سایت مرکز تحقیقات صدا و سیما سایت صدا و سیما
رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی به مناسبت آغاز سال 1390 این سال را سال " جهاد اقتصادی"نامیدند و ...          رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):از مسئولان كشور، چه در دولت، چه در مجلس، چه در بخشهای دیگری كه مربوط به مسائل اقتصادی میشوند و همچنین از ملت عزیزمان انتظار دارم كه در عرصه‌ی اقتصادی با حركتِ جهادگونه كار كنند، مجاهدت كنند.           رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):اگر ما در بخشهاى گوناگون، روحيه‌ى جهادى داشته باشيم؛ يعنى كار را براى خدا، با جديت و به صورت خستگى‌ناپذير انجام دهيم - نه فقط به عنوان اسقاط تكليف - بلاشك اين حركت پيش خواهد رفت.           رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):مشاركت مستقيم مردم در امر اقتصاد، لازم است. اين نيازمند توانمند شدن است، نيازمند اطلاعات لازم است؛ كه اينها را بايد مسئولين در اختيار مردم بگذارند ...البته رسانه‌ها نقش دارند، راديو و تلويزيون نقش دارند، ميتوانند مردم را آگاه كنند...           رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):حرکت ما باید به گونه ای باشد که بتوانیم این دهه را به معنای حقیقی کلمه، مظهر پیشرفت و مظهر استقرار عدالت قرار دهیم .            
تاريخ بروز رساني :    10/30/ 1398
  صفحه اصلی 
  سخنان رهبري 
اخبار  
مقالات  
یادداشت‌ها  
پژوهشهای علمی 
کتاب‌هاو پایان‌نامه‌ها  
اصطلاحات  
  حکايات و ضرب المثل‌ها  
ديدگاه اندیشمندان  
احاديث  
   پايگاههاي پژوهشي  
گالری عکس  
ارتباط با ما  
 
رسول اللّه (صلى الله عليه و آله و سلم) :
 
• الکادُّ عَلى عِیالِهِ مِن حَلالٍ کَالمُجاهِدِ فی سَبیلِ اللّه ِ؛ پیامبر خدا صلى الله علیه و آله : آن که خانواده خویش را از حلال روزى مى دهد ، مانند مجاهدِ در راه خدا است . من لا یحضره الفقیه : ۳ / ۱۶۸ / ۳۶۳۱٫
   
 
فارسي عربي English
Russion Chinese German
France
 
جستجو :
 
 
جهاد خودکفایی مقدمه جهاد اقتصادی استخطيب جمعه درميان گفت: لزوم افزايش توليد و صادرات اولين گان در مسير حرکت به سمت جهاد اقتصادي است از اين رو جهاد خودکفايي مقدمه جهاد اقتصادي است.

حجت الاسلام علي اکبر سنجري در خطبه هاي سياسي عبادي جمعه اين هفته شهر اسديه ضمن تأکيد بر توجه به بخش هاي مختلف به منظور بي نياز شدن از درآمد نفت اظهار داشت: بايد با همت مردم، مسئولين، دولتمردان و نخبگان تا سال 94 صادرات غير نفتي ايران از مرز 80 ميليارد دلار عبور نمايد.

امام جمعه مرکز شهرستان درميان؛ تصريح کرد: يکي از دستورات سازنده اسلام اين است که تا ميتوانيد از کمک گرفتن از ديگران بپرهيزيد و کارهاي خود را با دستان خود انجام دهيد.

وي، استقلال و خودکفايي در تمام زمينه ها را نشانه حرکت صحيح در مسير جهاد اقتصادي دانست و افزود: اين دو مکمل همند چرا که بدون حرکتي جهاد گونه در رشد شاخص هاي اقتصادي هرکز به استقلال و خودکفايي نمي رسيم.

خطيب جمعه مرکز شهرستان درميان؛ از بازارچه هاي مرزي به عنوان فرصت هاي مناسب در افزايش صادرات و کالاهاي غير نفتي ياد کرد و ضمن تأکيد بر رفع مشکلات پايانه هاي مرزي ادامه داد: ستمگراني چون آل سعود و آل خليفه نيز منتظر عاقبت تلخ خودکامگاني چون مبارک و قذافي باشند.

حجت الاسلام سنجري، با بيان اينکه آل خليفه و آل سعود تمايزي بين شيعه و سني قائل نيستند، باد آور شد: هيچ انساني در بحرين احساس امنيت نمي کند و هرکس در مقابل خودکامگي سران بحرين اعتراض کند به شدت سرکوب مي شود.

امام جمعه شهر اسديه، با اشاره به سناريوي اخير آمريکا عليه جمهوري اسلامي ايران ابراز داشت: ‌اين اقدام آمريکايي‌ها نشان مي‌دهد که آنها آنقدر دچار مشکلات و فرو رفتن در گرداب سياسي هستند که چنين ادعاي بي‌پايه و اساسي را مطرح مي‌کنند.

وي؛ وي با بيان اينکه ادعاي اخير آمريکايي‌ها عليه ايران حتما مورد قبول متحدان هم نيست، اضافه کرد: اين اقدام آنها يک افتضاح حقوقي است چرا که نشان مي‌دهد دستگاه قضايي آمريکا به ابزار دستي تبديل شده است که در ذيل چنگال‌هاي سياست‌هاي آمريکا در حال خرد شدن است.

خطيب جمعه درميان؛ جريان سازي آمريکا عليه ايران را افتضاح اطلاعاتي براي سيا دانست و اضافه کرد: درمجموع اين سناريوسازي نشان مي‌دهد که آمريکا چه طور در مسائل داخلي منطقه‌اي و جهاني درمانده شده است و به دنبال راه فرار مي‌گردد که البته به ضعيف‌ترين و بي‌پايه‌ترين روش‌ها متوسل شده است.

سنجري؛ با اشاره به آغاز سرشماري نفوس و مسکن از هفته آينده عنوان کرد: وجود اطلاعات دقيق در سر شماري را در حسن تدبير و سياست گذاري موثر است لذا بايد تدابيري انديشيد تا کارشناسان بتوانند در اين شهرستان مرزي به طور دقيق و درست در اين آمار گيري و سر شماري به فعاليت بپردازند.

وي صبر را زمينه ساز موفقيت دانست وبا اشاره به روز سازمان ملل متحد افزود: سازماني که بايد مدافع حقوق ملت ها و مردم مستضعف باشد امروز به آلت دست مستکبرين در راستاي غارت و چپاول ملت ها تبديل شده است.

امام جمعه درميان؛ با اشاره به اوضاع نابسامان اقتصادي در اروپا و آمريکا تصريح کرد: اوضاع نابسامان اقتصادي در اروپا و آمريکا نتيجه سياست هاي غلط اقتصادي دولت ها است. و تا زماني که دولت ها براي تأمين منافع و ثروت اندوزي ثروتمندان مردم را قرباني مي کنند، بايد منتظر قيام هاي مردمي باشند.

خبر گزاري پانا

  
کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز پژوهش و سنجش افکار سازمان صدا و سيما است.