سایت مرکز تحقیقات صدا و سیما سایت صدا و سیما
رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی به مناسبت آغاز سال 1390 این سال را سال " جهاد اقتصادی"نامیدند و ...          رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):از مسئولان كشور، چه در دولت، چه در مجلس، چه در بخشهای دیگری كه مربوط به مسائل اقتصادی میشوند و همچنین از ملت عزیزمان انتظار دارم كه در عرصه‌ی اقتصادی با حركتِ جهادگونه كار كنند، مجاهدت كنند.           رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):اگر ما در بخشهاى گوناگون، روحيه‌ى جهادى داشته باشيم؛ يعنى كار را براى خدا، با جديت و به صورت خستگى‌ناپذير انجام دهيم - نه فقط به عنوان اسقاط تكليف - بلاشك اين حركت پيش خواهد رفت.           رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):مشاركت مستقيم مردم در امر اقتصاد، لازم است. اين نيازمند توانمند شدن است، نيازمند اطلاعات لازم است؛ كه اينها را بايد مسئولين در اختيار مردم بگذارند ...البته رسانه‌ها نقش دارند، راديو و تلويزيون نقش دارند، ميتوانند مردم را آگاه كنند...           رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):حرکت ما باید به گونه ای باشد که بتوانیم این دهه را به معنای حقیقی کلمه، مظهر پیشرفت و مظهر استقرار عدالت قرار دهیم .            
تاريخ بروز رساني :    11/30/ 1398
  صفحه اصلی 
  سخنان رهبري 
اخبار  
مقالات  
یادداشت‌ها  
پژوهشهای علمی 
کتاب‌هاو پایان‌نامه‌ها  
اصطلاحات  
  حکايات و ضرب المثل‌ها  
ديدگاه اندیشمندان  
احاديث  
   پايگاههاي پژوهشي  
گالری عکس  
ارتباط با ما  
 
رسول اللّه (صلى الله عليه و آله و سلم) :
 
• الکادُّ عَلى عِیالِهِ مِن حَلالٍ کَالمُجاهِدِ فی سَبیلِ اللّه ِ؛ پیامبر خدا صلى الله علیه و آله : آن که خانواده خویش را از حلال روزى مى دهد ، مانند مجاهدِ در راه خدا است . من لا یحضره الفقیه : ۳ / ۱۶۸ / ۳۶۳۱٫
   
 
فارسي عربي English
Russion Chinese German
France
 
جستجو :
 
 
فرهنگ‌سازی در حوزه استاندارد از مصاديق بارز جهاد اقتصادی است


رئيس دبيرخانه دائم كتاب استاندارد ملي ابنيه و ساختمان معتقد است: يكي از مهم‌ترين راهبردهاي زمينه‌سازي تحقق تدبير جهاد اقتصادي فرهنگ‌سازي در حوزه كيفيت و استاندارد است.

ناصر خيرخواه فعال رسانه‌اي گفت: سال‌هاست كه مقام معظم رهبري شعارها و هدف‌گيري‌هاي اقتصادي را به عنوان طرح استراتژيك سالانه در ابتداي نوروز مشخص مي‌كنند ولي در عين حال تذكر مي‌دهند كه جهت‌گيري بخش‌هاي ديگر اجتماع از جمله بخش فرهنگ نيز بايد به سمت زمينه‌سازي براي تحقق آن اهداف باشد.

اين مدرس دانشگاه و مجري رسانه ملي افزود: امروزه در دو حوزه مصرف كالاي داخلي كه به فرمايش معظم‌له از آن تعبير به «جهاد» شده و در حوزه بسيار مهم امنيت و سلامت اجتماعي‌، توجه به استاندارد بسيار مهم است و استانداردسازي و مبارزه با ارائه كالاهاي غير استاندارد به نوعي جهاد كيفيت است.

‌خيرخواه در ادامه با اشاره به تدوين كتاب استاندارد مصالح ابنيه و ساختمان گفت: در كشور ما سالانه ده‌ها هزار ميليارد ريال صرف ساخت‌و‌ساز عمراني، راه‌سازي، سدسازي و ساير اموري مي‌شود كه به مصالح ساختماني نياز دارد‌، در صورت عدم توجه يا سهل‌انگاري در موضوع استاندارد مصالح‌، ممكن است فجايعي اتفاق بيفتد، به همين دليل به عقيده ما هر قدر كه در كشور ما، زلزلزله‌، حوادث طبيعي‌، تصادفات منجر به جرح و فوتي كه بر اثر نامناسب بودن جاده‌ها اتفاق مي‌افتد و ... مهم و جدي است، بايد اطلاع‌رساني در زمينه مصالح و ابزار استاندارد حوزه‌هاي عمراني بيشتر مورد توجه باشد.

اين كارشناس در پايان با دعوت از همه صاحبان مشاغل براي تدوين هرچه بهتر مرجع عمومي استاندارد در اين حوزه، به همراه وزارت راه و شهرسازي و نظام مهندسي كشور اظهار كرد: بايد با عزم جهادي به نيت نجات هزاران نفر از جامعه از بلايايي كه برخورداري از مصالح غير استاندارد مي‌آفريند را به عنوان خدمتي فرهنگي براي رسيدن به هدف خود را مورد نظر قرار بگيريم تا بتوانيم به توسعه پايدار كشور عزيزمان نائل شويم.


دبيرخانه كتاب استاندارد ملي ابنيه و ساختمان

  
کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز پژوهش و سنجش افکار سازمان صدا و سيما است.