سایت مرکز تحقیقات صدا و سیما سایت صدا و سیما
رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی به مناسبت آغاز سال 1390 این سال را سال " جهاد اقتصادی"نامیدند و ...          رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):از مسئولان كشور، چه در دولت، چه در مجلس، چه در بخشهای دیگری كه مربوط به مسائل اقتصادی میشوند و همچنین از ملت عزیزمان انتظار دارم كه در عرصه‌ی اقتصادی با حركتِ جهادگونه كار كنند، مجاهدت كنند.           رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):اگر ما در بخشهاى گوناگون، روحيه‌ى جهادى داشته باشيم؛ يعنى كار را براى خدا، با جديت و به صورت خستگى‌ناپذير انجام دهيم - نه فقط به عنوان اسقاط تكليف - بلاشك اين حركت پيش خواهد رفت.           رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):مشاركت مستقيم مردم در امر اقتصاد، لازم است. اين نيازمند توانمند شدن است، نيازمند اطلاعات لازم است؛ كه اينها را بايد مسئولين در اختيار مردم بگذارند ...البته رسانه‌ها نقش دارند، راديو و تلويزيون نقش دارند، ميتوانند مردم را آگاه كنند...           رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):حرکت ما باید به گونه ای باشد که بتوانیم این دهه را به معنای حقیقی کلمه، مظهر پیشرفت و مظهر استقرار عدالت قرار دهیم .            
تاريخ بروز رساني :    11/01/ 1398
  صفحه اصلی 
  سخنان رهبري 
اخبار  
مقالات  
یادداشت‌ها  
پژوهشهای علمی 
کتاب‌هاو پایان‌نامه‌ها  
اصطلاحات  
  حکايات و ضرب المثل‌ها  
ديدگاه اندیشمندان  
احاديث  
   پايگاههاي پژوهشي  
گالری عکس  
ارتباط با ما  
 
رسول اللّه (صلى الله عليه و آله و سلم) :
 
• الکادُّ عَلى عِیالِهِ مِن حَلالٍ کَالمُجاهِدِ فی سَبیلِ اللّه ِ؛ پیامبر خدا صلى الله علیه و آله : آن که خانواده خویش را از حلال روزى مى دهد ، مانند مجاهدِ در راه خدا است . من لا یحضره الفقیه : ۳ / ۱۶۸ / ۳۶۳۱٫
   
 
فارسي عربي English
Russion Chinese German
France
 
جستجو :
 
 
در سال جهاد اقتصادی به منشور مولایمان امام علی (ع) عمل کنیم

"پوريا تيموري" نفر اول مسابقات کشوري نهج‌البلاغه دانش‌آموزان به مناسبت هفته ولايت و فرارسيدن عيد غديرخم، پيش از خطبه‌هاي نماز جمعه اين هفته تهران سخنراني کرد.

تيموري پيش از خطبه‌هاي نماز جمعه اين هفته تهران به خطبه 27 اشاره و درباره جهاد سخنراني کرد؛ خطبه 27 نهج‌البلاغه در پي تهاجم سربازان معاويه به شهر انبار در سال 38 هجرى و سستى مردم است که در اين خطبه به «ارزش جهاد در راه خدا»، «دعوت به مبارزه و نکوهش از نافرمانى کوفيان» و «مظلوميّت امام عليه السّلام، و علل شکست کوفيان» اشاره شده است.

اين دانش‌آموز اظهار داشت: جهاد رمز عظمت و حيات ملت‌هاست، جهاد عامل عزت و سبب موفقيت است اما کدام جهاد؟؛ هر جنگ ظالمانه و تجاوزگرانه که جهاد نيست بلکه جهاد بايد حتماً در مسير حق و عدالت باشد.

وي ادامه داد: جهاد نقطه اوج دينداري است و شهادت قله ايثار و فداکاري است چه زيباست جمله «کل يوم عاشورا و کل ارض کربلا» که همه تاريخ را از اذل تا ابد در برگرفته است.

تيموري اضافه کرد: امروز همه ما بايد بدون چون و چرا بدون شرط قنبر علي زمانمان باشيم. قنبر رهبر عزيزمان باشيم و تا فرمان داد فرمانش را اجابت کنيم؛ کارمان به جايي نرسد که مولايمان به ما بگويد «‌اي کاش هرگز شما را نديده و نشناخته بودم که به خدا سوگند آشنايي با شما چيزي جز پشيماني و چيزي جز غم و اندوه برايم نداشت»‌
پس همه ما بايد امروز مطيع ولايت فقيه، مطيع رهبرمان باشيم چرا که فرمود «اطيعوا الله و اطيعوا الرسول و اوليالامر منکم»‌.

وي ادامه داد: اکنون که به اين خطبه پرداختم حسرت مي‌خورم که چرا زودتر از اين با علي و دريايي بي‌نهايت آثارش آشنا نشدم.

اين دانش‌آموز با طرح اين پرسش که «چرا هنوز کلمات ناب امام مسلمين امام علي(ع) در چاه تنهايي او مهجور و متروک است؟»، گفت: مي‌دانيد دليل اين همه سوال چيست؟، فقط يک کلمه است؛ آن هم مظلوميت علي‌بن ابيطالب(ع) است.

وي در به ذکر چند پيشنهاد نيز پرداخت و اظهار داشت: اول آنکه کسي که مي‌خواهد به مرحله جهاد برسد بايد عملش صادقانه و مخلصانه باشد چرا که عمل صادقانه او موجب تقرب مي‌شود و ضامن هدايت مومن مجاهد است.

تيموري اضافه کرد: دوم بياييم در سالي که به فرموده رهبر انقلابمان به سال جهاد اقتصادي نام گرفته است، به منشور مولايمان علي‌بن‌ابيطالب(ع) عمل کنيم که در اولين نامه خود به اهل کوفه نوشتند «در جهاد با جان و مال و زبان خويش بر يکديگر پيشي بگيريد».


خبرگزار فارس

  
کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز پژوهش و سنجش افکار سازمان صدا و سيما است.