سایت مرکز تحقیقات صدا و سیما سایت صدا و سیما
رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی به مناسبت آغاز سال 1390 این سال را سال " جهاد اقتصادی"نامیدند و ...          رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):از مسئولان كشور، چه در دولت، چه در مجلس، چه در بخشهای دیگری كه مربوط به مسائل اقتصادی میشوند و همچنین از ملت عزیزمان انتظار دارم كه در عرصه‌ی اقتصادی با حركتِ جهادگونه كار كنند، مجاهدت كنند.           رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):اگر ما در بخشهاى گوناگون، روحيه‌ى جهادى داشته باشيم؛ يعنى كار را براى خدا، با جديت و به صورت خستگى‌ناپذير انجام دهيم - نه فقط به عنوان اسقاط تكليف - بلاشك اين حركت پيش خواهد رفت.           رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):مشاركت مستقيم مردم در امر اقتصاد، لازم است. اين نيازمند توانمند شدن است، نيازمند اطلاعات لازم است؛ كه اينها را بايد مسئولين در اختيار مردم بگذارند ...البته رسانه‌ها نقش دارند، راديو و تلويزيون نقش دارند، ميتوانند مردم را آگاه كنند...           رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):حرکت ما باید به گونه ای باشد که بتوانیم این دهه را به معنای حقیقی کلمه، مظهر پیشرفت و مظهر استقرار عدالت قرار دهیم .            
تاريخ بروز رساني :    12/01/ 1398
  صفحه اصلی 
  سخنان رهبري 
اخبار  
مقالات  
یادداشت‌ها  
پژوهشهای علمی 
کتاب‌هاو پایان‌نامه‌ها  
اصطلاحات  
  حکايات و ضرب المثل‌ها  
ديدگاه اندیشمندان  
احاديث  
   پايگاههاي پژوهشي  
گالری عکس  
ارتباط با ما  
 
رسول اللّه (صلى الله عليه و آله و سلم) :
 
• الکادُّ عَلى عِیالِهِ مِن حَلالٍ کَالمُجاهِدِ فی سَبیلِ اللّه ِ؛ پیامبر خدا صلى الله علیه و آله : آن که خانواده خویش را از حلال روزى مى دهد ، مانند مجاهدِ در راه خدا است . من لا یحضره الفقیه : ۳ / ۱۶۸ / ۳۶۳۱٫
   
 
فارسي عربي English
Russion Chinese German
France
 
جستجو :
 
 
مهمترین هدف رسانه ملی در حوزه داخلی پرداختن به جهاد اقتصادی و عملیاتی کردن آن

معاون امور استان هاي سازمان صدا وسيما در مراسم توديع و معارفه مديران کل صدا و سيماي مرکز خراسان شمالي در بجنورد گفت: امروز مهمترين هدف رسانه ملي در حوزه داخلي پرداختن به جهاد اقتصادي و عملياتي کردن آن است.


، طهماسبي همچنين گفت : رسانه ملي بايد اميد را در بين مردم تزريق و در بهترين شکل ممکن اميدواري را در مردم زنده نگه دارد و از پرداختن به موضوعات حاشيه اي پرهيز کند .

معاون امور استان هاي سازمان صدا وسيما گفت : برنامه اين سازمان اين است که اصلا برنامه خنثي نداشته باشد و همه برنامه ها بايد داراي هدف مشخص باشد و رضايت مردم را کسب کند.

طهماسبي همچنين گفت امروز دشمن مي داند که کدام نقطه را مورد هدف قرار دهد و تاکنون نيز در حوزه هاي مختلف ما را آزمايش کرده اما به نتيجه اي دست نيافته است ولي امروز چشم طمع به فرهنگ ديني دين مردم دارد.

طهماسبي افزود اکنون تمام دنياي استکبار دين و فرهنگ ما را هدف قرار داده و فرهنگ ودين حق ما نيز به تنهايي در مقابل همه دنياي کفر ايستاده است.

طهماسبي گفت البته استکبار خود اکنون دچار سردر گمي شده است و در قلب کشورهاي استکباري مردم به خيابان ها مي ريزند و عليه دولتمردان شعار مي دهند که نتيجه آن در کشور هاي اروپايي و آمريکا قابل مشاهده است.

معاون امور استان هاي سازمان صدا وسيما افزود: ايران اسلامي از مباني فرهنگي خوبي برخوردار است که اگر دنيا آن را بشنود استقبال خواهد کرد وهمين موضوع باعث نگراني استکبار شده است .

طهماسبي گفت آنچه امروز اين فرهنگ غني را بسط و گسترش مي دهد رسانه ملي است که به تنهايي در مقابل همه رسانه هاي ناپاک ايستاده است.

وي همچنين گفت : جاي هيچ ترديد نيست که بسياري از حرکت هاي بيداري اسلامي و حق طلبي در دنيا امروز متاثر از فرهنگ انقلابي مردم ايران است.

طهماسبي همچنين گفت صدا و سيماي مرکز خراسان شمالي از شرايط خوبي برخوردار است و انتظار اين است که در همه زمينه ها تحولات خوب کمي و کيفي در آينده در اين مرکز اتفاق بيفتد.

