سایت مرکز تحقیقات صدا و سیما سایت صدا و سیما
رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی به مناسبت آغاز سال 1390 این سال را سال " جهاد اقتصادی"نامیدند و ...          رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):از مسئولان كشور، چه در دولت، چه در مجلس، چه در بخشهای دیگری كه مربوط به مسائل اقتصادی میشوند و همچنین از ملت عزیزمان انتظار دارم كه در عرصه‌ی اقتصادی با حركتِ جهادگونه كار كنند، مجاهدت كنند.           رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):اگر ما در بخشهاى گوناگون، روحيه‌ى جهادى داشته باشيم؛ يعنى كار را براى خدا، با جديت و به صورت خستگى‌ناپذير انجام دهيم - نه فقط به عنوان اسقاط تكليف - بلاشك اين حركت پيش خواهد رفت.           رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):مشاركت مستقيم مردم در امر اقتصاد، لازم است. اين نيازمند توانمند شدن است، نيازمند اطلاعات لازم است؛ كه اينها را بايد مسئولين در اختيار مردم بگذارند ...البته رسانه‌ها نقش دارند، راديو و تلويزيون نقش دارند، ميتوانند مردم را آگاه كنند...           رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):حرکت ما باید به گونه ای باشد که بتوانیم این دهه را به معنای حقیقی کلمه، مظهر پیشرفت و مظهر استقرار عدالت قرار دهیم .            
تاريخ بروز رساني :    10/30/ 1398
  صفحه اصلی 
  سخنان رهبري 
اخبار  
مقالات  
یادداشت‌ها  
پژوهشهای علمی 
کتاب‌هاو پایان‌نامه‌ها  
اصطلاحات  
  حکايات و ضرب المثل‌ها  
ديدگاه اندیشمندان  
احاديث  
   پايگاههاي پژوهشي  
گالری عکس  
ارتباط با ما  
 
رسول اللّه (صلى الله عليه و آله و سلم) :
 
• الکادُّ عَلى عِیالِهِ مِن حَلالٍ کَالمُجاهِدِ فی سَبیلِ اللّه ِ؛ پیامبر خدا صلى الله علیه و آله : آن که خانواده خویش را از حلال روزى مى دهد ، مانند مجاهدِ در راه خدا است . من لا یحضره الفقیه : ۳ / ۱۶۸ / ۳۶۳۱٫
   
 
فارسي عربي English
Russion Chinese German
France
 
جستجو :
 
 
توجه به اقتصاد تعاونی مهمترین اقدام در سال جهاد اقتصادی است

سخنگو کميسيون اقتصادي مجلس شوراي اسلامي گفت: يکي از اقدامات مهم در سال جهاد اقتصادي توجه به اقتصاد تعاوني و تسهيل شرايط رشد بخش تعاوني در اصل 44 قانون اساسي است.محمدرضا خباز نماينده مردم کاشمر در گفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران با بيان اين مطلب افزود: با توجه به اينکه شش ماه از شروع سال جهاد اقتصادي گذشته اما هنوز اتفاق ملموسي نيفتاده و اهداف جهاد اقتصادي فقط با شعار دادن محقق نمي شود، اين امر تنها با ارايه آمارهاي صحيح و منطقي و سياست گذاري و برنامه ريزي اصولي مسئولان تحقق يافته و کشور آماده جهش اقتصادي مي شود.

وي با اشاره به موانع جهاد اقتصادي اظهار داشت: اولين مانع عدم تحقق اهداف جهاد اقتصادي، باورها است، در حقيقت افراد تا موضوعي را باور نداشته باشند دنبال اجراي آن نمي روند و متاسفانه هنوز اين باور در مسئولين به وجود نيامده و يا برايشان اهميت ندارد که همين مسئله کشور را به سوي بحران مي برد.

نماينده مردم کاشمر تصريح کرد: يکي ديگر از موانع اقدامات دشمن است که مانع رشد و پيشرفت اقتصادي کشور مي شوند از طرفي مردم هم انتظار دارند بعد از 33 سال فروش نفت به بيش از 100 دلار در يک سطح رفاه نسبي قرار گيرند پس بايد هم نقشه هاي دشمن خنثي شود هم مردم راضي از وضع معيشتي خود شوند.

خباز با بيان اينکه طرح لايحه اصل 44 به مدت 2 سال طول کشيد گفت: با توجه به اين موضوع مجلس هفتم خود طرح را آماده کرد تا دولت لايحه را بدهد اما در راستاي اجرايي کردن اصل 44 قدمهاي کوتاهي برداشته شد و با توجه به اينکه رشد اقتصاد تعاوني يکي از اصول مهم جهاد اقتصادي بود بايد مباحث سرمايه گذاري اشتغال و نقش آفريني مستقيم مردم در قالب بخش خصوصي و تعاوني مد نظر قرار مي گرفت.

وي خاطر نشان کرد: ايجاد صندوق توسعه ملي تامين تسهيلات توليد، اختصاص اعتبار و وام به سرمايه گذاران، حذف موانع سرمايه گذاري، بهبود فضاي کسب و کار و رشد اقتصادي تعاوني از 5 درصد به 25 درصد تا پايان برنامه پنجم توسعه موجب تحول در نظام اقتصادي کشور مي شود.

سخنگو کميسيون اقتصادي تاکيد کرد: تشکيل کارگره اقتصادي در هر استان براي ارزيابي طرح هاي تجاري تخصيص اعتبار به ويژه در کارخانجات و شرکت هاي صنعتي و رشد اقتصادي تعاوني در سال 90 از 5 به 8 درصد براي افزايش سرمايه در گردش و توليد بسيار ضروري است./خ


باشگاه خبرنگاران

  
کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز پژوهش و سنجش افکار سازمان صدا و سيما است.