سایت مرکز تحقیقات صدا و سیما سایت صدا و سیما
رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی به مناسبت آغاز سال 1390 این سال را سال " جهاد اقتصادی"نامیدند و ...          رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):از مسئولان كشور، چه در دولت، چه در مجلس، چه در بخشهای دیگری كه مربوط به مسائل اقتصادی میشوند و همچنین از ملت عزیزمان انتظار دارم كه در عرصه‌ی اقتصادی با حركتِ جهادگونه كار كنند، مجاهدت كنند.           رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):اگر ما در بخشهاى گوناگون، روحيه‌ى جهادى داشته باشيم؛ يعنى كار را براى خدا، با جديت و به صورت خستگى‌ناپذير انجام دهيم - نه فقط به عنوان اسقاط تكليف - بلاشك اين حركت پيش خواهد رفت.           رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):مشاركت مستقيم مردم در امر اقتصاد، لازم است. اين نيازمند توانمند شدن است، نيازمند اطلاعات لازم است؛ كه اينها را بايد مسئولين در اختيار مردم بگذارند ...البته رسانه‌ها نقش دارند، راديو و تلويزيون نقش دارند، ميتوانند مردم را آگاه كنند...           رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):حرکت ما باید به گونه ای باشد که بتوانیم این دهه را به معنای حقیقی کلمه، مظهر پیشرفت و مظهر استقرار عدالت قرار دهیم .            
تاريخ بروز رساني :    11/01/ 1398
  صفحه اصلی 
  سخنان رهبري 
اخبار  
مقالات  
یادداشت‌ها  
پژوهشهای علمی 
کتاب‌هاو پایان‌نامه‌ها  
اصطلاحات  
  حکايات و ضرب المثل‌ها  
ديدگاه اندیشمندان  
احاديث  
   پايگاههاي پژوهشي  
گالری عکس  
ارتباط با ما  
 
رسول اللّه (صلى الله عليه و آله و سلم) :
 
• الکادُّ عَلى عِیالِهِ مِن حَلالٍ کَالمُجاهِدِ فی سَبیلِ اللّه ِ؛ پیامبر خدا صلى الله علیه و آله : آن که خانواده خویش را از حلال روزى مى دهد ، مانند مجاهدِ در راه خدا است . من لا یحضره الفقیه : ۳ / ۱۶۸ / ۳۶۳۱٫
   
 
فارسي عربي English
Russion Chinese German
France
 
جستجو :
 
 
سرشماری از مصادیق جهاد اقتصادی است

ابوالفتحي در گردهمايي توجيهي مسئولان روابط عمومي فرمانداري‌ها و متصديان تبليغات و اطلاع‌رساني شهرستان‌ها در سرشماري عمومي نفوس و مسکن سال 90، اظهار داشت: آمار و اقلام اطلاعاتي در عصر فراصنعتي کنوني، از جمله ثروت‌هاي بي‌بدليل هر کشور محسوب مي‌شود.
وي ادامه داد: اجراي سرشماري به عنوان کاري علمي بايستي با دقت و صحت صورت پذيرد که قطعا عدم دخالت هرگونه اغراض و مقاصد سياسي در اين طرح عظيم ملي را مي‌طلبد.
وي با تاکيد بر اينکه نام خانوادگي خانوارها در مرحله پردازش اطلاعات حذف خواهد شد، افزود: طبق ماده 7 قانون آمار ايران تمام شهروندان مکلف به همکاري با آمارگيران مرکز آمار ايران هستند و در مقابل مرکز آمار ايران نيز موظف به حفظ اطلاعات محرمانه سرشماري هستند.
ابوالفتحي با ذکر اين مطلب که متاسفانه برخي افراد آمارگيري را با تفتيش عقايد اشتباه مي‌گيرند، از عموم آحاد جامعه تقاضا کرد با ماموران سرشماري همکاري لازم را داشته باشند و اطلاعات صحيح را در اختيار آنان قرار دهند.
وي وظيفه متصديان تبليغات و روابط عمومي‌ها در آگاهي بخشي به جامعه را بسيار حائز اهميت و اثرگذار خواند و بر ضرورت تبيين و اطلاع‌رساني به قشرهاي مختلف مردم تاکيد کرد.
ابوالفتحي تعداد نيروي انساني دخيل در سرشماري سال جاري در کشور را بيش از 102 هزار نفر عنوان کرد که هشت هزار و 253 نفر آنان در خراسان رضوي در قالب کادر ستادي و اجرايي فعاليت مي‌کنند.
وي همچنين تعداد سوالات مطرح شده در پرسش‌نامه‌ها را 60 سوال و ميانگين زمان پاسخ گويي به پرسش‌نامه‌ها توسط هر خانوار را 20 دقيقه ذکر کرد.
عليرضا سنجي رئيس روابط عمومي و امور بين‌الملل استانداري خراسان رضوي و مسئول کميته تبليغات و اطلاع‌رساني سرشماري نفوس و مسکن سال 90 طي سخناني به تشريح وظايف متصديان روابط عمومي فرمانداري شهرستان‌هاي استان و مسئولان تبليغات و اطلاع‌رساني و تبيين ضرورت حضور و اهميت سرشماري در برنامه‌ريزي آتي کشور پرداخت.


خبرگزاري فارس

  
کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز پژوهش و سنجش افکار سازمان صدا و سيما است.