سایت مرکز تحقیقات صدا و سیما سایت صدا و سیما
رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی به مناسبت آغاز سال 1390 این سال را سال " جهاد اقتصادی"نامیدند و ...          رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):از مسئولان كشور، چه در دولت، چه در مجلس، چه در بخشهای دیگری كه مربوط به مسائل اقتصادی میشوند و همچنین از ملت عزیزمان انتظار دارم كه در عرصه‌ی اقتصادی با حركتِ جهادگونه كار كنند، مجاهدت كنند.           رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):اگر ما در بخشهاى گوناگون، روحيه‌ى جهادى داشته باشيم؛ يعنى كار را براى خدا، با جديت و به صورت خستگى‌ناپذير انجام دهيم - نه فقط به عنوان اسقاط تكليف - بلاشك اين حركت پيش خواهد رفت.           رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):مشاركت مستقيم مردم در امر اقتصاد، لازم است. اين نيازمند توانمند شدن است، نيازمند اطلاعات لازم است؛ كه اينها را بايد مسئولين در اختيار مردم بگذارند ...البته رسانه‌ها نقش دارند، راديو و تلويزيون نقش دارند، ميتوانند مردم را آگاه كنند...           رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):حرکت ما باید به گونه ای باشد که بتوانیم این دهه را به معنای حقیقی کلمه، مظهر پیشرفت و مظهر استقرار عدالت قرار دهیم .            
تاريخ بروز رساني :    12/05/ 1398
  صفحه اصلی 
  سخنان رهبري 
اخبار  
مقالات  
یادداشت‌ها  
پژوهشهای علمی 
کتاب‌هاو پایان‌نامه‌ها  
اصطلاحات  
  حکايات و ضرب المثل‌ها  
ديدگاه اندیشمندان  
احاديث  
   پايگاههاي پژوهشي  
گالری عکس  
ارتباط با ما  
 
رسول اللّه (صلى الله عليه و آله و سلم) :
 
• الکادُّ عَلى عِیالِهِ مِن حَلالٍ کَالمُجاهِدِ فی سَبیلِ اللّه ِ؛ پیامبر خدا صلى الله علیه و آله : آن که خانواده خویش را از حلال روزى مى دهد ، مانند مجاهدِ در راه خدا است . من لا یحضره الفقیه : ۳ / ۱۶۸ / ۳۶۳۱٫
   
 
فارسي عربي English
Russion Chinese German
France
 
جستجو :
 
 
متاسفانه عملکردها متناسب با جهاد اقتصادی نبوده است

ابراهيم حسن‌بيگي رئيس دانشگاه عالي دفاع ملي صبح ديروز در نشست خبري که به منظور تشريح اهداف و محورهاي همايش بزرگ جهاد اقتصادي که قرار است 17 اسفندماه در اين دانشگاه برگزار شود، با اشاره به نام‌گذاري سال جاري از سوي رهبر معظم انقلاب به نام سال جهاد اقتصادي اظهار داشت: در طول سالهاي اخير با توجه به نام‌گذاري که توسط رهبر انقلاب انجام مي‌شود شاهد رويکرد ايشان و تأکيد بر مسائل اقتصادي هستيم و اين در حالي است که جامعه ما از يک سرمايه عظيم به نام نيروي انساني برخوردار است.

حسن‌بيگي با بيان اينکه مقام معظم رهبري همواره بر استفاده بهينه از تمامي امکانات کشور در جهت بهره‌وري بيشتر تأکيد دارند گفت: همايش سراسري جهاد اقتصادي با تأکيد بر بهره وري ملي نيز در راستاي اجراي هرچه بهتر تدابير ايشان برگزار خواهد شد.

وي رمز سرافرازي مسئولين کشور را توجه به فرهنگ جهادي عنوان کرد و افزود: اين روحيه بهترين راهکار براي نظام اسلامي است تا از عمده‌ترين سرمايه‌هاي خود بويژه نيروي انساني بيشترين بهره لازم را ببرد.

