سایت مرکز تحقیقات صدا و سیما سایت صدا و سیما
رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی به مناسبت آغاز سال 1390 این سال را سال " جهاد اقتصادی"نامیدند و ...          رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):از مسئولان كشور، چه در دولت، چه در مجلس، چه در بخشهای دیگری كه مربوط به مسائل اقتصادی میشوند و همچنین از ملت عزیزمان انتظار دارم كه در عرصه‌ی اقتصادی با حركتِ جهادگونه كار كنند، مجاهدت كنند.           رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):اگر ما در بخشهاى گوناگون، روحيه‌ى جهادى داشته باشيم؛ يعنى كار را براى خدا، با جديت و به صورت خستگى‌ناپذير انجام دهيم - نه فقط به عنوان اسقاط تكليف - بلاشك اين حركت پيش خواهد رفت.           رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):مشاركت مستقيم مردم در امر اقتصاد، لازم است. اين نيازمند توانمند شدن است، نيازمند اطلاعات لازم است؛ كه اينها را بايد مسئولين در اختيار مردم بگذارند ...البته رسانه‌ها نقش دارند، راديو و تلويزيون نقش دارند، ميتوانند مردم را آگاه كنند...           رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):حرکت ما باید به گونه ای باشد که بتوانیم این دهه را به معنای حقیقی کلمه، مظهر پیشرفت و مظهر استقرار عدالت قرار دهیم .            
تاريخ بروز رساني :    11/01/ 1398
  صفحه اصلی 
  سخنان رهبري 
اخبار  
مقالات  
یادداشت‌ها  
پژوهشهای علمی 
کتاب‌هاو پایان‌نامه‌ها  
اصطلاحات  
  حکايات و ضرب المثل‌ها  
ديدگاه اندیشمندان  
احاديث  
   پايگاههاي پژوهشي  
گالری عکس  
ارتباط با ما  
 
رسول اللّه (صلى الله عليه و آله و سلم) :
 
• الکادُّ عَلى عِیالِهِ مِن حَلالٍ کَالمُجاهِدِ فی سَبیلِ اللّه ِ؛ پیامبر خدا صلى الله علیه و آله : آن که خانواده خویش را از حلال روزى مى دهد ، مانند مجاهدِ در راه خدا است . من لا یحضره الفقیه : ۳ / ۱۶۸ / ۳۶۳۱٫
   
 
فارسي عربي English
Russion Chinese German
France
 
جستجو :
 
 
راديو ورزش 8 برنامه در سال جهاد اقتصادی ارائه كرده است

مهدي شكري مدير گروه ورزش و دانش راديو ورزش در گفت‌‌وگو با ستاد خبري نخستين جشنواره توليدات اقتصادي راديو ضمن بيان اين خبر گفت: بعد از نامگذاري امسال به نام سال جهاد اقتصادي، راديو ورزش به عنوان يك راديو تخصصي با تشكيل جلسات پي در پي، برنامه‌ريزي مناسبي را جهت توليد برنامه‌هاي ورزشي متناسب با شعار سال تدارك ديد.

وي ادامه داد: اولين برنامه‌اي كه در سال جهاد اقتصادي از راديو ورزش توليد شد 44 نام داشت كه اين برنامه به سياست‌هاي خصوصي‌سازي در ورزش مي‌پردازد و نگاه ما در اين برنامه آن است كه بخش‌ها و باشگاه‌هاي دولتي، جهت كاهش هزينه‌ها به بخش خصوصي واگذار شده، بار زيادي از دوش دولت برداشته شود. برنامه 44 روزهاي جمعه از ساعت 13 تا 13:45 پخش مي‌شود.

مدير گروه ورزش و دانش شبكه راديويي ورزش اظهار كرد: برنامه ديگر شبكه در سال جهاد اقتصادي مديريت در ورزش نام دارد كه روزهاي يكشنبه از ساعت 13 تا 13:45 پخش مي‌شود كه آموزش و تربيت مديران متخصص در ورزش و پرهيز از عزل و نصب مديران، محور مباحث مطرح شده در اين برنامه 45 دقيقه‌اي است. وي گفت: اقتصاد و فوتبال برنامه ديگر شبكه است كه روزهاي يكشنبه و چهارشنبه به مدت يك ربع از ساعت 19:30 تا 19:45 به روي آنتن مي‌رود كه در اين برنامه درآمدزايي در فوتبال مورد بحث و بررسي قرار مي‌گيرد.

