سایت مرکز تحقیقات صدا و سیما سایت صدا و سیما
رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی به مناسبت آغاز سال 1390 این سال را سال " جهاد اقتصادی"نامیدند و ...          رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):از مسئولان كشور، چه در دولت، چه در مجلس، چه در بخشهای دیگری كه مربوط به مسائل اقتصادی میشوند و همچنین از ملت عزیزمان انتظار دارم كه در عرصه‌ی اقتصادی با حركتِ جهادگونه كار كنند، مجاهدت كنند.           رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):اگر ما در بخشهاى گوناگون، روحيه‌ى جهادى داشته باشيم؛ يعنى كار را براى خدا، با جديت و به صورت خستگى‌ناپذير انجام دهيم - نه فقط به عنوان اسقاط تكليف - بلاشك اين حركت پيش خواهد رفت.           رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):مشاركت مستقيم مردم در امر اقتصاد، لازم است. اين نيازمند توانمند شدن است، نيازمند اطلاعات لازم است؛ كه اينها را بايد مسئولين در اختيار مردم بگذارند ...البته رسانه‌ها نقش دارند، راديو و تلويزيون نقش دارند، ميتوانند مردم را آگاه كنند...           رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):حرکت ما باید به گونه ای باشد که بتوانیم این دهه را به معنای حقیقی کلمه، مظهر پیشرفت و مظهر استقرار عدالت قرار دهیم .            
تاريخ بروز رساني :    11/08/ 1398
  صفحه اصلی 
  سخنان رهبري 
اخبار  
مقالات  
یادداشت‌ها  
پژوهشهای علمی 
کتاب‌هاو پایان‌نامه‌ها  
اصطلاحات  
  حکايات و ضرب المثل‌ها  
ديدگاه اندیشمندان  
احاديث  
   پايگاههاي پژوهشي  
گالری عکس  
ارتباط با ما  
 
رسول اللّه (صلى الله عليه و آله و سلم) :
 
• الکادُّ عَلى عِیالِهِ مِن حَلالٍ کَالمُجاهِدِ فی سَبیلِ اللّه ِ؛ پیامبر خدا صلى الله علیه و آله : آن که خانواده خویش را از حلال روزى مى دهد ، مانند مجاهدِ در راه خدا است . من لا یحضره الفقیه : ۳ / ۱۶۸ / ۳۶۳۱٫
   
 
فارسي عربي English
Russion Chinese German
France
 
جستجو :
 
 
بی‌برنامگی علت اصلی محقق نشدن اهداف جهاد اقتصادی

رئيس کميسيون اقتصادي مجلس، نبود برنامه مناسب و عدم تبيين مسيري مشخص براي انجام حرکت‌هاي جهادي را علت اصلي محقق نشدن اهداف شعار جهاد اقتصادي در 6 ماه نخست امسال خواند و گفت: مسئولان اجرايي بايد با برقراري تعامل مناسب با نمايندگان مردم در مجلس شعار جهاد اقتصادي را محقق کنند.
ارسلان فتحي‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادي خبرگزاري خانه ملت www.icana.ir در ارزيابي عملکرد دستگاه‌ها در نيمه نخست سال جهاد اقتصادي، گفت: بايد براي ارزيابي دقيق عملکرد دستگاه‌ها در 6 ماه نخست سال جاري نشست‌هاي مشترکي ميان مسئولان و نمايندگان مردم در مجلس برگزار کرد و عملکرد جهادي دستگاه‌ها را به طور دقيق بررسي کرد.
نماينده مردم کليبر، هوراند، خداآفرين و آبش‌احمد در مجلس شوراي اسلامي افزود: در شرايطي که آمار دقيق از سرمايه‌گذاري‌ها، نرخ رشد اقتصادي و شاخص‌هاي مهم اقتصادي اعلام شود، مي‌توان چگونگي عملکرد دستگاه‌ها در راستاي تحقق شعار جهاد اقتصادي را بررسي کرد.

رئيس کميسيون اقتصادي مجلس هشتم درباره عملکرد جهادي کميسيون متبوعش در 6 ماه نخست سال جاري، تصريح کرد: بررسي لايحه اصلاح امور گمرکي، لايحه اصلاح نظام صنفي و همچنين لايحه مبارزه با قاچاق کالا و ارز از جمله اقدام‌هاي مهمي بوده است که اعضاي اين کميسيون در راستاي تحقق شعار جهاد اقتصادي انجام دادند.

وي، ارائه هرچه سريع‌تر لايحه اصلاح قانون پولي و بانکي و همچنين اصلاح نظام مالياتي کشور را از دولت خواستار شد و تأکيد کرد: بايد در سال جهاد اقتصادي اين دو لايحه با اهميت که از محورهاي طرح تحول اقتصادي کشور به شمار مي‌رود به مرحله اجرا برسد.

فتحي‌پور با بيان اين که با اصلاح قانون پولي و بانکي و همچنين نظام مالياتي کشور اقدام مهمي در راستاي دستيابي به اهداف جهاد اقتصادي انجام مي‌شود، افزود: نمايندگان مردم در مجلس و مسئولان دولتي بايد با تعامل مناسب، هرچه سريع‌تر محورهاي طرح تحول اقتصادي را اجرايي کنند.

اين نماينده مردم در مجلس هشتم، پرهيز از حاشيه‌پردازي و پرداختن به اصل موضوع جهاد اقتصادي را در 6 ماه باقي مانده از سال ضروري خواند و تصريح کرد: نمايندگان مردم در مجلس آمادگي برگزاري نشست مشترک با مسئولان دولتي را دارند تا با برنامه‌ريزي دقيق، در راستاي تحقق اهداف شعار جهاد اقتصادي در مدت زمان باقي مانده از سال جاري گام بردارند.

رئيس کميسيون اقتصادي مجلس هشتم، علت اصلي شتاب اندک در تحقق شعار جهاد اقتصادي را نداشتن برنامه و عدم تبيين مسيري مشخص براي اين موضوع خواند و يادآور شد: نبايد فرصت باقي مانده از سال‌جاري را از دست داد و بايد با تلاش مضاعف در راستاي تحقق شعار جهاد اقتصادي گام برداشت.

رهبر معظم انقلاب اسلامي در فرمايشات اخيرشان تأکيد کردند که دشمن با سلاح ناکارآمد تحريم در صدد زمين زدن ملت ايران و نظام اسلامي است اما اين هدف خصمانه، با جهاد اقتصادي مسئولان و مردم ناکام مي‌ماند.

خبرگزاري خانه ملت www.icana.ir

  
کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز پژوهش و سنجش افکار سازمان صدا و سيما است.