سایت مرکز تحقیقات صدا و سیما سایت صدا و سیما
رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی به مناسبت آغاز سال 1390 این سال را سال " جهاد اقتصادی"نامیدند و ...          رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):از مسئولان كشور، چه در دولت، چه در مجلس، چه در بخشهای دیگری كه مربوط به مسائل اقتصادی میشوند و همچنین از ملت عزیزمان انتظار دارم كه در عرصه‌ی اقتصادی با حركتِ جهادگونه كار كنند، مجاهدت كنند.           رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):اگر ما در بخشهاى گوناگون، روحيه‌ى جهادى داشته باشيم؛ يعنى كار را براى خدا، با جديت و به صورت خستگى‌ناپذير انجام دهيم - نه فقط به عنوان اسقاط تكليف - بلاشك اين حركت پيش خواهد رفت.           رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):مشاركت مستقيم مردم در امر اقتصاد، لازم است. اين نيازمند توانمند شدن است، نيازمند اطلاعات لازم است؛ كه اينها را بايد مسئولين در اختيار مردم بگذارند ...البته رسانه‌ها نقش دارند، راديو و تلويزيون نقش دارند، ميتوانند مردم را آگاه كنند...           رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):حرکت ما باید به گونه ای باشد که بتوانیم این دهه را به معنای حقیقی کلمه، مظهر پیشرفت و مظهر استقرار عدالت قرار دهیم .            
تاريخ بروز رساني :    11/30/ 1398
  صفحه اصلی 
  سخنان رهبري 
اخبار  
مقالات  
یادداشت‌ها  
پژوهشهای علمی 
کتاب‌هاو پایان‌نامه‌ها  
اصطلاحات  
  حکايات و ضرب المثل‌ها  
ديدگاه اندیشمندان  
احاديث  
   پايگاههاي پژوهشي  
گالری عکس  
ارتباط با ما  
 
رسول اللّه (صلى الله عليه و آله و سلم) :
 
• الکادُّ عَلى عِیالِهِ مِن حَلالٍ کَالمُجاهِدِ فی سَبیلِ اللّه ِ؛ پیامبر خدا صلى الله علیه و آله : آن که خانواده خویش را از حلال روزى مى دهد ، مانند مجاهدِ در راه خدا است . من لا یحضره الفقیه : ۳ / ۱۶۸ / ۳۶۳۱٫
   
 
فارسي عربي English
Russion Chinese German
France
 
جستجو :
 
 
جهاد اقتصادی فرهنگ و اقتصاد ما را الهی و مردمی می‌كند

دبير مجمع تشخيص مصلحت نظام پيش از ظهر امروز در همايش «رسانه و جهاد اقتصادي» گفت: اقتصاد و فرهنگ ما از مردمي بودن فاصله دارد و بايد جهاد دفاعي و سياسي را در اين دو موضوع وارد كنيم؛ جهاد اقتصادي بايد بتواند فرهنگ و اقتصاد ما را مردمي و الهي كند.

به گزارش خبرگزاري قرآني ايران (ايكنا)، محسن رضايي، دبير مجمع تشخيص نظام امروز، 19 مهرماه، در همايش «رسانه و جهاد اقتصادي» كه به همت دبيرخانه مجمع تشخيص در دانشكده صدا و سيما برگزار شد، با بيان اينكه فوتبال هم در درون چشم‌انداز نظام جايي دارد، گفت: در يك تيم فوتبال يك ايدئولوژي وجود دارد و علاوه بر اينكه روي تاكتيك اثر مي‌گذارد به افراد انگيزه مي‌دهد.

وي با بيان اينكه فوتبال حاوي يك انديشه است، اظهار كرد: به عنوان مثال كشور قطر يك سرزمين كوچكي است، اما به فوتبال اهميت مي‌دهد تا به مردم خود هويت بخشد.

وي با اشاره به چشم‌اندازه 20 ساله نظام گفت: با اين چشم‌انداز قصد داريم به اهداف والا دست پيدا كنيم. توسعه‌يافتگي، رفاه، از ويژگي‌هاي اين چشم‌انداز است.

رضايي تأكيد كرد: ما مي‌خواهيم با هويت ملي در منطقه توسعه‌يافته شويم و بايد تعامل مؤثر در رابطه بين‌الملل داشته باشيم بايد زندگي متعالي در ايراني پيشرفته وجود داشته باشد.

وي در ادامه بيان كرد: اساس چشم‌انداز توسعه‌يافتگي و هويت ملي است؛ ما در مقياسي منطقه‌اي به پيشرفت خواهيم رسيد و بدون امپراطوري فضيلت و علم نمي توانيم به جايي برسيم.

رضايي عنوان كرد: اميد، خوش‌بيني به آينده در عين اختلاف داشتن با همديگر، زندگي كردن، نقد جدي و سازنده از لوازم پيشرفت كشور است. ما در شرايطي براي پيشرفت كشور برنامه‌ريزي مي‌كنيم كه موج چهارم در دنيا آغاز شده است كه به ما كمك مي‌كند تا مشخص كنيم اين چشم‌انداز موج اجتماعي شدن و فهم جمعي است.

وي با اشاره به بيداري اسلامي در منطقه گفت: در اين بيداري مردمي بودن و الهي بودن مطرح است كه با حركت ملت ايران طبيق دارد.

دبير مجمع تشخيص مصلحت نظام افزود: ما تئوري انقلاب را در ايران به صورت مردمي انجام داديم, رياست در جمهوري اسلامي مردمي و الهي است.

وي با اشاره به برخي توفيقات كشور عنوان كرد: در سال اول جنگ نتوانستيم به پيروزي برسيم، اما در سال‌هاي بعد وقتي دفاع مردمي و الهي شد، پيروزي‌هاي ملت بيشتر شد.

رضايي با اشاره مسئله اقتصاد و فرهنگ گفت: اقتصاد و فرهنگ ما از مردمي بودن فاصله دارد و بايد جهاد دفاعي و سياسي را در اين دو موضوع وارد كنيم. جهاد اقتصادي بايد بتواند فرهنگ و اقتصاد ما را مردمي و الهي كند.

وي در پايان عنوان كرد: ملت ايران با انقلاب اسلامي حركتي را آغاز كرد كه اعتماد به نفس را به مردم ما داد؛ اين اعتماد به نفس بايد در فرهنگ و اقتصاد ما نيز به وجود بيايد.


خبرگزاري قرآني ايران (ايكنا)

  
کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز پژوهش و سنجش افکار سازمان صدا و سيما است.