سایت مرکز تحقیقات صدا و سیما سایت صدا و سیما
رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی به مناسبت آغاز سال 1390 این سال را سال " جهاد اقتصادی"نامیدند و ...          رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):از مسئولان كشور، چه در دولت، چه در مجلس، چه در بخشهای دیگری كه مربوط به مسائل اقتصادی میشوند و همچنین از ملت عزیزمان انتظار دارم كه در عرصه‌ی اقتصادی با حركتِ جهادگونه كار كنند، مجاهدت كنند.           رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):اگر ما در بخشهاى گوناگون، روحيه‌ى جهادى داشته باشيم؛ يعنى كار را براى خدا، با جديت و به صورت خستگى‌ناپذير انجام دهيم - نه فقط به عنوان اسقاط تكليف - بلاشك اين حركت پيش خواهد رفت.           رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):مشاركت مستقيم مردم در امر اقتصاد، لازم است. اين نيازمند توانمند شدن است، نيازمند اطلاعات لازم است؛ كه اينها را بايد مسئولين در اختيار مردم بگذارند ...البته رسانه‌ها نقش دارند، راديو و تلويزيون نقش دارند، ميتوانند مردم را آگاه كنند...           رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):حرکت ما باید به گونه ای باشد که بتوانیم این دهه را به معنای حقیقی کلمه، مظهر پیشرفت و مظهر استقرار عدالت قرار دهیم .            
تاريخ بروز رساني :    10/30/ 1398
  صفحه اصلی 
  سخنان رهبري 
اخبار  
مقالات  
یادداشت‌ها  
پژوهشهای علمی 
کتاب‌هاو پایان‌نامه‌ها  
اصطلاحات  
  حکايات و ضرب المثل‌ها  
ديدگاه اندیشمندان  
احاديث  
   پايگاههاي پژوهشي  
گالری عکس  
ارتباط با ما  
 
رسول اللّه (صلى الله عليه و آله و سلم) :
 
• الکادُّ عَلى عِیالِهِ مِن حَلالٍ کَالمُجاهِدِ فی سَبیلِ اللّه ِ؛ پیامبر خدا صلى الله علیه و آله : آن که خانواده خویش را از حلال روزى مى دهد ، مانند مجاهدِ در راه خدا است . من لا یحضره الفقیه : ۳ / ۱۶۸ / ۳۶۳۱٫
   
 
فارسي عربي English
Russion Chinese German
France
 
جستجو :
 
 
جهاد اقتصادی زمينه‌‌ساز رسيدن به اقتصاد اسلامی است


گروه سياسي: عضو كميسيون اجتماعي مجلس با ذكر اينكه جهاد اقتصادي از جامعيت فراواني نسبت به مفاهيم ديگر برخوردار است، گفت: جهاد اقتصادي جهت فعاليت‌ها را نشان مي‌دهد و زمينه‌ساز رسيدن كشور به اهداف اقتصادي مورد نظر اسلام است.

حجت‌الاسلام والمسلمين سيدعلي ميرخليلي، عضو كميسيون اجتماعي مجلس، در گفت‌وگو با خبرگزاري قرآني ايران(ايكنا) با اشاره به سال جهاد اقتصادي گفت: جهاد از واژه‌هاي قرآني است كه در طول تاريخ اسلام توجه ويژه‌اي از سوي مسلمانان نسبت به آن صورت گرفته است؛ جهاد تلاشي واقعي براي رسيدن به اهداف اسلام است.

وي با اشاره به نگاه رهبر معظم انقلاب نسبت به مسائل كشور اظهار كرد: ايشان به صورت دقيق مسائل كشور را بررسي و با توجه به مسائل اساسي كشور شعارهاي سال را تعيين مي‌كنند.

عضو فراكسيون روحانيون مجلس توجه به اقتصاد كشور را يكي از مهم‌ترين وظايف مسئولان دانست و افزود: كشور اسلامي ما براي اينكه بتواند آرمان‌هاي خود را در سطح جهان مطرح كند، نيازمند آن است كه وضعيت اقتصادي خوبي داشته باشد، يكي از اهداف دشمنان ناكارآمد نشان دادن اقتصاد ايران است.

عضو كميسيون اجتماعي مجلس با ذكر اينكه جهاد اقتصادي از جامعيت فراواني نسبت به مفاهيم ديگر برخوردار است، گفت: جهاد اقتصادي جهت فعاليت‌ها را نشان مي‌دهد و زمينه‌ساز رسيدن كشور به اهداف اقتصادي مورد نظر اسلام است. ما بايد بتوانيم در مواجهه با تهاجم فرهنگي غرب از يك اقتصادي اسلامي منسجم و كارآمد برخوردار باشيم.

ميرخليلي با اشاره به برخي از آسيب‌ها عنوان كرد: توجه نكردن مسئولان به نظرات نخبگان، اساتيد دانشگاه و حوزه عاملي براي كمرنگ شدن جهاد اقتصادي است بايد از يافته‌هاي علمي و پژوهشي دانشگاهيان و حوزويان در تصميمات كشور استفاده شود.

وي با اشاره به نقش رسانه‌ها در تبيين جهاد اقتصادي افزود: رسانه‌ها با گستردگي و تعداد مخاطبيني كه در كشور دارند، بابد در فرهنگ‌سازي تلاش كنند، مطبوعات و رسانه ملي بايد با دعوت از كارشناسان و مسئولان فضاي اقتصادي كشور و اقدامات انجام شده در سال جهاد اقتصادي را نقد كنند.

عضو كميسيون اجتماعي مجلس در پايان با اشاره به اهميت عدالت اجتماعي گفت: عدالت اجتماعي يكي از آرمان‌هاي نظام اسلامي است، رسيدن به عدالت اجتماعي مستلزم توجه به زيرساخت‌هاي اقتصادي و فرهنگي جامعه است، پيشرفت همراه با دعدالت يكي از اهداف نظام است، لذا جهاد اقتصادي فرصت بي‌نظيري است تا با توجه كردن به همه ابعاد آن عدالت اجتماي در جامعه بيشتر از گذشته شود و به مرحله تثبيت برسد.


خبرگزاري قرآني ايران(ايكنا

  
کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز پژوهش و سنجش افکار سازمان صدا و سيما است.