سایت مرکز تحقیقات صدا و سیما سایت صدا و سیما
رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی به مناسبت آغاز سال 1390 این سال را سال " جهاد اقتصادی"نامیدند و ...          رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):از مسئولان كشور، چه در دولت، چه در مجلس، چه در بخشهای دیگری كه مربوط به مسائل اقتصادی میشوند و همچنین از ملت عزیزمان انتظار دارم كه در عرصه‌ی اقتصادی با حركتِ جهادگونه كار كنند، مجاهدت كنند.           رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):اگر ما در بخشهاى گوناگون، روحيه‌ى جهادى داشته باشيم؛ يعنى كار را براى خدا، با جديت و به صورت خستگى‌ناپذير انجام دهيم - نه فقط به عنوان اسقاط تكليف - بلاشك اين حركت پيش خواهد رفت.           رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):مشاركت مستقيم مردم در امر اقتصاد، لازم است. اين نيازمند توانمند شدن است، نيازمند اطلاعات لازم است؛ كه اينها را بايد مسئولين در اختيار مردم بگذارند ...البته رسانه‌ها نقش دارند، راديو و تلويزيون نقش دارند، ميتوانند مردم را آگاه كنند...           رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):حرکت ما باید به گونه ای باشد که بتوانیم این دهه را به معنای حقیقی کلمه، مظهر پیشرفت و مظهر استقرار عدالت قرار دهیم .            
تاريخ بروز رساني :    11/30/ 1398
  صفحه اصلی 
  سخنان رهبري 
اخبار  
مقالات  
یادداشت‌ها  
پژوهشهای علمی 
کتاب‌هاو پایان‌نامه‌ها  
اصطلاحات  
  حکايات و ضرب المثل‌ها  
ديدگاه اندیشمندان  
احاديث  
   پايگاههاي پژوهشي  
گالری عکس  
ارتباط با ما  
 
رسول اللّه (صلى الله عليه و آله و سلم) :
 
• الکادُّ عَلى عِیالِهِ مِن حَلالٍ کَالمُجاهِدِ فی سَبیلِ اللّه ِ؛ پیامبر خدا صلى الله علیه و آله : آن که خانواده خویش را از حلال روزى مى دهد ، مانند مجاهدِ در راه خدا است . من لا یحضره الفقیه : ۳ / ۱۶۸ / ۳۶۳۱٫
   
 
فارسي عربي English
Russion Chinese German
France
 
جستجو :
 
 
مقام معظم رهبری زيرساخت‌های فكری جهاد اقتصادی را در گذشته پايه‌ريزی كرده‌اند


حجت‌الاسلام ‌والمسلمين سيديدالله شيرمردي، مسئول ستاد نماز جمعه تهران، در گفت‌وگو با خبرگزاري قرآني ايران(ايكنا) با اشاره به سال جهاد اقتصادي گفت: دشمن در يك حالت تهاجمي عليه انقلاب اسلامي وارد شد و به شكل‌هاي مختلف انقلاب اسلامي را مورد تحريم اقتصادي قرار داد و غير از تبليغات سياسي، رواني و فعاليت‌هاي فرهنگي كه مقام معظم رهبري با عنوان شبيخون فرهنگي از آن ياد كرده‌اند، دشمن در عرصه اقتصادي برنامه‌هاي زيادي عليه ملت ما دارد.

وي افزود: در اين عرصه دشمن تلاش كرده است كشور ما را عقب‌مانده قرار دهد. دشمن مي‌داند كه اگر بتواند انقلاب اسلامي را از نظر اقتصادي شكست دهد به اهداف فرهنگي و سياسي خود نيز دست پيدا خواهد كرد.

شيرمردي با ذكر اين نكته كه مقام معظم رهبري زيرساخت‌هاي فكري جهاد اقتصادي را در گذشته پايه‌ريزي كردند، گفت: ايشان در زمينه جهاد اقتصادي از سال‌هاي گذشته رهنمودهاي مشخصي به مسئولان دادند، پس از پايان جنگ تحميلي از دولت سازندگي مباحث اقتصادي شروع شد، در اين عرصه ايشان فعاليت اقتصادي و عمراني در كشور را جهاد في‌سبيل الله مي‌دانستند.

