سایت مرکز تحقیقات صدا و سیما سایت صدا و سیما
رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی به مناسبت آغاز سال 1390 این سال را سال " جهاد اقتصادی"نامیدند و ...          رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):از مسئولان كشور، چه در دولت، چه در مجلس، چه در بخشهای دیگری كه مربوط به مسائل اقتصادی میشوند و همچنین از ملت عزیزمان انتظار دارم كه در عرصه‌ی اقتصادی با حركتِ جهادگونه كار كنند، مجاهدت كنند.           رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):اگر ما در بخشهاى گوناگون، روحيه‌ى جهادى داشته باشيم؛ يعنى كار را براى خدا، با جديت و به صورت خستگى‌ناپذير انجام دهيم - نه فقط به عنوان اسقاط تكليف - بلاشك اين حركت پيش خواهد رفت.           رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):مشاركت مستقيم مردم در امر اقتصاد، لازم است. اين نيازمند توانمند شدن است، نيازمند اطلاعات لازم است؛ كه اينها را بايد مسئولين در اختيار مردم بگذارند ...البته رسانه‌ها نقش دارند، راديو و تلويزيون نقش دارند، ميتوانند مردم را آگاه كنند...           رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):حرکت ما باید به گونه ای باشد که بتوانیم این دهه را به معنای حقیقی کلمه، مظهر پیشرفت و مظهر استقرار عدالت قرار دهیم .            
تاريخ بروز رساني :    11/01/ 1398
  صفحه اصلی 
  سخنان رهبري 
اخبار  
مقالات  
یادداشت‌ها  
پژوهشهای علمی 
کتاب‌هاو پایان‌نامه‌ها  
اصطلاحات  
  حکايات و ضرب المثل‌ها  
ديدگاه اندیشمندان  
احاديث  
   پايگاههاي پژوهشي  
گالری عکس  
ارتباط با ما  
 
رسول اللّه (صلى الله عليه و آله و سلم) :
 
• الکادُّ عَلى عِیالِهِ مِن حَلالٍ کَالمُجاهِدِ فی سَبیلِ اللّه ِ؛ پیامبر خدا صلى الله علیه و آله : آن که خانواده خویش را از حلال روزى مى دهد ، مانند مجاهدِ در راه خدا است . من لا یحضره الفقیه : ۳ / ۱۶۸ / ۳۶۳۱٫
   
 
فارسي عربي English
Russion Chinese German
France
 
جستجو :
 
 
همایش دستاورد تولیدکنندگان در سال جهاد اقتصادی برگزار می‌شود


رئيس خانه صنعتکاران ايران گفت: همايش دستاوردهاي توليدکنندگان، کارآفرينان و اعضاي خانه صنعتکاران ايران در سال جهاد اقتصادي اول دي ماه برگزار مي شود.

به گزارش خبرگزاري فارس به نقل از روابط عمومي خانه صنعتکاران، سيد محمد موسوي افزود: هدف از برگزاري اين همايش، بررسي دستاوردهاي صنعتي و اقتصادي کشور در سال جهاد اقتصادي است.
وي افزود: در اين گردهمايي صنعتي-اقتصادي عملکرد اعضاي خانه صنعتکاران ايران به عنوان متوليان توسعه اقتصادي کشور، بررسي و راهکارهاي بهبود آن ارايه خواهد شد.
وي با اشاره نقش اين همايش در شفاف سازي فضاي کسب و کار کشور، گفت: در سال جهاد اقتصادي بايد با برنامه ريزي اصولي و زيرساختي و اجراي صحيح آن، جهش اقتصادي را در کشور رقم زده و تمامي جوانب اين امر را زير نظر داشته باشيم.
وي ادامه داد: يکي از اهداف تشکيل خانه صنعتکاران ايران، ايجاد ارتباط هماهنگ و دو سويه بين توليدکنندگان و دستگاه هاي اجرايي کشور بوده و طي مدت زمان فعاليت خود توانسته است گام هاي موثري را در راستاي رفع موانع توليد و همچنين شکل گيري واحدهاي صنعتي و معدني جديد بردارد.
رئيس خانه صنعتکاران ايران با اشاره به اينکه در شرايط کنوني بخش توليد وضع سخت و دشواري را سپري مي کند، تاکيد کرد: اين موسسه طي سال هاي گذشته تلاش کرده است تا نقاط ضعف قانوني موجود در بخش توليد را شناسايي و حتي بسياري از موارد را به صورت طرح به مجلس ارائه کند.
موسوي خاطرنشان کرد: در حال حاضر مشکلات متعددي به صورت مستقيم و غيرمستقيم بخش توليد را تهديد مي کند و با ارائه راهکارهاي قانوني و کارشناسي مي توان فضاي مناسب تري را براي خروج اين بخش از بحران فراهم کرد و در عين حال زمينه سرمايه گذاري جديد در بخش صنعت، معدن و تجارت کشور را مهيا کرد.


خبرگزاري فارس

  
کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز پژوهش و سنجش افکار سازمان صدا و سيما است.