سایت مرکز تحقیقات صدا و سیما سایت صدا و سیما
رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی به مناسبت آغاز سال 1390 این سال را سال " جهاد اقتصادی"نامیدند و ...          رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):از مسئولان كشور، چه در دولت، چه در مجلس، چه در بخشهای دیگری كه مربوط به مسائل اقتصادی میشوند و همچنین از ملت عزیزمان انتظار دارم كه در عرصه‌ی اقتصادی با حركتِ جهادگونه كار كنند، مجاهدت كنند.           رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):اگر ما در بخشهاى گوناگون، روحيه‌ى جهادى داشته باشيم؛ يعنى كار را براى خدا، با جديت و به صورت خستگى‌ناپذير انجام دهيم - نه فقط به عنوان اسقاط تكليف - بلاشك اين حركت پيش خواهد رفت.           رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):مشاركت مستقيم مردم در امر اقتصاد، لازم است. اين نيازمند توانمند شدن است، نيازمند اطلاعات لازم است؛ كه اينها را بايد مسئولين در اختيار مردم بگذارند ...البته رسانه‌ها نقش دارند، راديو و تلويزيون نقش دارند، ميتوانند مردم را آگاه كنند...           رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):حرکت ما باید به گونه ای باشد که بتوانیم این دهه را به معنای حقیقی کلمه، مظهر پیشرفت و مظهر استقرار عدالت قرار دهیم .            
تاريخ بروز رساني :    12/04/ 1398
  صفحه اصلی 
  سخنان رهبري 
اخبار  
مقالات  
یادداشت‌ها  
پژوهشهای علمی 
کتاب‌هاو پایان‌نامه‌ها  
اصطلاحات  
  حکايات و ضرب المثل‌ها  
ديدگاه اندیشمندان  
احاديث  
   پايگاههاي پژوهشي  
گالری عکس  
ارتباط با ما  
 
رسول اللّه (صلى الله عليه و آله و سلم) :
 
• الکادُّ عَلى عِیالِهِ مِن حَلالٍ کَالمُجاهِدِ فی سَبیلِ اللّه ِ؛ پیامبر خدا صلى الله علیه و آله : آن که خانواده خویش را از حلال روزى مى دهد ، مانند مجاهدِ در راه خدا است . من لا یحضره الفقیه : ۳ / ۱۶۸ / ۳۶۳۱٫
   
 
فارسي عربي English
Russion Chinese German
France
 
جستجو :
 
 
اقدامات کمیسیون جهاد اقتصادی:جزئیات تازه از طرح بهبود فضای کسب و کار


عضو کميسيون جهاد اقتصادي مجلس با بيان اينکه طرح بهبود فضاي کسب و کار داراي 30 ماده است، گفت: يکي از موارد مطرح در اين طرح تعميم شوراي گفت‌وگوي دولت و بخش خصوصي به همه استان‌ها است.

جعفر قادري در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادي خبرگزاري فارس، درخصوص جزئيات طرح بهبود فضاي کسب وکار اظهارداشت: اين طرح از همان ابتدا در کميسيون اصل 44 در حال بررسي بود و کميسيون جهاد اقتصادي در جريان طرح قرار گرفت و دو جلسه براي بررسي و ارائه نظرات درباره اين طرح تشکيل شد.
وي افزود: به دليل اينکه کار در کميسيون اصل 44 به طور کامل بررسي شده بود، کميسيون جهاد اقتصادي چندان وارد بررسي اين طرح نشد و تنها دو جلسه مشترک بين دو کميسيون براي بررسي اين طرح برگزار شد.

عضو کميسيون جهاد اقتصادي با اشاره به طرح 30 ماده اي بهبود فضاي کسب و کار گفت: اين طرح در اين هفته در دستور کار مجلس قرار دارد که مسائلي مانند تسهيل دسترسي به منابع مالي واحدهاي توليدي، رفع قطعي گاز و برق و تعطيلي زياد که واحدهاي توليد را با مشکل مواجه مي‌کند از جمله موارد مطرح در اين طرح است.

وي ادامه داد: همچنين رفع مشکلات بيمه و ماليات واحدهاي توليدي، تعميم شوراي گفت‌گو به تمام استان‌ها و فراگير شدن آن براي بررسي مشکلات واحدهاي توليدي، تمرکز بيشتر سفارت‌خانه‌هاي ايران به مسائل اقتصادي و کمک به ارتباط بيشتر واحدهاي توليدي با دنياي خارج، رفع مشکلات صدور ويزا براي سرمايه‌گذاران خارجي در ايران محورهاي ديگر اين طرح است که در زمان بررسي طرح در صحن علني جزئيات بيشتري از آن مطرح خواهد شد.

قادري با اشاره به اقدامات کميسيون جهاد اقتصادي از ابتدا تاکنون اظهارکرد: از ابتدا مبنا اين نبود که اين کميسيون وارد تدوين طرح‌ها و لوايح شود و بيشتر قرار بود بر محورها و موضوعاتي که در حوزه جهاد اقتصادي مطرح است بررسي و براي تحقق آن راهکارهايي ارائه شود.

وي تصريح کرد: در جلسات اول موضوعاتي مانند پايين بودن بهره‌وري توليد، مشکلات تامين منابع مالي، پيگيري اجراي سياست‌هاي اصل 44 و تسريع در واگذاري‌ها، بهبود فضاي کسب و کار، تجاري سازي علوم، بحث تحريم‌ها و حوزه‌هاي نفت و گاز مشترک اولويت‌هاي اصلي کميسيون قرار گرفت.
اين عضو کميسيون جهاد اقتصادي با بيان اينکه از ابتدا براي اين محورها جلساتي برگزار شد، بيان‌کرد: به عنوان مثال درخصوص وضعيت بهره‌وري مقرر شد کميسيون اين موضوع را دنباي کند و موضوعاتي که بيشتر در بخش فضاي کسب و کار وجود دارد و مشکلاتي که با تحريم و مسائلي که موجب پايين آمدن بهره‌وري مي‌شود مورد توجه و پيگيري قرار گرفت.
قادري اقدامات ديگري مانند تجاري‌سازي علوم، موضوع اختلاس اخير بانکي و راهکارهاي پيشگيري از آن را عنوان و تصريح کرد: همچينين همکاري و مشورت با بانک مرکزي براي مديريت تحريم‌ها از جمله اقدامات صورت گرفته در اين مدت بوده است.


خبرگزاري فارس

  
کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز پژوهش و سنجش افکار سازمان صدا و سيما است.