سایت مرکز تحقیقات صدا و سیما سایت صدا و سیما
رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی به مناسبت آغاز سال 1390 این سال را سال " جهاد اقتصادی"نامیدند و ...          رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):از مسئولان كشور، چه در دولت، چه در مجلس، چه در بخشهای دیگری كه مربوط به مسائل اقتصادی میشوند و همچنین از ملت عزیزمان انتظار دارم كه در عرصه‌ی اقتصادی با حركتِ جهادگونه كار كنند، مجاهدت كنند.           رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):اگر ما در بخشهاى گوناگون، روحيه‌ى جهادى داشته باشيم؛ يعنى كار را براى خدا، با جديت و به صورت خستگى‌ناپذير انجام دهيم - نه فقط به عنوان اسقاط تكليف - بلاشك اين حركت پيش خواهد رفت.           رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):مشاركت مستقيم مردم در امر اقتصاد، لازم است. اين نيازمند توانمند شدن است، نيازمند اطلاعات لازم است؛ كه اينها را بايد مسئولين در اختيار مردم بگذارند ...البته رسانه‌ها نقش دارند، راديو و تلويزيون نقش دارند، ميتوانند مردم را آگاه كنند...           رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):حرکت ما باید به گونه ای باشد که بتوانیم این دهه را به معنای حقیقی کلمه، مظهر پیشرفت و مظهر استقرار عدالت قرار دهیم .            
تاريخ بروز رساني :    11/30/ 1398
  صفحه اصلی 
  سخنان رهبري 
اخبار  
مقالات  
یادداشت‌ها  
پژوهشهای علمی 
کتاب‌هاو پایان‌نامه‌ها  
اصطلاحات  
  حکايات و ضرب المثل‌ها  
ديدگاه اندیشمندان  
احاديث  
   پايگاههاي پژوهشي  
گالری عکس  
ارتباط با ما  
 
رسول اللّه (صلى الله عليه و آله و سلم) :
 
• الکادُّ عَلى عِیالِهِ مِن حَلالٍ کَالمُجاهِدِ فی سَبیلِ اللّه ِ؛ پیامبر خدا صلى الله علیه و آله : آن که خانواده خویش را از حلال روزى مى دهد ، مانند مجاهدِ در راه خدا است . من لا یحضره الفقیه : ۳ / ۱۶۸ / ۳۶۳۱٫
   
 
فارسي عربي English
Russion Chinese German
France
 
جستجو :
 