مسئول ستاد نماز جمعه تهران عنوان كرد: در بخش‌هاي مختلف بسترها و زيرساخت‌هاي فكري از سوي مقام معظم رهبري فراهم شد، بعد ايشان اصل 44 را به قواي سه‌گانه ابلاغ فرمودند، در جهاد اقتصادي بايد همانند يك نبرد نظامي كه در ابتدا همه مطالعات و پشتيباني‌ها انجام مي‌شود، مطالعات جدي صورت بگيرد.

وي اظهار كرد: مقام معظم رهبري در استان‌هاي مختلفي كه سفر كرده‌اند و در ديدار با مسئولان و توليدكنندگان تأكيد داشته‌اند كه بايد ثروت مشروع را در كشور افرايش دهيم، طرح هدفمند كردن يارانه‌ها كه از سوي دولت مطرح شد نيز از سوي مقام معظم رهبري حمايت شد.

شيرمردي با ذكر اينكه ما براي هميشه به جهاد اقتصادي نيازمند هستيم، افزود: با مفهوم جهاد بايد به جلو حركت كرد تا در برابر اهداف دشمنان بتوانيم مقاومت كنيم، دشمن قصد دارد در صنايع مختلف ما را تحريم كند، اما ما با جهاد اقتصادي خواهيم توانست تكنولوژي خود را به كشورهاي ديگر حتي كشورهاي مطرح نيز صادر كنيم.

وي با تأكيد بر اينكه جهاد اقتصادي در اصل مقابله با اهداف شوم دشمنان است، گفت: اين امر بايد در نگاه مسئولان وجود داشته باشد، نبايد در امر جهاد اقتصادي توطئه دشمنان به فراموشي سپرده شود، وابستگي انقلاب اسلامي هدف اصلي دشمن است.

مسئول ستاد نماز جمعه تهران با ذكر اينكه دشمن از تحريم‌هاي ناجوانمردانه استفاده مي‌كند، عنوان كرد: ما با روحيه جهادي در طول اين سه دهه توانستيم تحريم‌هاي دشمنان را در بخش‌هاي مختلف پشت سر بگذاريم. اين تحريم‌ها موجب شد كه در صنايع مختلف تحول عظيمي صورت بگيرد كه مؤسسه رويان يكي از اين بخش‌ها است؛ ما توانسته‌ايم در برخي بخش‌ها به صنعت بومي دست پيدا كنيم.

شيرمردي اظهار كرد: روحيه جهادي موجب شده است كه ملت ايران از تحريم‌ها و تهديدها فرصت بسازد، ما امروز تكنولوژي خود را صارد مي‌كنيم و استعداد ايراني و توانمندي ملت ما به اثبات رسيده است، استعدادهاي بالقوه به بالفعل تبديل شده است كه هر روز خبرهاي جديدي از موفقيت‌هاي دانشمندان جوان كشورمان منعكس مي‌شود.

وي با ذكر اين نكته كه علي‌رغم همه تحريم‌ها انقلاب اسلامي به جهان صادر شده است، عنوان كرد: امروز در تحولات كشورهاي اسلامي تأثيرگذاري ايران ديده مي‌شود و ايدئولوژي برتر ما موجب شده است تا در منطقه ملت‌هاي مسلمان از انقلاب اسلامي الگوبرداري كنند.

مسئول ستاد نماز جمعه تهران گذر از تحريم‌ها و ايجاد فرصت را يكي از ويژگي‌هاي انقلاب اسلامي خواند و افزود: اين پايداري ملت مورد توجه ملت‌ها قرار گرفته است و انقلاب اسلامي يك رنساس سياسي و فرهنگي در دنياي اسلام به وجود آورد كه اين امر استكبار جهاني را عصباني كرده است.

ادامه دارد...


خبرگزاري قرآني ايران(ايكنا)

  
کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز پژوهش و سنجش افکار سازمان صدا و سيما است.