شكري برنامه اقتصاد و ورزش را از ديگر برنامه‌هاي اين شبكه راديويي در سال جهاد اقتصادي عنوان كرد و افزود: اين برنامه 5 شنبه‌ها از ساعت 13 تا 13:45 پخش شده كه در اين برنامه مباحثي از جمله بررسي شيوه‌هاي مختلف افزايش جذب مشاركت‌هاي مردمي در ورزش همچنين ايجاد شرايط مناسب براي جذب توريسم ورزشي بررسي مي‌شود.

وي خاطر نشان كرد: برنامه استعداديابي در ورزش عنوان برنامه ديگري است كه به مناسبت سال جهاد اقتصادي در روزهاي شنبه از ساعت 13 تا 13:45 از راديو ورزش به روي آنتن مي‌رود. كارآفريني در ورزش برنامه ديگري است كه روزهاي شنبه و سه‌شنبه ساعت 21:10 تا 21:30 از اين شبكه راديويي به سمع علاقه‌مندان مي‌رسد. در اين برنامه ايجاد بستر مناسب براي توسعه كسب و كار و رونق اقتصادي مطرح مي‌شود.

وي ياد آور شد: تلاش برتر نيز با محوريت افزايش روحيه تعاون، ايثار و عرق ملي، روزهاي دوشنبه و پنج‌شنبه از ساعت 21:10 تا 21:30 به مدت 20 دقيقه پخش مي‌شود. ورزش ارزان هم عنوان هشتمين برنامه‌اي است كه به مناسبت شعار امسال، روزهاي يكشنبه و چهارشنبه از ساعت 12:45 تا 13 به مدت يك ربع از اين شبكه به روي آنتن مي‌رود.

وي اذعان كرد: در اين 8 برنامه‌اي كه به مناسبت سال جهاد اقتصادي تهيه و توليد شده است مباحثي از جمله چگونگي افزايش ميزان بهره‌وري در ورزش، پرهيز از اسراف و هدفمند كردن هزينه‌ها‌ي ورزشي، افزايش نظارت و كنترل در حوزه‌هاي مختلف ورزش، استعداديابي به شيوه علمي و بازيابي روش‌هاي استعداديابي در ورزش، اصلاح محيط حقوقي، تكميل پروژه‌هاي ورزشي نيمه تمام مورد بحث و بررسي قرار مي‌گيرد.

وي در ادامه علمي كردن ورزش، نهادينه كردن فرهنگ ورزشي در كشور و حمايت از باشگاه‌ها را از ديگر مباحث مطرح شده در اين برنامه‌ها عنوان كرد.

مدير گروه ورزش و دانش راديو ورزش در ادامه سخنان خود برگزاري جشنواره توليدات اقتصادي راديو را تلاشي مؤثر براي ارائه توليدات راديويي مفيد در سال جهاد اقتصادي برشمرد و افزود: اين جشنواره باعث مي‌شود كه همه توليدات راديويي متناسب با شعار سال يكجا جمع شده و مورد ارزيابي قرار گيرد و اين امر انگيزه برنامه‌سازان ما را تقويت مي‌كند تا برنامه‌هايي با كيفيت مناسب ارائه دهند.

وي خاطر نشان كرد: راديو ورزش با 4 برنامه 44، مديريت در ورزش، اقتصاد و فوتبال، اقتصاد و ورزش در اين جشنواره شركت خواهد كرد.

وي در ادامه سخنان خود به نقش رسانه ملي در اقتصاد كشور اشاره كرد و گفت: رسانه ملي در چند سال اخير توليدات زيادي را در اين باره ارائه داده است كه به نوبه خود در اطلاع رساني اقشار مختلف جامعه تأثير‌گذار بوده است.

وي تأكيد كرد: رسانه در جامعه وظيفه آگاهي بخشي و جهت دادن به افكار عمومي را داراست كه اين وظايف به 2 بخش عام و خاص تقسيم مي‌شود. در بخش عام چرايي و چگونگي جهاد اقتصادي بررسي مي‌شود و در بخش خاص هم كاركردهاي رسانه‌اي و اهداف كلاني همچون رفتارهاي اقتصادي و فرهنگي مدنظر قرار مي گيرد.


راديو اقتصاد

  
کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز پژوهش و سنجش افکار سازمان صدا و سيما است.