سایت مرکز تحقیقات صدا و سیما سایت صدا و سیما
رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی به مناسبت آغاز سال 1390 این سال را سال " جهاد اقتصادی"نامیدند و ...          رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):از مسئولان كشور، چه در دولت، چه در مجلس، چه در بخشهای دیگری كه مربوط به مسائل اقتصادی میشوند و همچنین از ملت عزیزمان انتظار دارم كه در عرصه‌ی اقتصادی با حركتِ جهادگونه كار كنند، مجاهدت كنند.           رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):اگر ما در بخشهاى گوناگون، روحيه‌ى جهادى داشته باشيم؛ يعنى كار را براى خدا، با جديت و به صورت خستگى‌ناپذير انجام دهيم - نه فقط به عنوان اسقاط تكليف - بلاشك اين حركت پيش خواهد رفت.           رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):مشاركت مستقيم مردم در امر اقتصاد، لازم است. اين نيازمند توانمند شدن است، نيازمند اطلاعات لازم است؛ كه اينها را بايد مسئولين در اختيار مردم بگذارند ...البته رسانه‌ها نقش دارند، راديو و تلويزيون نقش دارند، ميتوانند مردم را آگاه كنند...           رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):حرکت ما باید به گونه ای باشد که بتوانیم این دهه را به معنای حقیقی کلمه، مظهر پیشرفت و مظهر استقرار عدالت قرار دهیم .            
تاريخ بروز رساني :    11/30/ 1398
  صفحه اصلی 
  سخنان رهبري 
اخبار  
مقالات  
یادداشت‌ها  
پژوهشهای علمی 
کتاب‌هاو پایان‌نامه‌ها  
اصطلاحات  
  حکايات و ضرب المثل‌ها  
ديدگاه اندیشمندان  
احاديث  
   پايگاههاي پژوهشي  
گالری عکس  
ارتباط با ما  
 
رسول اللّه (صلى الله عليه و آله و سلم) :
 
• الکادُّ عَلى عِیالِهِ مِن حَلالٍ کَالمُجاهِدِ فی سَبیلِ اللّه ِ؛ پیامبر خدا صلى الله علیه و آله : آن که خانواده خویش را از حلال روزى مى دهد ، مانند مجاهدِ در راه خدا است . من لا یحضره الفقیه : ۳ / ۱۶۸ / ۳۶۳۱٫
   
 
فارسي عربي English
Russion Chinese German
France
 
جستجو :
 
 
حمايت ويژه از تحقيقات در حوزه «اقتصاد تحريم»، «جهاد اقتصادي» و «عدالت پژوهي»

، دكتر مهدي نژاد نوري در حاشيه هفتادمين جلسه كميسيون دائمي شوراي عالي علوم، تحقيقات و فناوري (عتف) اظهار كرد: در اين جلسه در رابطه با برقراري تعامل با مجلس شوراي اسلامي و معاونت برنامه‌ريزي و نظارت راهبردي رياست جمهوري در خصوص بودجه سال 91 و تخصيص اعتباري براي پيشبرد مصوبات شوراي عتف گزارشي ارائه شد كه تحقق اين امر نيازمند هماهنگي با كميسيون آموزش و تحقيقات مجلس و معاونت مورد نظر در رياست جمهوري است تا بخشي از اعتبارات را به گونه‌اي به اين شورا اختصاص دهند كه بتواند درباره آن‌ها تصميم گيري كرده و بر اساس آن تصميم گيري اقدامات لازم صورت گيرد.

وي با بيان اين كه مصوبات هشتمين جلسه شوراي عالي عتف به امضاي رييس جمهور رسيده و ابلاغيه آن در اختيار اعضا قرار گرفته است، تصريح كرد: در جلسه كميسيون دائمي همچنين گزارش كميسيون تخصصي مديريت، اقتصاد و بازرگاني كه از كميسيون‌هاي يازده‌گانه شوراست، ارائه شد.

