سایت مرکز تحقیقات صدا و سیما سایت صدا و سیما
رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی به مناسبت آغاز سال 1390 این سال را سال " جهاد اقتصادی"نامیدند و ...          رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):از مسئولان كشور، چه در دولت، چه در مجلس، چه در بخشهای دیگری كه مربوط به مسائل اقتصادی میشوند و همچنین از ملت عزیزمان انتظار دارم كه در عرصه‌ی اقتصادی با حركتِ جهادگونه كار كنند، مجاهدت كنند.           رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):اگر ما در بخشهاى گوناگون، روحيه‌ى جهادى داشته باشيم؛ يعنى كار را براى خدا، با جديت و به صورت خستگى‌ناپذير انجام دهيم - نه فقط به عنوان اسقاط تكليف - بلاشك اين حركت پيش خواهد رفت.           رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):مشاركت مستقيم مردم در امر اقتصاد، لازم است. اين نيازمند توانمند شدن است، نيازمند اطلاعات لازم است؛ كه اينها را بايد مسئولين در اختيار مردم بگذارند ...البته رسانه‌ها نقش دارند، راديو و تلويزيون نقش دارند، ميتوانند مردم را آگاه كنند...           رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):حرکت ما باید به گونه ای باشد که بتوانیم این دهه را به معنای حقیقی کلمه، مظهر پیشرفت و مظهر استقرار عدالت قرار دهیم .            
تاريخ بروز رساني :    11/30/ 1398
  صفحه اصلی 
  سخنان رهبري 
اخبار  
مقالات  
یادداشت‌ها  
پژوهشهای علمی 
کتاب‌هاو پایان‌نامه‌ها  
اصطلاحات  
  حکايات و ضرب المثل‌ها  
ديدگاه اندیشمندان  
احاديث  
   پايگاههاي پژوهشي  
گالری عکس  
ارتباط با ما  
 
رسول اللّه (صلى الله عليه و آله و سلم) :
 
• الکادُّ عَلى عِیالِهِ مِن حَلالٍ کَالمُجاهِدِ فی سَبیلِ اللّه ِ؛ پیامبر خدا صلى الله علیه و آله : آن که خانواده خویش را از حلال روزى مى دهد ، مانند مجاهدِ در راه خدا است . من لا یحضره الفقیه : ۳ / ۱۶۸ / ۳۶۳۱٫
   
 
فارسي عربي English
Russion Chinese German
France
 
جستجو :
 
 
كنفرانس بين المللي جهاد اقتصادي


محل برگزاري: كرمان

مهلت ارسال چکيده: 1390/8/10
اعلام نتايج داوري چکيده مقالات: 1390/8/25
مهلت ارسال اصل مقاله: 1390/10/10
اعلام نتايج داوري اصل مقاله: 1390/10/25
مهلت ثبت نام: 1390/9/10

پيام دبير كنفرانس:
با توجه به اينكه مقام معظم رهبري سال 1390 را به لحاظ علل و عوامل مختلف، سال جهاد اقتصادي نامگذاري نمودند در اين راستا مركز بين المللي علوم و تكنولوژي پيشرفته و علوم محيطي تصميم گرفته است تا با برگزاري اولين كنفرانس بين المللي جهاد اقتصادي و دريافت مقالات و نتايج تحقيقات علمي به تعدادي از ابعاد اين موضوع اساسي بپردازد. لذا ضمن توجه به اين امر مهم و نتايج عمومي همه كنفرانس هاي علمي از كليه دست اندركاران كشور و محققين داخلي و خارجي تقاضا داريم ضمن ارسال يافته هاي علمي و تحقيقاتي خود با توجه به محورهاي كنفرانس از حمايت هاي مالي ومعنوي خود نيز ما را بهره مند سازند.
به اختصار مفهوم جهاد اقتصادي را مي توان به معناي مبارزه اقتصادي قلمداد نمود و اين مبارزه شامل مبارزه با فقر، گراني، شدت بخشيدن به پيشرفت اقتصادي كشور و از طرفي مبارزه با تحريم ها، كارشكني ها و محدوديت ها و تبديل تهديدات به فرصت ها مي باشد.
از اين جهت بر تمامي مديران و دست اندركاران و همه انديشمندان علمي و فرهنگي كشور فرض است كه در مسير تحقق جهاد اقتصادي گام بردارند.

دكتر محمدجواد خانجاني
دبير كنفرانس و رئيس مركز بين المللي علوم و تكنولوژي پيشرفته و علوم محيطي


محورهاي كنفرانس
جهاد اقتصادي و
1- تجاري سازي در علم و فناوري
2- تاثير پيوستن ايران به سازمان تجارت جهاني
3- بررسي ابعاد آن از ديدگاه مديريت اجرايي كشور
4- تبيين بسترهاي لازم براي شكل گيري و پياده سازي آن
5- تعاملات با بخش خصوصي
6- انتخاب استراتژي توليد مناسب
7- ترويج فرهنگ استفاده از كالاهاي داخلي
8- افزايش بهره وري نيروي انساني
9- هدفمندسازي يارانه ها
10- ارزش گذاري پول ملي
11- اصلا ح نظام بانكي و بيمه اي
12- اصلاح نظام مالياتي
13- اصلاح نظام گمرك و توزيع كالا
14- تحولات اقتصاد جهاني و فرصت هاي روياروي آن
15- تحليل جايگاه اقتصادي استان كرمان


http://www.ejic2012.

  
کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز پژوهش و سنجش افکار سازمان صدا و سيما است.