سایت مرکز تحقیقات صدا و سیما سایت صدا و سیما
رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی به مناسبت آغاز سال 1390 این سال را سال " جهاد اقتصادی"نامیدند و ...          رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):از مسئولان كشور، چه در دولت، چه در مجلس، چه در بخشهای دیگری كه مربوط به مسائل اقتصادی میشوند و همچنین از ملت عزیزمان انتظار دارم كه در عرصه‌ی اقتصادی با حركتِ جهادگونه كار كنند، مجاهدت كنند.           رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):اگر ما در بخشهاى گوناگون، روحيه‌ى جهادى داشته باشيم؛ يعنى كار را براى خدا، با جديت و به صورت خستگى‌ناپذير انجام دهيم - نه فقط به عنوان اسقاط تكليف - بلاشك اين حركت پيش خواهد رفت.           رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):مشاركت مستقيم مردم در امر اقتصاد، لازم است. اين نيازمند توانمند شدن است، نيازمند اطلاعات لازم است؛ كه اينها را بايد مسئولين در اختيار مردم بگذارند ...البته رسانه‌ها نقش دارند، راديو و تلويزيون نقش دارند، ميتوانند مردم را آگاه كنند...           رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):حرکت ما باید به گونه ای باشد که بتوانیم این دهه را به معنای حقیقی کلمه، مظهر پیشرفت و مظهر استقرار عدالت قرار دهیم .            
تاريخ بروز رساني :    10/29/ 1398
  صفحه اصلی 
  سخنان رهبري 
اخبار  
مقالات  
یادداشت‌ها  
پژوهشهای علمی 
کتاب‌هاو پایان‌نامه‌ها  
اصطلاحات  
  حکايات و ضرب المثل‌ها  
ديدگاه اندیشمندان  
احاديث  
   پايگاههاي پژوهشي  
گالری عکس  
ارتباط با ما  
 
رسول اللّه (صلى الله عليه و آله و سلم) :
 
• الکادُّ عَلى عِیالِهِ مِن حَلالٍ کَالمُجاهِدِ فی سَبیلِ اللّه ِ؛ پیامبر خدا صلى الله علیه و آله : آن که خانواده خویش را از حلال روزى مى دهد ، مانند مجاهدِ در راه خدا است . من لا یحضره الفقیه : ۳ / ۱۶۸ / ۳۶۳۱٫
   
 
فارسي عربي English
Russion Chinese German
France
 
جستجو :
 
 
محورهای برگزاری نخستین جشنواره تولیدات اقتصادی رادیو اعلام شد


رئيس کميته علمي نخستين جشنواره توليدات اقتصادي راديو، چهار موضوع دين، اخلاق، اميد و آگاهي را محورهاي برگزاري اين جشنواره اعلام کرد.

اخگر تقي‌پور، رئيس نخستين جشنواره توليدات اقتصادي راديو گفت: مباني و سياست‌هاي ما در برگزاري نخستين جشنواره توليدات اقتصادي راديو، 4 محور اساسي دين، اخلاق، اميد و آگاهي است که بر اساس فرمايشات مقام معظم رهبري تعيين شده است.
وي با اشاره به اهميت موضوعات اقتصادي گفت: با توجه به اهميت موضوعات اقتصادي و اينکه مقام معظم رهبري اقتصاد را محور شعار سال قرار داده‌اند، معاونت صدا تصميم گرفت که جشنواره‌اي را با عنوان توليدات اقتصادي راديو برگزار کند که در نتيجه برگزاري اين جشنواره عملکرد برنامه‌سازان و فعالان راديو در سال جهاد اقتصادي مورد ارزيابي قرار گيرد.
وي ادامه داد: جشنواره توليدات اقتصادي راديو از 4 کميته داوري، اطلاع رساني، پشتيباني و تدارکات و کميته علمي تشکيل مي‌شود و کميته علمي جشنواره نيز با تعيين محورهاي جشنواره، نظارت بر نوع داوري و ارزيابي بخش‌هاي مختلف جشنواره فعاليت‌هاي خود را با دعوت از مديران و برنامه‌سازان اقتصادي راديو آغاز کرد.
وي در ادامه به فعاليت‌هاي کميته علمي جشنواره در بررسي توليدات راديويي و محورهاي شش‌گانه مقالات اقتصادي اشاره کرد و افزود: اولين محور بحث، راديو و پي گيري‌هاي مقام معظم رهبري است. محور دوم راديو و راهبردهاي ملي توسعه اقتصاد، محور سوم راديو و ارائه الگوهاي زندگي اقتصادي و محور چهارم راديو و ضرورت تعامل با نهادهاي اقتصادي است.
وي ادامه داد: راديو و فرايند برنامه‌ريزي و مديريت پيام در حوزه اقتصادي، محور پنجم و راديو و اقتصاد فردي و خانواده محور ششم مقالات ارسالي به دبيرخانه جشنواره را تشکيل مي‌دهند.
وي تاکيد کرد: دانشجويان و پژوهشگران مي‌توانند مقالات خود را تا 1/11/90 به دبير خانه جشنواره به نشاني اينترنتي www.radio.ir ارسال کنند. اين مقالات در پايان چاپ شده و به صورت يک منبع تحقيقاتي در اختيار محققان و پژوهشگران اين حوزه قرار مي‌گيرد.
وي در ادامه سخنان خود با بيان اينکه راديو در توليد برنامه‌هاي اقتصادي در سال جهاد اقتصادي موفق عمل کرده است، گفت: بعد از نام‌گذاري امسال، رسانه راديو کوشيد با برگزاري نشست‌هاي تخصصي و دعوت از کارشناسان و صاحب‌نظران اقتصادي به تشريح وضعيت اقتصاد کشور و ارائه راه‌کارهاي لازم جهت رفع مشکلات موجود بپردازد.
وي راديو را يک بازوي حرکتي موثر دانست و گفت: اين رسانه شنيداري با توليد برنامه‌هاي مختلف اقتصادي و اعمال نظر کارشناسان و مسئولين مي‌تواند روي تصميم‌گيري‌هاي کلان نظام هم تاثيرگذار باشد.
وي افزود: در رسانه راديو شبکه‌اي تخصصي به نام راديو اقتصاد وجود دارد که خود مي‌تواند به تنهايي در روند اقتصادي کشور موثر باشد. علاوه بر راديو اقتصاد، شبکه‌هاي راديويي ديگر نيز به سهم خود در تحقق شعار امسال اقدام به برنامه‌سازي کرده‌اند. به عنوان مثال در راديو فرهنگ عمده مسائل مطرح شده فرهنگ اقتصاد و در شبکه سلامت، سلامت اقتصادي مورد توجه برنامه‌سازان قرار گرفته است.


خبرگزاري فارس

  
کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز پژوهش و سنجش افکار سازمان صدا و سيما است.