سایت مرکز تحقیقات صدا و سیما سایت صدا و سیما
رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی به مناسبت آغاز سال 1390 این سال را سال " جهاد اقتصادی"نامیدند و ...          رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):از مسئولان كشور، چه در دولت، چه در مجلس، چه در بخشهای دیگری كه مربوط به مسائل اقتصادی میشوند و همچنین از ملت عزیزمان انتظار دارم كه در عرصه‌ی اقتصادی با حركتِ جهادگونه كار كنند، مجاهدت كنند.           رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):اگر ما در بخشهاى گوناگون، روحيه‌ى جهادى داشته باشيم؛ يعنى كار را براى خدا، با جديت و به صورت خستگى‌ناپذير انجام دهيم - نه فقط به عنوان اسقاط تكليف - بلاشك اين حركت پيش خواهد رفت.           رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):مشاركت مستقيم مردم در امر اقتصاد، لازم است. اين نيازمند توانمند شدن است، نيازمند اطلاعات لازم است؛ كه اينها را بايد مسئولين در اختيار مردم بگذارند ...البته رسانه‌ها نقش دارند، راديو و تلويزيون نقش دارند، ميتوانند مردم را آگاه كنند...           رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):حرکت ما باید به گونه ای باشد که بتوانیم این دهه را به معنای حقیقی کلمه، مظهر پیشرفت و مظهر استقرار عدالت قرار دهیم .            
تاريخ بروز رساني :    10/30/ 1398
  صفحه اصلی 
  سخنان رهبري 
اخبار  
مقالات  
یادداشت‌ها  
پژوهشهای علمی 
کتاب‌هاو پایان‌نامه‌ها  
اصطلاحات  
  حکايات و ضرب المثل‌ها  
ديدگاه اندیشمندان  
احاديث  
   پايگاههاي پژوهشي  
گالری عکس  
ارتباط با ما  
 
رسول اللّه (صلى الله عليه و آله و سلم) :
 
• الکادُّ عَلى عِیالِهِ مِن حَلالٍ کَالمُجاهِدِ فی سَبیلِ اللّه ِ؛ پیامبر خدا صلى الله علیه و آله : آن که خانواده خویش را از حلال روزى مى دهد ، مانند مجاهدِ در راه خدا است . من لا یحضره الفقیه : ۳ / ۱۶۸ / ۳۶۳۱٫
   
 
فارسي عربي English
Russion Chinese German
France
 
جستجو :
 
 
فراهم کردن رشد اقتصادي در همه زمينه‌ها بر مسئولان واجب است


امام جمعه موقت تهران گفت: همانطور که مقام معظم رهبري فرمودند فراهم کردن رشد اقتصادي در همه زمينه ها بر مسئولان فريضه است و بايد اين امر صورت گيرد.

به گزارش واحد مركزي خبر، امام جمعه موقت تهران در خطبه دوم نماز جمعه تهران گفت : رمز وحدت ما ، مرکزيت الهي است که با لباس ولايت آمده است و مردم ايران ، آن را انتخاب کردند.

حجت الاسلام والمسلمين صديقي با اشاره به سخنان مهم رهبر معظم انقلاب اسلامي و تاکيد ايشان بر جهاد اقتصادي افزود: مردم پرچم انقلاب را برافراشتند و ولايت واقعي را که حکومت الهي و به زير کشاندن سکولاريزه بود انتخاب کردند.

حجت الاسلام والمسلمين صديقي با بيان اينکه مردم ايران خود را براي اسلام خواسته اند، افزود: مردم ما فداکار، ايثارگر و موحد هستند که مال و جانشان را تا امروز بر طبق اخلاص گذاشته و در راه اسلام عرضه کرده اند به نحوي که ملت هاي منطقه نيز در انقلاب هاي امروز خود از مردم ايران الگو مي پذيرند.

وي تصريح کرد: بنابراين کساني که به مردم ايران بي توجه باشند و ريخت و پاش کنند، جفاي به خود ، مردم و تاريخ کرده اند و جا دارد از نظر رفاه و اقتصادي به فکر مردم باشند.

خطيب جمعه تهران همچنين پيگيري رهنمودهاي مقام معظم رهبري را در ديدار دولتمردان خواستار شد.

امام جمعه موقت تهران با اشاره به تاکيد مقام معظم رهبري بر حرکت مسئولان و برنامه ريزان کشور بر اساس سند چشم انداز 20 ساله نظام گفت: ما روزمرگي را قبول نداريم و اين برنامه داشتن ، اقتضا مي کند چند سال ديگر در منطقه اول باشيم.

حجت الاسلام والمسلمين صديقي همچنين با اشاره به موضوع مقابله با تحريم ها افزود: دنيا با جنگ نظامي، ستون پنجم و جنگ نرم به مقابله با ملت ايران برخاست اما ملت ما سرافراز بيرون آمد و حال مي خواهند ما را از طريق تحريم ها بشکنند.

وي گفت: همانطور که مقام معظم رهبري فرمودند فراهم کردن رشد اقتصادي در همه زمينه ها بر مسئولان فريضه است و بايد اين امر صورت گيرد.

حجت الاسلام والمسلمين صديقي افزود: دولت فعلي اقدامات بسيار خوبي انجام داده است اما نبايد به وضع موجود قناعت کرد و بايد پيشرفت ها را باتوجه به وعده ها درنظر گرفت و مقايسه کرد.

خطيب جمعه تهران در ادامه با بيان اينکه خداوند همواره پشتيبان ملت ايران اسلامي بوده است، گفت: واقعا آسمان از اين همه معنويت مردم ما به ويژه جوانان در ماه مبارک رمضان و شب هاي قدر نور مي گيرد.

حجت الاسلام والمسلمين صديقي با تشکر از حضور حماسي مردم در روز قدس افزود: روز قدس روز اسلام است و امام اين روز را براي حمايت از مظلومان فلسطيني اعلام کردند.

وي گفت: ملت هاي مسلمان از جمله ملت هايي که انقلاب کرده اند بخصوص ملت مصر در کنار ملت ايران در روز قدس، شعار مرگ بر اسرائيل سردادند و حتي ملت مصر در مقابل سفارت رژيم صهيونيستي در اين کشور تجمع کردند و خواستار نصب پرچم فلسطين بر بالاي اين سفارت شدند.

امام جمعه موقت تهران همچنين با اشاره به نامگذاري 10 شهريور به نام روز پدافند، افزود: حضور اين عزيزان در آسمان کشور جرات و جسارت را از دشمن مي گيرد.

حجت الاسلام والمسلمين صديقي در پايان با اشاره به فاجعه قحطي در سومالي گفت: مسئله سومالي همچنان جزو اولويت هاست؛ ملت ايران به فضل الهي هميشه در اين عرصه قهرمان بوده است ولي بايد استمرار داشته باشد.


http://jamejamonline.ir/

  
کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز پژوهش و سنجش افکار سازمان صدا و سيما است.