سایت مرکز تحقیقات صدا و سیما سایت صدا و سیما
رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی به مناسبت آغاز سال 1390 این سال را سال " جهاد اقتصادی"نامیدند و ...          رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):از مسئولان كشور، چه در دولت، چه در مجلس، چه در بخشهای دیگری كه مربوط به مسائل اقتصادی میشوند و همچنین از ملت عزیزمان انتظار دارم كه در عرصه‌ی اقتصادی با حركتِ جهادگونه كار كنند، مجاهدت كنند.           رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):اگر ما در بخشهاى گوناگون، روحيه‌ى جهادى داشته باشيم؛ يعنى كار را براى خدا، با جديت و به صورت خستگى‌ناپذير انجام دهيم - نه فقط به عنوان اسقاط تكليف - بلاشك اين حركت پيش خواهد رفت.           رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):مشاركت مستقيم مردم در امر اقتصاد، لازم است. اين نيازمند توانمند شدن است، نيازمند اطلاعات لازم است؛ كه اينها را بايد مسئولين در اختيار مردم بگذارند ...البته رسانه‌ها نقش دارند، راديو و تلويزيون نقش دارند، ميتوانند مردم را آگاه كنند...           رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):حرکت ما باید به گونه ای باشد که بتوانیم این دهه را به معنای حقیقی کلمه، مظهر پیشرفت و مظهر استقرار عدالت قرار دهیم .            
تاريخ بروز رساني :    12/04/ 1398
  صفحه اصلی 
  سخنان رهبري 
اخبار  
مقالات  
یادداشت‌ها  
پژوهشهای علمی 
کتاب‌هاو پایان‌نامه‌ها  
اصطلاحات  
  حکايات و ضرب المثل‌ها  
ديدگاه اندیشمندان  
احاديث  
   پايگاههاي پژوهشي  
گالری عکس  
ارتباط با ما  
 
رسول اللّه (صلى الله عليه و آله و سلم) :
 
• الکادُّ عَلى عِیالِهِ مِن حَلالٍ کَالمُجاهِدِ فی سَبیلِ اللّه ِ؛ پیامبر خدا صلى الله علیه و آله : آن که خانواده خویش را از حلال روزى مى دهد ، مانند مجاهدِ در راه خدا است . من لا یحضره الفقیه : ۳ / ۱۶۸ / ۳۶۳۱٫
   
 
فارسي عربي English
Russion Chinese German
France
 
جستجو :
 
 
واگذاری 14 بنای تاریخی به بخش خصوصی در سال جهاد اقتصادی

سرپرست صندوق احيا و بهره‌برداري از بناها و اماکن تاريخي از آمادگي مقدمات واگذاري 14 بناي تاريخي واقع در مسير راه ابريشم به بخش خصوصي خبر داد.
به گزارش خبرگزاري فارس احمد ميرزا کوچک خوشنويس گفت: صندوق احيا و بهره‌برداري از اماکن تاريخي و فرهنگي در نظر دارد به استناد مصوبه هيأت وزيران، بهره‌برداري 14 بناي تاريخي در اختيار را تحت عنوان «پروژه راه ابريشم» از طريق مزايده عمومي به اشخاص حقيقي يا حقوقي واجد شرايط واگذار کند.

وي تصريح کرد: بناهاي تاريخي حمام کردشت و کاروانسراي پيام واقع در استان آذربايجان شرقي، خانه کبيري و مجموعه ماکو (عمارت‌هاي شير و خورشيد، بانک ملي و دارايي) در استان آذربايجان غربي، حمام سالار در استان زنجان، خانه نصيرالدوله در تهران، کاروانسراهاي مياندشت، ايوانکي و ده نمک همراه با عمارت چشمه علي دامغان در استان سمنان و کاروانسراهاي مهر و زعفرانيه در استان خراسان رضوي از جمله بناهايي هستند که قرار است از سوي اين صندوق جهت بهره‌برداري با مشخصات مندرج در اسناد مزايده از طريق مزايده عمومي به سرمايه‌گذاران واگذار شود.

خوشنويس با بيان اينکه صندوق احيا در حقيقت بازوي اجرايي سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري در پياده‌سازي اهداف کلان احياي بناها و واگذاري آن‌ها به بخش خصوصي محسوب مي‌شود تأکيد کرد: بر اين اساس قرار است صندوق با واگذاري بناها، بخش خصوصي را در جريان سرمايه‌گذاري در حوزه بناهاي تاريخي تشويق، هدايت، حمايت و نظارت کند.

سرپرست صندوق احيا و بهره‌برداري از بناها و اماکن تاريخي گفت: اين صندوق قصد دارد در سال جاري 14 بناي تاريخي خود را در قالب «پروژه راه ابريشم» مطابق با وظايف و اختيارات و در راستاي اصل 44 قانون اساسي و سال جهاد اقتصادي جهت چرخه کار و ايجاد اشتغال واگذار کند.


خبرگزاري فارس

  
کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز پژوهش و سنجش افکار سازمان صدا و سيما است.