سایت مرکز تحقیقات صدا و سیما سایت صدا و سیما
رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی به مناسبت آغاز سال 1390 این سال را سال " جهاد اقتصادی"نامیدند و ...          رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):از مسئولان كشور، چه در دولت، چه در مجلس، چه در بخشهای دیگری كه مربوط به مسائل اقتصادی میشوند و همچنین از ملت عزیزمان انتظار دارم كه در عرصه‌ی اقتصادی با حركتِ جهادگونه كار كنند، مجاهدت كنند.           رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):اگر ما در بخشهاى گوناگون، روحيه‌ى جهادى داشته باشيم؛ يعنى كار را براى خدا، با جديت و به صورت خستگى‌ناپذير انجام دهيم - نه فقط به عنوان اسقاط تكليف - بلاشك اين حركت پيش خواهد رفت.           رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):مشاركت مستقيم مردم در امر اقتصاد، لازم است. اين نيازمند توانمند شدن است، نيازمند اطلاعات لازم است؛ كه اينها را بايد مسئولين در اختيار مردم بگذارند ...البته رسانه‌ها نقش دارند، راديو و تلويزيون نقش دارند، ميتوانند مردم را آگاه كنند...           رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):حرکت ما باید به گونه ای باشد که بتوانیم این دهه را به معنای حقیقی کلمه، مظهر پیشرفت و مظهر استقرار عدالت قرار دهیم .            
تاريخ بروز رساني :    11/01/ 1398
  صفحه اصلی 
  سخنان رهبري 
اخبار  
مقالات  
یادداشت‌ها  
پژوهشهای علمی 
کتاب‌هاو پایان‌نامه‌ها  
اصطلاحات  
  حکايات و ضرب المثل‌ها  
ديدگاه اندیشمندان  
احاديث  
   پايگاههاي پژوهشي  
گالری عکس  
ارتباط با ما  
 
رسول اللّه (صلى الله عليه و آله و سلم) :
 
• الکادُّ عَلى عِیالِهِ مِن حَلالٍ کَالمُجاهِدِ فی سَبیلِ اللّه ِ؛ پیامبر خدا صلى الله علیه و آله : آن که خانواده خویش را از حلال روزى مى دهد ، مانند مجاهدِ در راه خدا است . من لا یحضره الفقیه : ۳ / ۱۶۸ / ۳۶۳۱٫
   
 
فارسي عربي English
Russion Chinese German
France
 
جستجو :
 
 
آموزش و پرورش در جهاد اقتصادی فعالیت های خلاقانه ای انجام داده است

معاون توسعه، مديريت و پشتيباني وزارت آموزش و پرورش گفت:آموزش و پرورش در جهد اقتصادي فعاليت هاي خلاقانه اي انجام داده است.

وحيد کيارشي صبح امروز در همايش جهاد اقتصادي، اقتصاد آموزش و پرورش از منظر اسلام که با حضور دفتر منطقه اي آيسسکو در اردوگاه شهيد باهنر تهران برگزار شد اظهار کرد: در سال جهاد اقتصادي هستيم و با فرمايش مقام معظم رهبري امسال تمرکز بيشتري در اقتصاد خواهيم داشت.
وي افزود: بايد اقتصاد آموزش و پرورش را بيشتر از گذشته تبيين کنيم و اين همايش دومين همايش اقتصادي است و به خاطر سال جهاد اقتصادي رنگ و بوي خاصي خواهد داشت و از مقالات مطرح شده در آن استفاده خواهيم کرد.
کيارشي با اشاره به اينکه اميدواريم در اجراي منويات مقام معظم رهبري درخصوص جهاد اقتصادي موفق باشيم خاطرنشان کرد: امسال روي اقتصاد تمرکز بيشتري خواهيم داشت و در کنار آن مسائل مختلف را پالايش خواهيم کرد.
وي اضافه کرد: در اقتصاد آموزش و پرورش کارهاي بسياري براي انجام داريم که دانشنامه چهار جلدي در اين باره توسط پژوهشگاه مطالعات آموزش و پرورش گردآوري شده است.
کيارشي ادامه داد: در نقش آموزش و پرورش مباحث عدالت اجتماعي، هزينه ها، تخصيص هزينه ها، بخش خصوصي، بخش کلان، مالي و بودجه که دنيايي از کار در بخش اقتصادي است وجود دارد.
معاون توسعه، مديريت و پشتيباني وزارت آموزش و پرورش گفت: امسال در سال جهاد اقتصادي وظيفه ديگر داريم که آن را از نظر اسلام و قرآن نگاه کنيم که عدالت اجتماعي که مي گوييد چه عدالتي را قبول داريم و آموزش و پرورش در آن نظام چگونه بايد تدوين شود.
کيارشي افزود: امروز حرکات خلاقانه در آموزش و پرورش بسيار انجام مي شود که اميدواريم اين همايش منشأ خلاقيت هاي بيشتر در آموزش و پرورش باشد.خبرنگار آموزش و پرورش پانا

  
کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز پژوهش و سنجش افکار سازمان صدا و سيما است.