سایت مرکز تحقیقات صدا و سیما سایت صدا و سیما
رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی به مناسبت آغاز سال 1390 این سال را سال " جهاد اقتصادی"نامیدند و ...          رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):از مسئولان كشور، چه در دولت، چه در مجلس، چه در بخشهای دیگری كه مربوط به مسائل اقتصادی میشوند و همچنین از ملت عزیزمان انتظار دارم كه در عرصه‌ی اقتصادی با حركتِ جهادگونه كار كنند، مجاهدت كنند.           رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):اگر ما در بخشهاى گوناگون، روحيه‌ى جهادى داشته باشيم؛ يعنى كار را براى خدا، با جديت و به صورت خستگى‌ناپذير انجام دهيم - نه فقط به عنوان اسقاط تكليف - بلاشك اين حركت پيش خواهد رفت.           رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):مشاركت مستقيم مردم در امر اقتصاد، لازم است. اين نيازمند توانمند شدن است، نيازمند اطلاعات لازم است؛ كه اينها را بايد مسئولين در اختيار مردم بگذارند ...البته رسانه‌ها نقش دارند، راديو و تلويزيون نقش دارند، ميتوانند مردم را آگاه كنند...           رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):حرکت ما باید به گونه ای باشد که بتوانیم این دهه را به معنای حقیقی کلمه، مظهر پیشرفت و مظهر استقرار عدالت قرار دهیم .            
تاريخ بروز رساني :    10/29/ 1398
  صفحه اصلی 
  سخنان رهبري 
اخبار  
مقالات  
یادداشت‌ها  
پژوهشهای علمی 
کتاب‌هاو پایان‌نامه‌ها  
اصطلاحات  
  حکايات و ضرب المثل‌ها  
ديدگاه اندیشمندان  
احاديث  
   پايگاههاي پژوهشي  
گالری عکس  
ارتباط با ما  
 
رسول اللّه (صلى الله عليه و آله و سلم) :
 
• الکادُّ عَلى عِیالِهِ مِن حَلالٍ کَالمُجاهِدِ فی سَبیلِ اللّه ِ؛ پیامبر خدا صلى الله علیه و آله : آن که خانواده خویش را از حلال روزى مى دهد ، مانند مجاهدِ در راه خدا است . من لا یحضره الفقیه : ۳ / ۱۶۸ / ۳۶۳۱٫
   
 
فارسي عربي English
Russion Chinese German
France
 
جستجو :
 
 
کمیسیون جهاد اقتصادی وضعیت بهره‌وری از سال 1348 تا 1386 را بررسی کرد


با حضور انجمن بهره‌وري ايران سخنگوي کميسيون ويژه جهاد اقتصادي از برگزاري نشست مشترک کميسيون جهاد اقتصادي با انجمن بهره‌وري ايران خبر داد و اعلام کرد که در نشست امروز وضعيت بهره‌وري کشور از سال 1348 تا 1386 را بررسي شد.
جعفر قادري در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادي خبرگزاري خانه ملت با بيان اين که در نشست کميسيون جهاد اقتصادي اعضاي انجمن بهره‌وري ايران حضور داشتند، گفت: نشست امروز به بررسي شاخص‌هاي بهره‌وري از سال 1348 تا 1386 اختصاص داشت.

نماينده مردم شيراز در مجلس شوراي اسلامي افزود: شاخص بهره‌وري کل، شاخص بهره‌وري سرمايه و شاخص نيروي انساني از جمله شاخص‌هايي بود که در نشست امروز بررسي شد.

وي روند آماري شاخص‌هاي بهره‌وري در کشور را از سال 48 تا 86 نزولي اعلام کرد و ادامه داد: در نشست امروز علت‌هاي اين روند نزولي از انجمن بهره‌وري کشور سؤال و براي ارتقاي شاخص‌ها همفکري شد.

قادري با استناد به سند برنامه چهارم توسعه که 33 درصد رشد اقتصادي کشور را وابسته به رشد شاخص‌هاي بهره‌وري ياد کرده است،‌ تصريح کرد: بر اين تکليف در برنامه پنجم هم تأکيد شده است.

سخنگوي کميسيون ويژه جهاد اقتصادي، اقتصاد بيشتر کشورهاي توسعه يافته را متکي به شاخص‌هاي بهره‌وري خواند و يادآور شد: براي بهبود وضعيت شاخص‌هاي اقتصادي مقرر شد اين نشست‌ها ادامه داشته باشد.

خبرگزاري خانه ملت

  
کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز پژوهش و سنجش افکار سازمان صدا و سيما است.