 
ارتقاي بهره وري از محورهاي مهم جهاد اقتصادي در نظام اداري است


لطف الله فروزنده در جشنواره شهيد رجايي خراسان رضوي در مشهد افزود : همه مسوولان و مديران در سطوح مختلف بايد تمام توان خود را صرف توسعه و تحول سيستم اداري و ارتقا آن بگذارند.
وي اظهار داشت : بر اساس برنامه ريزي انجام شده بايد يك سوم نرخ رشد ما از ناحيه بهره وري و استفاده از ظرفيت هاي موجود كشور حاصل شود.
وي با اشاره به مشخص شدن سياست ها از سوي مقام معظم رهبري در اين حوزه گفت : راهبردهاي مدل اداري ما توسط ايشان طراحي و مشخص شده و اين خود سند بسيار ارزشمندي براي روشن شدن محور عملكرد ماست.
وي اظهار داشت : در اين حوزه تلاش و برنامه بلندمدتي انجام مي شود تا كل قوانين اداري كشور بر اساس اين سند تنظيم و يك لايحه نظام اداري تهيه و به مجلس بفرستيم.
وي با بيان اينكه تا كنون 10 برنامه تحول نظام اداري در اين قالب مشخص شده كه داراي شاخص ، زمان بندي و قابل اندازه گيري است و يك سال روي آن كار شد تا سند تحول اداري كنوني تهيه شده و در قالب تفاهمنامه اي براي اجرا به امضاي استانداران برسد.
فروزنده افزود : بر اساس اين تفاهمنامه عملكرد دستگاه ها در سطوح مختلف ارزيابي مي شود تا زمينه ارتقا بهره وري سيستم فراهم شده و شالكه تحول نظام اداري بنيان گذاشته شود.
وي نظام ارزشيابي عملكردي را پشتيبان اين سند عنوان كرد و اظهارداشت : جشنواره شهيد رجايي و ارزيابي هاي فردي و دستگاهي هم بر اساس شاخص ها و معيارهاي تدوين شده در آن شكل مي گيرد.
معاون رييس جمهوري از جمله مباحث و شاخص هاي كليدي اين سند را بحث اجراي دولت الكترونيك عنوان كرد و افزود : خراسان رضوي با ارائه 200 خدمت الكترونيك در پيشخوان هاي دولت الگويي نمونه در كشور است.
وي افزود : اين استان در بحث پيشخوان هاي دولت در بخش روستايي هم در كشور جايگاه نخست را دارد و اميدواريم تا آخر سال به اين پيشخوان ها به حداكثر كاربرد خود برسند.
وي بحث دوركاري، مديريت عملكردي ، محوري شدن توانمند سازي در دستگاه ها ، آموزش ، كاهش و هدفمند فرآيندها ، ايجاد ميز خدمت در دستگاه و ادارات در خدمت رساني بهتر به مردم را از ديگر محورهاي اين سند خواند و گفت : در راستاي تحقق اين امور تلاش و توان خود را بايد به كار بنديم.
وي با تاكيد بر اينكه هر چه بيشتر و بهتر به مردم خدمت كنيم آرامش و شرايط مطلوب تري را در جامعه خواهيم داشت.
فروزنده در ادامه تصريح كرد : محور چهارم سفرهاي استاني دولت نيز بر بررسي و ارزيابي مصوبات استاني و آنچه در اين بخش انجام شده و پاسخگويي به نامه ها و خواست مردم است كه بزودي آغاز مي شود.
استاندار خراسان رضوي هم در اين جشنواره با تاكيد بر اينكه شان مسوولان، خدمتگزاري به مردم است ، گفت : مهم نيست در چه پست و سمتي قرار داريم بايد خوب خدمت كرده و به مردم پاسخگو باشيم.
محمود صلاحي افزود : در عين حال اين خدمت بايد بي منت باشد بويژه در نظامي كه مشروعيت ما در هر سمتي و پستي به تاييد ولي فقيه است بايد در راستاي بيانات ايشان كه خدمت به مردم است عمل كنيم.
وي اظهار داشت : در سال جهاد اقتصادي بايد همه مسوولان از مديران كل تا فرمانداران و بخشداران اين فرصت را مغتنم شمرده بويژه در خدمات رساني به روستاها و مناطق محروم تمام توان خود را بكار بنديم.
وي ادامه داد : بايد مشكلاتي كه طي سال هاي گذشته در بخش هاي مختلف حل نشده را مسوولان احصا كرده و نسبت به رفع آن تلاشي همگاني صورت گيرد.
نماينده مردم مشهد در مجلس شوراي اسلامي هم در اين جلسه افزود : الگوي عملي در كار اجرايي آن است كه شهيدان رجايي و باهنر انجام دادند.
امير حسين قاضي زاده گفت : ما در مباني كار اجرايي در انقلاب اسلامي مباحث مهم و بزرگي را مطرح كرديم كه بايد در انقلاب اسلامي بايد بر اساس آن با استفاده از ساختارهاي اسلامي و چهره هاي ديني كه شهيدان رجايي و باهنر سمبل آن هستند اين سيستم ها و ساختارها تغيير يابد.
وي با تاكيد بر تقواي جمعي گفت : رسيدن به مرحله تقواي جمعي و درك و شناخت هدف در اين زمينه ضروري است .
وي ادامه داد : در اين ميان هر چه از عمر انقلاب مي گذرد به خاطر وجود اسلام و پيام هاي سنگيني كه در بطن انقلاب اسلامي است مسووليت هاي ما سنگين تر و حساس تر مي شود.
معاون توسعه و منابع انساني استاندار خراسان رضوي هم در اين جشنواره گفت : 201 خدمت در دفاتر پيشخوان دولت بصورت الكترونيكي در اين استان ارائه مي شود.
رضا عبدالملكي افزود : فقط در بحث خدمات دولت الكترونيك به اندازه 30 سال گذشته طي چند سال اخير كار انجام شده و دستگاه هاي اجرايي خدمات خود را الكترونيكي ارائه مي دهند.
وي به عملكرد دستگاههاي اجرايي خراسان رضوي اشاره كرد و اظهارداشت: همه دستگاه هاي اجرايي استان عملكردهاي شاخصي داشته اند و بسياري از آنان در سطح كشور و در قالب شاخص هايي كه ارزشيابي شده اند جايگاه اول ، دوم و سوم كشوري را به خود اختصاص داده اند.
در ادامه اين جلسه از 11 دستگاه استان و مديران و كاركنان برتر آنها تقدير شدند و نشان افتخار و لوح تقدير شاخص هاي عمومي و تكريم ارباب رجوع نيز از سوي معاون رييس جمهوري به استاندار خراسان رضوي اهدا شد.


خبرگزاري جمهوري اسلامي (ايرنا)

  
کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز پژوهش و سنجش افکار سازمان صدا و سيما است.