سایت مرکز تحقیقات صدا و سیما سایت صدا و سیما
رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی به مناسبت آغاز سال 1390 این سال را سال " جهاد اقتصادی"نامیدند و ...          رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):از مسئولان كشور، چه در دولت، چه در مجلس، چه در بخشهای دیگری كه مربوط به مسائل اقتصادی میشوند و همچنین از ملت عزیزمان انتظار دارم كه در عرصه‌ی اقتصادی با حركتِ جهادگونه كار كنند، مجاهدت كنند.           رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):اگر ما در بخشهاى گوناگون، روحيه‌ى جهادى داشته باشيم؛ يعنى كار را براى خدا، با جديت و به صورت خستگى‌ناپذير انجام دهيم - نه فقط به عنوان اسقاط تكليف - بلاشك اين حركت پيش خواهد رفت.           رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):مشاركت مستقيم مردم در امر اقتصاد، لازم است. اين نيازمند توانمند شدن است، نيازمند اطلاعات لازم است؛ كه اينها را بايد مسئولين در اختيار مردم بگذارند ...البته رسانه‌ها نقش دارند، راديو و تلويزيون نقش دارند، ميتوانند مردم را آگاه كنند...           رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):حرکت ما باید به گونه ای باشد که بتوانیم این دهه را به معنای حقیقی کلمه، مظهر پیشرفت و مظهر استقرار عدالت قرار دهیم .            
تاريخ بروز رساني :    12/04/ 1398
  صفحه اصلی 
  سخنان رهبري 
اخبار  
مقالات  
یادداشت‌ها  
پژوهشهای علمی 
کتاب‌هاو پایان‌نامه‌ها  
اصطلاحات  
  حکايات و ضرب المثل‌ها  
ديدگاه اندیشمندان  
احاديث  
   پايگاههاي پژوهشي  
گالری عکس  
ارتباط با ما  
 
رسول اللّه (صلى الله عليه و آله و سلم) :
 
• الکادُّ عَلى عِیالِهِ مِن حَلالٍ کَالمُجاهِدِ فی سَبیلِ اللّه ِ؛ پیامبر خدا صلى الله علیه و آله : آن که خانواده خویش را از حلال روزى مى دهد ، مانند مجاهدِ در راه خدا است . من لا یحضره الفقیه : ۳ / ۱۶۸ / ۳۶۳۱٫
   
 
فارسي عربي English
Russion Chinese German
France
 
جستجو :
 
 
فساد مالی اقتصاد جامعه را نامتوازن و بيمار می‌كند


فساد مالي با تضعيف انگيزه‌ها و نهادهاي مدني موجب پديداري زيان‌هاي فرهنگي اجتماعي و سياسي شده و با توزيع ناعادلانه ثروت، اقتصاد جامعه را نامتوازن كرده و بيمار مي‌كند.
فساد مالي به معناي سوء استفاده از مقام و موقعيت اجتماعي به منظور كسب منافع شخصي است كه به لحاظ جنبه‌هاي مختلف، نقش و نمودهاي متفاوتي پيدا مي‌كند.

اين رويداد فراگير و ويرانگر اجتماعي با تضعيف انگيزه‌ها و نهادهاي مدني موجب پديداري زيان‌هاي فرهنگي اجتماعي و سياسي شده و با توزيع ناعادلانه ثروت، اقتصاد جامعه را نامتوازن ساخته و بيمار مي‌كند.

كتاب حاضر نيز كه با رويكردي علمي به مطالعه اين پديده مي‌پردازد در پي بررسي معنا و مصاديق فساد مالي و سپس يافتن علت بروز آن و تبيين راه‌كارهاي مناسب علمي ديني جهت مقابله با آن است.

عناوين فصل‌ها عبارتند از: تعريف فساد مالي، ضرورت مبارزه و تبيين ساختار تحقيق، فساد مالي پديده‌اي فراگير در جامعه جهاني، علل و زمينه‌هاي شكل‌گيري و رواج مفاسد مالي، پيامدهاي فساد مالي.

همچنين راه‌هاي جلوگيري از بروز و شيوع مفاسد مالي، فساد مالي از منظر اسلام و جمع بندي، نتيجه‌گيري و ارائه راه‌حل علمي از ديگر فصول اين كتاب هستند.

يادآور مي‌‌‌شود، كتاب فساد مالي تأليف حسن دادگر و غلامعلي معصومي‌نيا به همت انتشارات كانون انديشه جوان منتشر شده است.


به گزارش خبرگزاري قرآني ايران (ايكنا)

  
کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز پژوهش و سنجش افکار سازمان صدا و سيما است.