سایت مرکز تحقیقات صدا و سیما سایت صدا و سیما
رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی به مناسبت آغاز سال 1390 این سال را سال " جهاد اقتصادی"نامیدند و ...          رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):از مسئولان كشور، چه در دولت، چه در مجلس، چه در بخشهای دیگری كه مربوط به مسائل اقتصادی میشوند و همچنین از ملت عزیزمان انتظار دارم كه در عرصه‌ی اقتصادی با حركتِ جهادگونه كار كنند، مجاهدت كنند.           رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):اگر ما در بخشهاى گوناگون، روحيه‌ى جهادى داشته باشيم؛ يعنى كار را براى خدا، با جديت و به صورت خستگى‌ناپذير انجام دهيم - نه فقط به عنوان اسقاط تكليف - بلاشك اين حركت پيش خواهد رفت.           رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):مشاركت مستقيم مردم در امر اقتصاد، لازم است. اين نيازمند توانمند شدن است، نيازمند اطلاعات لازم است؛ كه اينها را بايد مسئولين در اختيار مردم بگذارند ...البته رسانه‌ها نقش دارند، راديو و تلويزيون نقش دارند، ميتوانند مردم را آگاه كنند...           رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):حرکت ما باید به گونه ای باشد که بتوانیم این دهه را به معنای حقیقی کلمه، مظهر پیشرفت و مظهر استقرار عدالت قرار دهیم .            
تاريخ بروز رساني :    11/08/ 1398
  صفحه اصلی 
  سخنان رهبري 
اخبار  
مقالات  
یادداشت‌ها  
پژوهشهای علمی 
کتاب‌هاو پایان‌نامه‌ها  
اصطلاحات  
  حکايات و ضرب المثل‌ها  
ديدگاه اندیشمندان  
احاديث  
   پايگاههاي پژوهشي  
گالری عکس  
ارتباط با ما  
 
رسول اللّه (صلى الله عليه و آله و سلم) :
 
• الکادُّ عَلى عِیالِهِ مِن حَلالٍ کَالمُجاهِدِ فی سَبیلِ اللّه ِ؛ پیامبر خدا صلى الله علیه و آله : آن که خانواده خویش را از حلال روزى مى دهد ، مانند مجاهدِ در راه خدا است . من لا یحضره الفقیه : ۳ / ۱۶۸ / ۳۶۳۱٫
   
 
فارسي عربي English
Russion Chinese German
France
 
جستجو :
 
 
تحقق جهاد اقتصادي بدون جهاد علمي مسير نمي‌شود

استاندار فارس گفت: رهبر كبير انقلاب به ظرفيت تاثيرگذار دانشگاه‌ها و لزوم برنامه‌ريزي براي استفاده از اين بخش تاكيد ويژه‌اي داشته‌اند، به همين دليل تحقق جهاد اقتصادي بدون جهاد علمي مسير نمي‌شود.
منطقه فارس، حسين صادق‌عابدين در جلسه ديدار صميمي با اعضاي سازمان بسيج اساتيد استان فارس، بر لزوم بهره‌گيري مناسب و عملي از تجربيات و پيشنهادات اجرايي اساتيد دانشگاهي اين استان تاكيد و اضافه كرد: جهاد علمي مسيري است كه اساتيد دانشگاهي بايد آن را محقق كنند.
وي ادامه داد: وجود حس مسووليت‌پذيري در مجموعه اساتيد بسيجي استان فارس، نقطه قوت و اميدواركننده‌اي براي بهره‌گيري از ظرفيت مهم اين بخش است و در اين خصوص مديريت ارشد استان فارس، موضوع رسيدن به وضعيت مطلوب را با تكيه به همين ظرفيت ارزشمند دنبال مي‌كند.
وي با بيان اينكه حل تمامي مشكلات استان فارس با بازده زماني يكسان و اعتبارات محدود دولتي دست نيافتني است، افزود: براي رسيدن به وضعيت مطلوب بايد مشكلات را به همراه مزيت‌هاي موجود شناسايي و معرفي كنيم و در اين راستا دانشگاه‌ها به‌عنوان موتور محركه پيشرفت و توسعه كشور، اين امر را با جديت بيشتري بايد دنبال كنند.
اين مقام مسئول آموزش براي سطوح مختلف جامعه را از جمله نيازهاي ضروري براي دستيابي به اهداف توسعه‌اي دانست و گفت: شرايط امروزه شرايطي متفاوت با سال‌هاي گذشته است و به همين دليل نيز همه بايد با تلاش مضاعف و كار جهادي، امكان ايجاد فضاي مورد نياز براي فعاليت دشمن را از بين ببرند.

وي گفت: برنامه‌ريزي‌هاي دشمنان براي از بين بردن اثرات و كاركردهاي تفكر انقلابي ميهن اسلامي در سطح منطقه است و در اين مسير دشمنان تلاش مي‌كنند با از ميان بردن سرمايه‌هاي مردمي و انقلابي، به اهداف شوم و استكباري خود دست يابند.
استاندار فارس افزود: تغيير شرايط و توسعه همه جانبه با وجود نگاه‌هاي عالمانه و آگاهانه امكانپذير است و ما در موضوع جهاد اقتصادي نيز به جهاد عالمانه‌اي نياز داريم كه از نظر اساتيد و دست‌اندركاران امر پذيرفته شده و امكانپذير باشد.
صادق عابدين با اعلام آمادگي براي بهره گيري از نظرات و پيشنهادات اجرايي اساتيد دانشگاهي استان فارس، خاطر نشان كرد: استان فارس در مقايسه با چندين سال گذشته از توسعه و پيشرفت‌هاي مناسبي برخوردار شده، اما در عين حال نيز هنوز با وضعيت مطلوب فاصله دارد كه در اين رابطه انتظار داريم تا اساتيد و بخش دانشگاهي استان، نسبت به تغيير فرهنگ كار و ارائه راهكارهاي موثر براي توسعه همه جانبه فارس، اهتمام بيشتري داشته باشند.
وي همچنين تاكيد كرد: بايد براي نهادينه كردن فرهنگ خودباوري در استان فارس تلاش شود و از سمت و سو گرفتن برخي نگاه‌ها به موضوعات و نيازمندي‌هاي غيرضروري و بي‌تاثير اجتناب شود كه در اين راستا مديريت ارشد فارس آماده پذيرش پيشنهادات مشخص و كاربردي اساتيد بسيجي است.


خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)

  
کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز پژوهش و سنجش افکار سازمان صدا و سيما است.