای باشد که بتوانیم این دهه را به معنای حقیقی کلمه، مظهر پیشرفت و مظهر استقرار عدالت قرار دهیم .            
تاريخ بروز رساني :    11/30/ 1398
  صفحه اصلی 
  سخنان رهبري 
اخبار  
مقالات  
یادداشت‌ها  
پژوهشهای علمی 
کتاب‌هاو پایان‌نامه‌ها  
اصطلاحات  
  حکايات و ضرب المثل‌ها  
ديدگاه اندیشمندان  
احاديث  
   پايگاههاي پژوهشي  
گالری عکس  
ارتباط با ما  
 
رسول اللّه (صلى الله عليه و آله و سلم) :
 
• الکادُّ عَلى عِیالِهِ مِن حَلالٍ کَالمُجاهِدِ فی سَبیلِ اللّه ِ؛ پیامبر خدا صلى الله علیه و آله : آن که خانواده خویش را از حلال روزى مى دهد ، مانند مجاهدِ در راه خدا است . من لا یحضره الفقیه : ۳ / ۱۶۸ / ۳۶۳۱٫
   
 
فارسي عربي English
Russion Chinese German
France
 
جستجو :
 
 
ايجاد ثبات اقتصادي از ضرورت‌هاي جهاد اقتصادي استمحمدنبي حبيبي كه در پايان نشست دبيران اين حزب سخن مي‌گفت، افزود: كشورهاي اسلامي يكي پس از ديگري از يوغ سلطه صهيونيسم و آمريكا در منطقه رها مي‌شوند و حلقه‌هاي محاصره رژيم صهيونيستي توسط ملت‌هاي مسلمان تكميل‌تر مي‌شود و مقاومت اسلامي در منطقه جان تازه‌اي مي‌گيرد.

حبيبي تصريح کرد: امسال چهره امام خميني (ره) و مقام معظم رهبري به عنوان شاخص پرچمدار آزادي قدس عزيز در نگاه جهانيان به ويژه جهان اسلام منورتر شده و اين به معناي تحقق وعده‌هاي الهي به پاس ايستادگي ملت‌ها در برابر ستم استكبار جهاني است. امسال روز قدس با شكوه‌تر از هر سال برگزار خواهد شد.

دبير کل حزب موتلفه اسلامي با اشاره به ضعف ابرقدرت‌ها بيان كرد: قدرت‌هاي بزرگ جهاني غرق در مشكلات اقتصادي و اجتماعي مي‌باشند، صداي شكستن استخوان‌هاي سرمايه‌داري جهاني در همه جاي دنيا شنيده مي‌شود، فروپاشي نظام‌هايي كه بر اساس ظلم به ملت‌هاي خود و تجاوز و غارت ديگر ملت‌ها استوار است يك امر اجتناب ناپذير است.

وي افزود: اعضاي حزب موتلفه اسلامي كنار ديگر اقشار ملت روز قدس در سراسر كشور به خيابان‌ها خواهند آمد و فرياد مرگ بر آمريكا و مرگ بر اسرائيل سر خواهند داد.

حبيبي در مورد تازه‌ترين تحولات منطقه و دنياي اسلام گفت: سقوط حكومت 42 ساله قذافي و رهايي ملت ليبي يك خبر نويد بخش در آستانه روز قدس است. امروز مردم ليبي طعم آزادي را با فريادهاي بلند الله اكبر مي‌چشند.

وي ضمن يادآوري خيانت قذافي به مقاومت لبنان در دستگيري و زنداني كردن امام موسي صدر گفت: امام موسي صدر پرچم مقاومت را در لبنان برافراشت و شمارش معكوس عقب نشيني رژيم صهيونيستي از كشورهاي اسلامي را كليد زد. قذافي با ربودن امام موسي صدر خدمت عظيمي به غرب و صهيونيست‌ها كرد.

حبيبي اظهار اميدواري كرد: با سقوط قذافي پرده از راز سر به مهر ربوده شدن رهبر شيعيان لبنان برداشته شود.

دبير کل حزب موتلفه اسلامي در بخش ديگري از سخنان خود در مورد ملاقات فعالان اقتصادي با مقام معظم رهبري اظهار كرد: بايدها و نبايدهاي اقتصادي در بيان مقام معظم رهبري در اين ديدار به طور شفاف ارائه شد اكنون فعالان بخش مردمي اقتصادي كشور به اين بايدها و نبايدها به ديده منشور اقتصادي نگاه كنند و بايد يك اقتصاد رقابتي را به منظور حل مشكل تورم، اشتغال و مشكلات معيشتي مردم پي ريزي كند.

وي ادامه داد: بديهي است براي باز كردن راه و ورود بيشتر بخش مردمي در فعاليت‌هاي اقتصادي، دولت نقش تعيين كننده و سرنوشت ساز دارد و يكي از ضرورت‌هاي جهاد اقتصادي ايجاد ثبات و انضباط اقتصادي است كه مسوول اصلي در اين رابطه قوه مجريه است. در صورت عدم ثبات و انضباط كامل در عرصه اقتصادي، بخش خصوصي نمي‌تواند گام جهادي خود را بردارد.

وي افزود: بحمدالله وضع مالي دولت با وجود قيمت بالاي نفت خوب است و پرداخت بدهي‌هاي دولت به بخش خصوصي مي‌تواند يكي از عوامل رونق اقتصادي تلقي شود.

حبيبي مبارزه با فساد اقتصادي را مهم دانست و گفت: اگر فضاي كسب و كار در كشور از آلودگي‌ها و فساد پاك باشد رشد اقتصادي افزون‌تر مي‌شود، مردم در پي كسب روزي حلال هستند و خداوند هم به اين روزي بركت خواهد داد.


خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)،

  
کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز پژوهش و سنجش افکار سازمان صدا و سيما است.