دبير شوراي عالي عتف ادامه داد: اولويت‌هاي علمي و پژوهشي كميسيون تخصصي مديريت‌، اقتصاد و بازرگاني كه در اين جلسه ارائه شد بر اساس نظرسنجي از متخصصان، مطالعات ميداني و همچنين با توجه به اسناد بالادستي تدوين شده و شامل شايسته سالاري، سلامت اداري، پاسخگويي و حساب پس دهي، سيستم‌ خط مشي گذاري عمومي، بهره وري، ساختار كلان دولت و حكومت، خط مشي هاي حمايتي، عدالت اجتماعي، سرمايه‌گذاري‌ بازار سرمايه، نقشه راه اقتصاد كشور، سيستم‌ پولي ـ مالي، ارزي و بودجه اي كشور، توسعه كارآفريني و اصلاح فضاي كسب و كار، اشتغال، بازار كار و نيروي انساني، اقتصاد تحريم، توسعه فرهنگي در حوزه هاي معطوف به اداره عمومي اقتصاد و كسب و كار و نظريه‌هاي پايه اداره عمومي و اقتصاد و كسب و كار است كه مقرر شد پس از اعمال اصلاحات و طرح و تصويب در كميسيون تخصصي مربوطه به عنوان مصوبه به دستگاه‌هاي مرتبط ابلاغ شود تا فعاليت‌هاي تحقيقاتي خود را مبتني بر آن‌ها شكل دهند.

وي با اشاره به اين كه دبيرخانه شوراي عالي علوم، تحقيقات و فناوري از پروژه هاي مطالعاتي در زمينه‌هاي عدالت پژوهي، اقتصاد تحريم و جهاد اقتصادي حمايت مي‌كند، خاطر نشان كرد: قراردادي با گروهي از محققان دانشگاه آزاد براي انجام پروژه اي در زمينه ابعاد جهاد اقتصادي منعقد شده و منتظريم كه ساير مراكز تحقيقاتي، دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌هايي كه آمادگي انجام پروژه هاي مطالعاتي در اين زمينه ها را دارند، پيشنهادهاي خود را براي دريافت حمايت‌ و انجام اين پروژه ها به دبيرخانه ارائه دهند.

مهدي نژاد نوري در ادامه از بررسي عملكرد پژوهشي دانشگاه صنعتي سهند به عنوان يكي ديگر از مواد دستور هفتادمين جلسه كميسيون دائمي شوراي عالي علوم، تحقيقات و فناوري خبر داد و گفت: اين دانشگاه از دانشگاه‌هاي بسيار خوب شهرستاني است كه با وجود جوان بودن، عملكرد پژوهشي فوق العاده‌اي داشته و به هدفمندي پژوهش‌ها، همكاري با صنعت، تبديل علم به ثروت و پرورش نيروي انساني عالم و مهار توجه جدي كرده است.

دبير شوراي عالي عتف با بيان اين كه عملكرد پژوهشي دانشگاه صنعتي سهند هماهنگي خوبي با سياست هاي اصولي و اهداف وزارت علوم دارد، تصريح كرد: دانشگاه صنعتي سهند در زمينه غشاء، كاتاليست و موضوعات مرتبط با محيط زيست، دستاوردهاي برجسته‌اي داشته كه تبديل به قرارداد و پروژه شده است و در حال مشاركت براي توليد آن و انتقال به صنعت هستند.

وي ادامه داد: اين دانشگاه در زمينه ساخت تجهيزات آزمايشگاهي موفقيت‌هاي خوبي داشته كه مي‌تواند الگويي مناسبي براي ساير دانشگاه‌ها باشد تا آن‌ها نيز بتوانند با توجه به محدوديت ها و مشكلات موجود در زمينه تامين تجهيزات آزمايشگاهي در اين زمينه فعال شود.

مهدي نژاد نوري خاطرنشان كرد: دانشگاه صنعتي سهند همكاري خوبي با شبكه آزمايشگاهي علمي كشور داشته و آزمايشگاه‌هاي خود را به گونه‌اي سازماندهي كرده كه بتوانند بهترين همكاري را با «شاعا» برقرار كنند. شوراي عالي علوم، تحقيقات و فناوري ضمن تاييد عملكرد اين دانشگاه به ساير دانشگاه‌ها براي استفاده از تجربيات مثبت دانشگاه صنعتي سهند در جهت ارتقاي عملكردي و توسعه همكاري با صنعت و جامعه توصيه مي‌كند.


خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)

  
کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز پژوهش و سنجش افکار سازمان صدا و سيما است.