سایت مرکز تحقیقات صدا و سیما سایت صدا و سیما
رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی به مناسبت آغاز سال 1390 این سال را سال " جهاد اقتصادی"نامیدند و ...          رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):از مسئولان كشور، چه در دولت، چه در مجلس، چه در بخشهای دیگری كه مربوط به مسائل اقتصادی میشوند و همچنین از ملت عزیزمان انتظار دارم كه در عرصه‌ی اقتصادی با حركتِ جهادگونه كار كنند، مجاهدت كنند.           رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):اگر ما در بخشهاى گوناگون، روحيه‌ى جهادى داشته باشيم؛ يعنى كار را براى خدا، با جديت و به صورت خستگى‌ناپذير انجام دهيم - نه فقط به عنوان اسقاط تكليف - بلاشك اين حركت پيش خواهد رفت.           رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):مشاركت مستقيم مردم در امر اقتصاد، لازم است. اين نيازمند توانمند شدن است، نيازمند اطلاعات لازم است؛ كه اينها را بايد مسئولين در اختيار مردم بگذارند ...البته رسانه‌ها نقش دارند، راديو و تلويزيون نقش دارند، ميتوانند مردم را آگاه كنند...           رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):حرکت ما باید به گونه ای باشد که بتوانیم این دهه را به معنای حقیقی کلمه، مظهر پیشرفت و مظهر استقرار عدالت قرار دهیم .            
تاريخ بروز رساني :    10/29/ 1398
  صفحه اصلی 
  سخنان رهبري 
اخبار  
مقالات  
یادداشت‌ها  
پژوهشهای علمی 
کتاب‌هاو پایان‌نامه‌ها  
اصطلاحات  
  حکايات و ضرب المثل‌ها  
ديدگاه اندیشمندان  
احاديث  
   پايگاههاي پژوهشي  
گالری عکس  
ارتباط با ما  
 
رسول اللّه (صلى الله عليه و آله و سلم) :
 
• الکادُّ عَلى عِیالِهِ مِن حَلالٍ کَالمُجاهِدِ فی سَبیلِ اللّه ِ؛ پیامبر خدا صلى الله علیه و آله : آن که خانواده خویش را از حلال روزى مى دهد ، مانند مجاهدِ در راه خدا است . من لا یحضره الفقیه : ۳ / ۱۶۸ / ۳۶۳۱٫
   
 
فارسي عربي English
Russion Chinese German
France
 
جستجو :
 
 
همایش کشوری جهاد اقتصادی در سیره امام علی (ع) در اراک برگزار می شود

دبير بنياد غدير استان مرکزي از برگزاري همايش کشوري جهاد اقتصادي در سيره امام علي(ع) در اراک خبر داد.محمد هاشم مرادي در گفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران گفت: اين همايش در عيد سعيد غدير و بر اساس نامگذاري امسال از سوي رهبر معظم انقلاب اسلامي به عنوان سال جهاد اقتصادي برگزار مي شود که براي سخنراني و حضور در اين همايش از شخصيت هاي عملي،حوزوي ، دانشگاهي و کشوري دعوت شده است.
وي تحقق جهاد اقتصادي را امري ضروري و مهم دانست و افزود: براي عملي شدن آن بايد در زمينه هاي علمي،پژوهشي و فرهنگي اقدامات جهاد را گسترش داد.
وي اظهار داشت: با تلاش در مسير تحقق جهاد اقتصادي کشور به سمت خودکفايي مطلوب تر و خنثي کردن تحريم هاي دشمنان حرکت خواهد کرد که نمونه هاي عيني، کاربردي و سازنده آن را مي توان از سيره و انديشه هاي امام علي(ع) با حضور انديشمندان استخراج و عملياتي کرد.

باشگاه خبرنگاران

  
کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز پژوهش و سنجش افکار سازمان صدا و سيما است.