سایت مرکز تحقیقات صدا و سیما سایت صدا و سیما
رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی به مناسبت آغاز سال 1390 این سال را سال " جهاد اقتصادی"نامیدند و ...          رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):از مسئولان كشور، چه در دولت، چه در مجلس، چه در بخشهای دیگری كه مربوط به مسائل اقتصادی میشوند و همچنین از ملت عزیزمان انتظار دارم كه در عرصه‌ی اقتصادی با حركتِ جهادگونه كار كنند، مجاهدت كنند.           رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):اگر ما در بخشهاى گوناگون، روحيه‌ى جهادى داشته باشيم؛ يعنى كار را براى خدا، با جديت و به صورت خستگى‌ناپذير انجام دهيم - نه فقط به عنوان اسقاط تكليف - بلاشك اين حركت پيش خواهد رفت.           رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):مشاركت مستقيم مردم در امر اقتصاد، لازم است. اين نيازمند توانمند شدن است، نيازمند اطلاعات لازم است؛ كه اينها را بايد مسئولين در اختيار مردم بگذارند ...البته رسانه‌ها نقش دارند، راديو و تلويزيون نقش دارند، ميتوانند مردم را آگاه كنند...           رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):حرکت ما باید به گونه ای باشد که بتوانیم این دهه را به معنای حقیقی کلمه، مظهر پیشرفت و مظهر استقرار عدالت قرار دهیم .            
تاريخ بروز رساني :    10/29/ 1398
  صفحه اصلی 
  سخنان رهبري 
اخبار  
مقالات  
یادداشت‌ها  
پژوهشهای علمی 
کتاب‌هاو پایان‌نامه‌ها  
اصطلاحات  
  حکايات و ضرب المثل‌ها  
ديدگاه اندیشمندان  
احاديث  
   پايگاههاي پژوهشي  
گالری عکس  
ارتباط با ما  
 
رسول اللّه (صلى الله عليه و آله و سلم) :
 
• الکادُّ عَلى عِیالِهِ مِن حَلالٍ کَالمُجاهِدِ فی سَبیلِ اللّه ِ؛ پیامبر خدا صلى الله علیه و آله : آن که خانواده خویش را از حلال روزى مى دهد ، مانند مجاهدِ در راه خدا است . من لا یحضره الفقیه : ۳ / ۱۶۸ / ۳۶۳۱٫
   
 
فارسي عربي English
Russion Chinese German
France
 
جستجو :
 
 
آغاز واگذاری بخشی از 8 طرح فولادی در سال جهاد اقتصادی

وزير صنعت و معدن و تجارت گفت: واگذاري بخشي از پروژه هاي 8 طرح فولادي به بخش خصوصي از اهداف مهم وزارتخانه در سال جهاد اقتصادي به شمار مي رود.مهدي غضنفري در حاشيه مراسم تقدير از فعالان ستاد تسهيل امور واحدهاي توليدي در پاسخ به سوال خبرنگار باشگاه خبرنگاران گفت: سرمايه گذاري در پروژه هاي نظير فولاد، سيمان و صنايع پايين دستي پتروشيمي و همچنين بهره برداري از برخي از اين طرح ها از جمله اهداف مهم وزارتخانه در سال جهاد اقتصادي است.

وي با اشاره به پيشرفت فيزيکي 20 تا 50 درصدي 8 طرح فولادي تصريح کرد:‌ واگذاري برخي از اين پروژه ها به بخش خصوصي در سال جاري از اهداف اصلي وزارتخانه محسوب مي شود.

غضنفري تاكيد کرد: واگذاري واحدهاي احداث شده دولتي و همچنين طرح هاي نيمه تمام دولتي به بخش خصوصي سبب آزاد شدن منابع مالي براي سرمايه گذاري در طرح هاي جديد مي شود که اين امر از حق بيت المال جلوگيري مي کند.

* اجراي بسته سوم حمايتي در انتظار اختصاص منابع از دو نهاد دولتي

اين عضو کابينه دولت تصريح کرد: براي اجراي بسته سوم حمايتي که شامل تسهيلات بازسازي صنايع بزرگ است منتظر اختصاص منابع مالي از سازمان هدفمندي يارانه ها و صندوق توسعه ملي هستيم.

وي بااشاره به تأکيد مقام معظم رهبري مبني بر لزوم تحقق حمايت ها از واحدهاي توليدي گفت: ما پيشنهاد اختصاص 2 تا 3 هزار ميليارد توماني از منابع سازمان هدفمندي يارانه ها در جهت اجراي بسته هاي حمايتي را ارائه داده ايم اما اين امر تا کنون محقق نشده است.

غضنفري افزود: همچنين قرار بود با راه اندازي صندوق توسعه ملي منابع ارزي مناسبي به منظور بازسازي صنايع بزرگ اختصاص داده شود که اين امر نيز به تاخير افتاده است.

* بررسي قيمت گذاري خودرو در هفته جاري

وزير صنعت و معدن و تجارت در پاسخ به سوال خبرنگار باشگاه خبرنگاران منبي بر اختلاف قيمت بين خودروهاي توليد داخل در کارخانه و بازار گفت: کنترل قيمت در واحدهاي خودروسازي صورت مي گيرد و اين افزايش قيمت به عقيده توليدکنندگان به دليل نامتعادل بودن ميزان عرضه و تقاضا و به وجود آمدن بازار سياه بوده است.

وي ادامه داد: در هفته جاري با مسئولان کميته خودرو و سازمان حمايت جلسه اي خواهيم داشت تا به اين موضوع رسيدگي شود.

غضنفري تاکيد کرد: وزارت صنعت و معدن و تجارت هم حامي توليد کننده و توسعه مسئول داخل است و هم از حقوق مصرف کننده دفاع کرده و با توليدکنندگان متخلف برخورد مي کند.

وي خاطرنشان کرد: در اين خصوص تاکنون با برخي خودروسازان متخلف برخورد شده است.


باشگاه خبرنگاران

  
کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز پژوهش و سنجش افکار سازمان صدا و سيما است.