سایت مرکز تحقیقات صدا و سیما سایت صدا و سیما
رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی به مناسبت آغاز سال 1390 این سال را سال " جهاد اقتصادی"نامیدند و ...          رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):از مسئولان كشور، چه در دولت، چه در مجلس، چه در بخشهای دیگری كه مربوط به مسائل اقتصادی میشوند و همچنین از ملت عزیزمان انتظار دارم كه در عرصه‌ی اقتصادی با حركتِ جهادگونه كار كنند، مجاهدت كنند.           رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):اگر ما در بخشهاى گوناگون، روحيه‌ى جهادى داشته باشيم؛ يعنى كار را براى خدا، با جديت و به صورت خستگى‌ناپذير انجام دهيم - نه فقط به عنوان اسقاط تكليف - بلاشك اين حركت پيش خواهد رفت.           رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):مشاركت مستقيم مردم در امر اقتصاد، لازم است. اين نيازمند توانمند شدن است، نيازمند اطلاعات لازم است؛ كه اينها را بايد مسئولين در اختيار مردم بگذارند ...البته رسانه‌ها نقش دارند، راديو و تلويزيون نقش دارند، ميتوانند مردم را آگاه كنند...           رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):حرکت ما باید به گونه ای باشد که بتوانیم این دهه را به معنای حقیقی کلمه، مظهر پیشرفت و مظهر استقرار عدالت قرار دهیم .            
تاريخ بروز رساني :    11/30/ 1398
  صفحه اصلی 
  سخنان رهبري 
اخبار  
مقالات  
یادداشت‌ها  
پژوهشهای علمی 
کتاب‌هاو پایان‌نامه‌ها  
اصطلاحات  
  حکايات و ضرب المثل‌ها  
ديدگاه اندیشمندان  
احاديث  
   پايگاههاي پژوهشي  
گالری عکس  
ارتباط با ما  
 
رسول اللّه (صلى الله عليه و آله و سلم) :
 
• الکادُّ عَلى عِیالِهِ مِن حَلالٍ کَالمُجاهِدِ فی سَبیلِ اللّه ِ؛ پیامبر خدا صلى الله علیه و آله : آن که خانواده خویش را از حلال روزى مى دهد ، مانند مجاهدِ در راه خدا است . من لا یحضره الفقیه : ۳ / ۱۶۸ / ۳۶۳۱٫
   
 
فارسي عربي English
Russion Chinese German
France
 
جستجو :
 
 
دومین آیین تجلیل از ماندگاران بازار و اصناف با توجه به سال جهاد اقتصادی با شعار «تعالی اخلاق کسب و کار، گامی ضروری در جهاد اقتصادی»

جواد حيدري‌پور، مدير فرهنگي هنري منطقه 12 و دبير اين همايش در نشست خبري صبح امروز که در سالن کنفرانس سازمان فرهنگي هنري برگزار شد با اعلام اين خبر گفت: ارتقاي سطح فرهنگ و اخلاق شهر تهران و مدل‌سازي براي سبک زندگي ايراني اسلامي يکي از محورهاي مهم براي برگزاري اين همايش است.

رييس فرهنگسراي شهر افزود: ارتقاي فرهنگ وجدان کاري، امانتداري و کسب درآمد و رزق حلال، زمينه‌سازي براي ايجاد شبکه همياران فرهنگي و تحت پوشش قرار گرفتن بازاريان، ترويج صفات ويژه‌اي مانند مردمداري،‌صداقت، امانتداري و دستگيري از فقرا و ارتقا نقش بازاريان و کسبه در بهبود وضعيت فرهنگي منطقه و ارائه خدمات فرهنگي هنري به شهروندان از جمله اهدافي است که در برگزاري اين برنامه در نظر گرفته شده است.

حيدري‌پور با اشاره به نامگذاري سال 90 به سال جهاد اقتصادي،‌ اظهار داشت: دومين آيين تجليل از ماندگاران بازار و اصناف با توجه به سال جهاد اقتصادي با شعار «تعالي اخلاق کسب و کار، گامي ضروري در جهاد اقتصادي» در روز سه‌شنبه 19 مهرماه در سالن همايش‌هاي بين‌المللي صدا و سيما برگزار مي‌شود.


در ادامه اين نشست،‌ «عليرضا راسي» رئيس مجمع توليدي و خدمات فني تهران با بيان اينکه صنوف توليدي و خدماتي با داشتن 66 اتحاديه صنفي مختلف نقش مهمي در زمينه اقتصادي به ويژه در شهر تهران ايفا مي‌کند، گفت: اين کار سازمان فرهنگي هنري در معرفي برترين اصناف گامي مفيد در جهت پيشرفت اقتصاد کشور به شمار مي‌رود.


وي افزود: اخلاق‌گرايي، صداقت، تکريم مشتري، انجام کارهاي عام‌المنفعه، مشکل‌گشايي در بين کسبه و بازاريان، پايبندي به اهداف انقلاب، ايثارگري و غيره از جمله شاخص‌هاي انتخاب بازاريان و اصناف است. در اين روز همايش،‌ 51 نفر از مجمع توليدي، 74 نفر از مجمع توزيعي و 10 نفر از انجمن اسلامي اصناف (جمعا 135 نفر) تجليل خواهند شد و تنديس ويژه به همراه لوح تقدير و نشان ويژه «الکاسب حبيب‌الله» را دريافت مي‌کنند.


در ادامه محمد آزاد، رييس اتحاديه صنف آهن‌فروشان تهران و عضو هيات‌مديره مجمع صنوف توزيعي کشور گفت: در کل کشور حدود سه ميليون واحد صنفي داريم که با پرسنل و کارگران حدود 10 ميليون نفر شاغل در واحدهاي صنفي و با محاسبه خانواده‌هاي ايشان حدودا 25 ميليون نفر يعني يک سوم جمعيت کل کشور را اصناف تشکيل مي‌دهند.


آزاد اظهار داشت: خوشحاليم که سازمان فرهنگي هنري براي دومين سال متوالي مراسم تجليل از ماندگاران بازار و اصناف را برگزار مي‌کند، چراکه تجليل از اصناف تکريم از حرمت‌ها و ارزش‌هاي اسلامي و فرهنگي در جامعه ما است.

دومين آيين تجليل از ماندگاران بازار و اصناف روز سه‌شنبه 19 مهرماه از ساعت 18 در سالن همايش‌هاي بين‌المللي صدا و سيما برگزار مي‌شود.

خبرگزاري فارس

  
کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز پژوهش و سنجش افکار سازمان صدا و سيما است.