سایت مرکز تحقیقات صدا و سیما سایت صدا و سیما
رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی به مناسبت آغاز سال 1390 این سال را سال " جهاد اقتصادی"نامیدند و ...          رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):از مسئولان كشور، چه در دولت، چه در مجلس، چه در بخشهای دیگری كه مربوط به مسائل اقتصادی میشوند و همچنین از ملت عزیزمان انتظار دارم كه در عرصه‌ی اقتصادی با حركتِ جهادگونه كار كنند، مجاهدت كنند.           رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):اگر ما در بخشهاى گوناگون، روحيه‌ى جهادى داشته باشيم؛ يعنى كار را براى خدا، با جديت و به صورت خستگى‌ناپذير انجام دهيم - نه فقط به عنوان اسقاط تكليف - بلاشك اين حركت پيش خواهد رفت.           رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):مشاركت مستقيم مردم در امر اقتصاد، لازم است. اين نيازمند توانمند شدن است، نيازمند اطلاعات لازم است؛ كه اينها را بايد مسئولين در اختيار مردم بگذارند ...البته رسانه‌ها نقش دارند، راديو و تلويزيون نقش دارند، ميتوانند مردم را آگاه كنند...           رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):حرکت ما باید به گونه ای باشد که بتوانیم این دهه را به معنای حقیقی کلمه، مظهر پیشرفت و مظهر استقرار عدالت قرار دهیم .            
تاريخ بروز رساني :    10/30/ 1398
  صفحه اصلی 
  سخنان رهبري 
اخبار  
مقالات  
یادداشت‌ها  
پژوهشهای علمی 
کتاب‌هاو پایان‌نامه‌ها  
اصطلاحات  
  حکايات و ضرب المثل‌ها  
ديدگاه اندیشمندان  
احاديث  
   پايگاههاي پژوهشي  
گالری عکس  
ارتباط با ما  
 
رسول اللّه (صلى الله عليه و آله و سلم) :
 
• الکادُّ عَلى عِیالِهِ مِن حَلالٍ کَالمُجاهِدِ فی سَبیلِ اللّه ِ؛ پیامبر خدا صلى الله علیه و آله : آن که خانواده خویش را از حلال روزى مى دهد ، مانند مجاهدِ در راه خدا است . من لا یحضره الفقیه : ۳ / ۱۶۸ / ۳۶۳۱٫
   
 
فارسي عربي English
Russion Chinese German
France
 
جستجو :
 
 
راديو البرز 4 برنامه در سال جهاد اقتصادی توليد كرده است


علي سيفي مدير راديو البرز در گفت‌وگو با ستاد خبري نخستين جشنواره توليدات اقتصادي راديو با اعلام اين‌كه راديو البرز در آستانه تبديل شدن به يك راديوي تخصصي با عنوان راديو مهارت است، گفت: امسال همزمان با سال جهاد اقتصادي تهيه و توليد برنامه‌هاي اقتصادي متنوع در دستور كار اين شبكه راديويي قرار گرفت.

وي افزود: اولين برنامه اين شبكه كاريز نام دارد كه هر جمعه از ساعت 11 تا 13 به صورت زنده به روي آنتن مي‌رود. اين برنامه يك مجله اقتصادي است كه مديريت اقتصادي خانواده و بهره‌وري و كارآمدي را در زندگي روزمره تبين مي‌كند.

وي در ادامه سخنانش اظهار كرد: برنامه ميزگرد در جست‌وجوي فردا، عنوان دومين برنامه راديو البرز در سال جهاد اقتصادي است كه اين برنامه هر روز به جز جمعه‌ها از ساعت 12:30 تا 13:30 پخش مي‌شود. در اين ميزگرد، يك برنامه در طول هفته به موضوع جهاد اقتصادي اختصاص دارد كه با دعوت از مديران و مسئولان اقتصادي همراه با كارشناسان اين حوزه به بررسي ابعاد مختلف تحقق منويات مقام معظم رهبري در خصوص جهاد اقتصادي مي‌پردازد.

مدير راديو البرز ادامه داد: سومين برنامه اين شبكه راديويي خط فاصله نام دارد كه به بررسي دلايل شكاف ميان واحدهاي تئوري ارائه شده در دانشگاه‌ها با اهداف اقتصادي بازار كار مي‌پردازد و بر لزوم تطبيق آموز‌هاي علمي با تكنولوژي روز در جهت پيشبرد اهداف سال جهاد اقتصادي تأكيد دارد. اين برنامه هر روز به جز جمعه‌ها از ساعت 13:30 تا 14 از راديو البرز پخش مي‌شود.

سيفي اظهار كرد: برنامه ره‌يافت كه روزهاي شنبه از ساعت 19 تا 19:30 پخش مي‌شود، با دعوت از كارشناسان مطرح به بررسي ابعاد اقتصادي الگوي اسلامي پيشرفت مي‌پردازد.

وي با بيان اين‌كه ما با اين 4 برنامه در جشنواره توليدات اقتصادي راديو شركت خواهيم كرد، افزود: با توجه به علاقه وافر همكارانم در اين شبكه اميدوارم كه بتوانيم در تمامي بخش ها از جمله نمايش، ميزگرد، مستند، گزارش، تركيبي، مسابقه، آنونس، پخش آزاد، پيام بازرگاني آثاري را توليد كرده و ارائه دهيم. علاوه بر اين همكاران شبكه در حال نگارش مقالات خود براي اين جشنواره هستند.

وي در ادامه سخنان خود در پاسخ به اين سؤال كه برگزاري اين جشنواره چقدر در تحقق منويات مقام معظم رهبري مؤثر است، گفت: در شبكه البرز، روند طراحي و توليد برنامه‌ها به گونه‌اي است كه منويات مقام معظم رهبري، نقشه اصلي راه را براي برنامه‌سازان و مديران ترسيم مي‌كند، البته جشنواره مي‌تواند باعث ايجاد رقابت رسانه‌اي و توليد آثار با كيفيت و اثرگذار شود كه اين امر به نوعي منجر به تحقق منويات رهبر فرزانه مي‌شود.

وي در ادامه به نقش رسانه‌ها در اقتصاد يك كشور اشاره كرد و افزود: رسانه‌ها در ترسيم نقشه راه جامعه و حركت و ايجاد انگيزه در جامعه در راستاي اهداف كلان و برنامه‌هاي راهبردي نقش اساسي را بر‌عهده دارند.

سيفي گفت: رسانه ملي مي‌تواند ضمن تبيين و ترسيم اهداف و راهبردهاي كلان كشور براي فعالان اقتصادي و مسئولان و همچنين عموم مردم باعث حركتي جهادي در عرصه‌هاي اقتصادي شده و در برنامه‌هاي چالشي و گفت‌و‌گو‌محور ضمن نقد سازنده اقدامات انجام شده باعث شور و شوق و انگيزش در اين راستا شود.


راديو اقتصاد،

  
کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز پژوهش و سنجش افکار سازمان صدا و سيما است.