طهماسبي گفت البته در سه سال گذشته کارهاي خوبي در اين مرکز انجام شده و اين دوران در واقع دوران تجديد و بازسازي در حوزه هاي سخت افزاري و نرم افزاري بوده که ثمرات آن به خوبي قابل مشاهده است.

معاون امور استان هاي سازمان صدا وسيما افزود: کار در سازمان کاري گروهي است و بدون داشتن همدلي و همکاري / رسانه به اهداف والاي خود دست نخواهد يافت.

معاون سياسي امنيتي استاندار خراسان شمالي هم گفت : صداو سيما امروز نقش محوري را در بين رسانه هاي کشور دارد و اهميت رسانه ملي در اين است که به طور مستقيم با افکار عمومي در ارتباط است و نقش رسانه ملي در شکل گيري ، هدايت و سپس بازدارندگي افکار عمومي انکار ناپذير است .

سجادي افزود : رسانه ملي امروز به عنوان پدافندي قوي در مقابل هجمه هاي سنگين تبليغات سوء دشمنان مخصوصا در حوزه فرهنگي است .

سجادي همچنين تقويت زيرساخت هاي مرکز خراسان شمالي ، غني سازي برنامه ها و ايجاد اميد به آينده و پيشرفت را از مهم ترين خواسته هاي استانداري از صداوسيما ي استان عنوان کرد.

وي همچنين از تلاش صداو سيماي مرکز خراسان شمالي در حوزه هدفمندي يارانه ها و پوشش خوب برنامه هاي نمايشگاه صنايع دستي کشورهاي عضو اکو در حوزه هاي خبر صداو سيما در بجنوردقدرداني کرد .

ايشان از خدمات مهدوي زاده مدير کل سابق قدرداني و به مهدوي مديرکل جديد خيرمقدم گفت.

مديرکل سابق صداوسيماي مرکز خراسان شمالي هم در اين مراسم گفت: مهم ترين دستگاهي که نقش مهمي در هدايت افکارعمومي در جامعه دارد، رسانه ملي است.

مهدوي زاده رويکرد مهم مديريتي خود در هزار و صد و يازده روز حضور خود در صداوسيماي استان را تعامل مثبت و سازنده با دستگاه هاي اجرايي، اطلاع رساني دقيق و شفاف و به موقع به مردم، شناخت توانمندي هاي استان و معرفي آن، توجه به اصل وحدت و همگرايي ،توجه به مطالبات مردم استان، بهره گيري از چهره هاي شاخص فرهنگي و حوزوي و نخبه ،توليد برنامه هاي فاخر و هويت بخشي به استان و رسانه عنوان کرد.

مهدوي زاده گفت: تکميل پوشش شبکه هاي ملي و محلي در استان امروز به بيشتر از 86 درصد رسيده و در سه سال گذشته، 250 طرح پوشش شبکه اي در استان اجرا شده است.

مهدوي زاده افزود: در سه سال گذشته، 10 ميليارد تومان تجهيزات نيز از منابع اعتبارات ملي و استاني به صداوسيماي استان تزريق شده است و هم اکنون فرستنده هاي ديجيتال نيز در استان آماده بهره برداري است.

مهدوي زاده گفت: افزايش 2 و نيم درصدي بيننده در حوزه صدا، دستيابي به پخش 10 ساعت برنامه در روز در حوزه سيما، توليد دو فيلم سينمايي، افزايش دو بخش خبري و پوشش همه نقاط استان به لحاظ پوشش خبري و حضور خوب توليدات خبري در شبکه هاي سراسري، از ديگر توفيقات مرکز است.

مديرکل سابق صداوسيماي مرکز خراسان شمالي گفت: در حوزه موسيقي نيز مرکز خراسان شمالي با تو.جه به تنوع آواها و نواهاي استان، جزء مراکزي است که بيشتر از تعهد خود موسيقي توليد کرده است.

مهدوي زاده همچنين گفت: مرکز در حوزه صدا، 31 درصد و در سيما 67 در صد هم اکنون شنونده و بيننده دارد که بيشتر از ميانگين کشوري است .

مهدوي زاده افزود طبق آخرين نظرسنجي ها مرجعيت آگاهي بخشي و اطلاع رساني در استان ، صداو سيماي استان است و مردم استان بيشتر از 82 درصد اطلاعات خود را از رسانه استان دريافت مي کنند.

مهدوي مديرکل جديد صداوسيماي مرکز خراسان شمالي هم گفت : اهداف رسانه ملي با همکاري و همدلي همکاران ،همياري مردم و مسئولان استان با قوت بيش از پيش در صدا و سيماي مرکز خراسان شمالي همچنان پيگيري خواهد شد.

در پايان اين مراسم همچنين از خدمات مهدوي زاده مديرکل سابق صداو سيماي مرکز خراسان شمالي قدرداني و در حکمي از سوي ضرغامي رئيس سازمان صداوسيما احمد مهدوي به مدت سه سال به عنوان مديرکل جديد صداوسيماي مرکز خراسان شمالي معرفي شد و وي حکم خود را از دست معاون امور استان هاي صداو سيما دريافت کرد.خبرگزاري پانا

  
کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز پژوهش و سنجش افکار سازمان صدا و سيما است.