سایت مرکز تحقیقات صدا و سیما سایت صدا و سیما
رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی به مناسبت آغاز سال 1390 این سال را سال " جهاد اقتصادی"نامیدند و ...          رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):از مسئولان كشور، چه در دولت، چه در مجلس، چه در بخشهای دیگری كه مربوط به مسائل اقتصادی میشوند و همچنین از ملت عزیزمان انتظار دارم كه در عرصه‌ی اقتصادی با حركتِ جهادگونه كار كنند، مجاهدت كنند.           رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):اگر ما در بخشهاى گوناگون، روحيه‌ى جهادى داشته باشيم؛ يعنى كار را براى خدا، با جديت و به صورت خستگى‌ناپذير انجام دهيم - نه فقط به عنوان اسقاط تكليف - بلاشك اين حركت پيش خواهد رفت.           رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):مشاركت مستقيم مردم در امر اقتصاد، لازم است. اين نيازمند توانمند شدن است، نيازمند اطلاعات لازم است؛ كه اينها را بايد مسئولين در اختيار مردم بگذارند ...البته رسانه‌ها نقش دارند، راديو و تلويزيون نقش دارند، ميتوانند مردم را آگاه كنند...           رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):حرکت ما باید به گونه ای باشد که بتوانیم این دهه را به معنای حقیقی کلمه، مظهر پیشرفت و مظهر استقرار عدالت قرار دهیم .            
تاريخ بروز رساني :    10/28/ 1398
  صفحه اصلی 
  سخنان رهبري 
اخبار  
مقالات  
یادداشت‌ها  
پژوهشهای علمی 
کتاب‌هاو پایان‌نامه‌ها  
اصطلاحات  
  حکايات و ضرب المثل‌ها  
ديدگاه اندیشمندان  
احاديث  
   پايگاههاي پژوهشي  
گالری عکس  
ارتباط با ما  
 
رسول اللّه (صلى الله عليه و آله و سلم) :
 
• الکادُّ عَلى عِیالِهِ مِن حَلالٍ کَالمُجاهِدِ فی سَبیلِ اللّه ِ؛ پیامبر خدا صلى الله علیه و آله : آن که خانواده خویش را از حلال روزى مى دهد ، مانند مجاهدِ در راه خدا است . من لا یحضره الفقیه : ۳ / ۱۶۸ / ۳۶۳۱٫
   
 
فارسي عربي English
Russion Chinese German
France
 
جستجو :
 
 
گذر از وضعيت حال و نااميد‌ شدن دشمن كاركردهای جهاد اقتصادی است


ابوالقاسم رئوفيان، دبيركل حزب اسلامي ايران زمين، در گفت‌وگو با خبرگزاري قرآني ايران(ايكنا) با اشاره به تأكيدات مكرر مقام معظم رهبري در زمينه جهاد اقتصادي گفت: استكبار با ايجاد و تشديد تحريم‌ها در صدد شكستن مقاومت ايران اسلامي بوده است؛ مقاومت و ايستادگي كه در طول بيش از سه دهه همواره استكبار را دچار ياس و نااميدي كرده است.

وي افزود: رهبر معظم انقلاب جهاد اقتصادي را از زاويه‌هاي گوناگون براي ملت مورد تأكيد قرار داده‌اند، نگاه ايشان به اين پديده از زاويه مبارزه با استكبار بايد مورد توجه قرار گيرد، يكي از راه‌هاي غلبه بر تحريم‌ها تثبيت اقتدار اقتصادي است.

رئوفيان عنوان كرد: اگر استكبار جهاني با تحريم‌هاي پي‌درپي درصدد درهم شكستن ايسستادگي ملت ايران است، بديهي است ملت ايران با جهاد اقتصادي مي‌تواند توطئه‌هاي استكبار جهاني را در قالب تحريم‌ها خنثي كند.

دبيركل سابق جامعه اسلامي فرهنگيان اظهار كرد: استكبار با تحميل تحريم‌ها در پي تسليم دولت جمهوري اسلامي در قبال خواسته‌هاي نامشروع خود است. دولت با تكيه بر مردم و با توكل بر خدا و با اتخاذ سياست‌هاي درست مي‌تواند توطئه‌هاي استكباري را خنثي كند.

وي با ذكر اين نكته كه تحريم‌ها در سخت‌تر كردن اوضاع بي‌تأثير نبوده است، افزود: تحريم موجب مي‌شود مردم با فشار بيشتر مواجه شوند و چالش‌هايي پديد بيايد، در برابر اين چالش‌ها آنچه كارساز است جهاد و مجاهدت و اتخاذ مشي اعتدال و ميانه روي در هزينه‌ها است.

دبيركل حزب اسلامي ايران زمين با تأكيد بر اينكه مسئولان و ملت در زمينه جهاد اقتصادي مسئوليت دارند، اظهار كرد: تلاش همه بايد به سمتي سوق داده شود كه علاوه بر توانمند شدن ايران از نظر اقتصادي در همه عرصه‌ها، دشمن را در عرصه اقتصادي با چالش روبرو سازيم.

رئوفيان عنوان كرد: اگر اوضاع اقتصادي سخت نبود كه بحث جهاد مطرح نمي‌شد، جهاد در شرايط عادي ضرورت دارد، اگر فشارها زياد شود و از نظر اقتصادي دچار مشكلات شويم، بايد با اتخاذ مشي جهادگونه مشكلات خود را حل كرده و براي آينده نيز برنامه‌ريزي جهادي داشته باشيم.

وي با بيان اينكه جهاد اقتصادي دلايل زيادي دارد، افزود: تحريم‌ها و سياست‌هاي استكباري دشمن از يك سو و عدم برنامه‌ريزي درست در طول اين سال‌ها موجب شده است تا جهاد اقتصادي به عنوان يك عامل برون‌رفت از مشكلات مطرح شود.

دبيركل حزب اسلامي ايران زمين افزود: نتيجه اين جهاد اقتصادي علاوه بر گذر از برخي مشكلات، نااميدي دشمن را درپي خواهد داشت و مهمتر اينكه مقاومت ملت ايران را افزايش خواهد داد، ايستادگي يكي از خصوصيات ارزشمند ملت بوده است كه مي‌تواند الگويي براي مردم منطقه و آزادي‌خواهان جهان شود.


خبرگزاري قرآني ايران(ايكنا)

  
کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز پژوهش و سنجش افکار سازمان صدا و سيما است.