سایت مرکز تحقیقات صدا و سیما سایت صدا و سیما
رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی به مناسبت آغاز سال 1390 این سال را سال " جهاد اقتصادی"نامیدند و ...          رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):از مسئولان كشور، چه در دولت، چه در مجلس، چه در بخشهای دیگری كه مربوط به مسائل اقتصادی میشوند و همچنین از ملت عزیزمان انتظار دارم كه در عرصه‌ی اقتصادی با حركتِ جهادگونه كار كنند، مجاهدت كنند.           رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):اگر ما در بخشهاى گوناگون، روحيه‌ى جهادى داشته باشيم؛ يعنى كار را براى خدا، با جديت و به صورت خستگى‌ناپذير انجام دهيم - نه فقط به عنوان اسقاط تكليف - بلاشك اين حركت پيش خواهد رفت.           رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):مشاركت مستقيم مردم در امر اقتصاد، لازم است. اين نيازمند توانمند شدن است، نيازمند اطلاعات لازم است؛ كه اينها را بايد مسئولين در اختيار مردم بگذارند ...البته رسانه‌ها نقش دارند، راديو و تلويزيون نقش دارند، ميتوانند مردم را آگاه كنند...           رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):حرکت ما باید به گونه ای باشد که بتوانیم این دهه را به معنای حقیقی کلمه، مظهر پیشرفت و مظهر استقرار عدالت قرار دهیم .            
تاريخ بروز رساني :    12/01/ 1398
  صفحه اصلی 
  سخنان رهبري 
اخبار  
مقالات  
یادداشت‌ها  
پژوهشهای علمی 
کتاب‌هاو پایان‌نامه‌ها  
اصطلاحات  
  حکايات و ضرب المثل‌ها  
ديدگاه اندیشمندان  
احاديث  
   پايگاههاي پژوهشي  
گالری عکس  
ارتباط با ما  
 
رسول اللّه (صلى الله عليه و آله و سلم) :
 
• الکادُّ عَلى عِیالِهِ مِن حَلالٍ کَالمُجاهِدِ فی سَبیلِ اللّه ِ؛ پیامبر خدا صلى الله علیه و آله : آن که خانواده خویش را از حلال روزى مى دهد ، مانند مجاهدِ در راه خدا است . من لا یحضره الفقیه : ۳ / ۱۶۸ / ۳۶۳۱٫
   
 
فارسي عربي English
Russion Chinese German
France
 
جستجو :
 
 
جهاد اقتصادی با فاصله گرفتن از تفرقه ها تحقق می یابد

دبير اول کميسيون اقتصادي گفت: اگر تفرقه ها بين مسئولان و افراد را کنار بگذاريم و متحدانه و با جديت عمل کنيم قطعاً‌ خواسته مقام معظم رهبري در زمينه جهاد اقتصادي محقق مي شود.سيد ناصر موسوي لارگاني دبير اول کميسيون اقتصادي در گفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران با ارزيابي برنامه هاي سال جهاد اقتصادي گفت: اگر بخواهيم دقيق عملکرد مسئولان نظام چه دولتي، چه مجلس و چه مسئولان مرتبط با جهاد اقتصادي را ارزيابي کنيم، خواهيم ديد که وظيفه اي که به دوششان است را به درستي انجام نداده اند و همچنين طرح جهاد اقتصادي تاکنون به خوبي محقق نشده است.

* زمينه تقويت توليد داخل بايد مساعد شود

موسوي لارگاني در ادامه گفت: طبق فرمايشات مقام معظم رهبري بايد زمينه براي خريد توليدات داخلي مساعد شود يعني مردم به سوي خريد توليدات داخلي سوق پيدا کنند و يکي از راه هاي مبارزه با وابستگي به کشورهاي ديگر اين است که به سمت استفاده از توليدات کشور خودمان سوق پيدا کنيم.

* کميسيون ويژه اقتصادي بايد بصورت جدي برنامه ها را پيگيري کند

وي درخصوص تشکيل کميسيون ويژه اقتصادي گفت: يکي از اقدامات مجلس در اول سال تشکيل کميسيون ويژه اقتصادي با رأي نمايندگان بود اما اين کميسيون نتوانست انتظارات را برآورده کند و متأسفانه با جديت برنامه ها را پيگيري نکرده به طوري که خواسته جهادگونه مقام معظم رهبري عملياتي نشده و تحقق نيافته است.

* مجلس و دولت براي عملياتي شدن جهاد اقتصادي تلاش کنند

دبير اول کميسيون اقتصادي تصريح کرد: مجلس و دولت بايد دست به دست هم دهند تا اين خواسته به حق مقام معظم رهبري اجرايي و عملياتي شود، تلاش ها و کوشش ها بايد با جديت بيشتري دنبال شود چون مقام معظم رهبري در فرمايشاتي که براي مسئولان نظام و سران سه قوه و نمايندگان در ماه مبارک رمضان داشتند از کم کاري بعضي ادارات و سازمان ها گله مند بودند.

* بايد تفرقه بين مسئولان و افراد از بين برود

موسوي لارگاني در پايان افزود: اگر ما تفرقه هاي بين مسئولان و افراد را کنار بگذاريم و متحدانه عمل کنيم،و قطعا با ‌اتحاد بين مسئولان خواسته مقام معظم رهبري محقق خواهد شد.

باشگاه خبرنگاران

  
کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز پژوهش و سنجش افکار سازمان صدا و سيما است.