رئيس دانشگاه عالي دفاع ملي، ايمان، اخلاص، تلاش براي استمرار نظام و ارزش‌هاي ديني، ولايت‌مداري، تکليف‌گرايي، ايثارگري و عدم اعتقاد به خارج را از جمله شاخص‌هاي فرهنگ جهادي عنوان کرد و اظهار داشت: بهره‌وري معطوف به اين است که با امکانات حداقلي بيشترين نتيجه را بگيريم و اعضاي يک جامعه يا سازمان بتوانند آگاهانه از منابع در دسترسشان حداکثر نتيجه مطلوب را کسب کنند.

حسن‌بيگي خاطرنشان کرد: هر حکومتي به دنبال آن است تا با استفاده از منابع متعدد خود، سرمايه‌هايي نظير منابع طبيعي انساني و علوم و دانش را تبديل به رفاه، آسايش و تعالي جامعه خود کنند.

وي با تأکيد بر اينکه ما بايد براي رسيدن به پيشرفت و توسعه کشور از تضييع، تخريب، اسراف و انحراف در مصرف بپرهيزيم، گفت: علي‌رغم اينکه ما در کشورمان از منابع متنوع و گستردگي و ويژگي‌هاي مختلف برخوردار هستيم اما متأسفانه نتوانستيم آنطور که بايد از اين سرمايه‌هاي خود بهره‌برداري کنيم و در همين راستا در برخي جاها با ضعف‌هايي نيز روبرو بوديم که بايد با رويکرد جهاد اقتصادي اين مسائل را مرتفع کنيم.

رئيس دانشگاه عالي دفاع ملي با اشاره به اهداف همايش سراسري جهاد اقتصادي گفت: محورهاي تعيين شده براي اين همايش نشان مي‌دهد ما با يک نگاه کاملا راهبردي به اين بحث وارد شديم تا بتوانيم هرچه بهتر تدابير حکيمانه رهبر معظم انقلاب را اجرايي کنيم.

حسن‌بيگي با اشاره به همکاري 25سازمان و نهاد تحقيقاتي و نيز دانشگاهي گفت: اکثر دانشگاه‌هاي مؤثر و بزرگ کشور به همراه نهادها و سازمان‌هاي مختلف در اين همايش حاضر هستند که اين نشان‌دهنده انگيزه و اراده آنها براي ورود به اين بحث است.

وي در خصوص مقالات رسيده به دبيرخانه اين همايش نيز گفت: تا کنون 160 چکيده مقاله به دست ما رسيده که 52 مقاله توسط کميته علمي بررسي و تأييد شده و البته سايت همايش براي پذيرش مقالات ديگر هنوز باز است.

رئيس دانشگاه عالي دفاع ملي در خصوص عملکرد نهادهاي پژوهشي و دانشگاهي در ماه‌هاي اخير در خصوص موضوع جهاد اقتصادي نيز گفت: متأسفانه آنطور که بايد مراکز مختلف در اين مباحث حضور پيدا نکردند اما اميدواريم همايش آتي، آغازي براي اقدامات مؤثرتر در اين زمينه باشد.

در ادامه اين نشست، الله مراد سيف دبير علمي همايش جهاد اقتصادي با رويکرد بهره‌وري ملي نيز اظهار داشت: با توجه به سرمايه‌هاي متعدد حاضر در کشور ما اين توانايي را داريم تا کشور اول منطقه باشيم و برنامه‌هاي توسعه اقتصادي نيز که بعد از انقلاب شروع شد در همين راستا برنامه‌ريزي شده است.

سيف ادامه داد البته ما همواره متأثر از محيط اقتصاد بين‌الملل هستيم که اين موضوع هم براي ما ايجاد فرصت و هم ايجاد چالش مي‌کند که بايد با هوشمندي با آن برخورد کرد.

وي خاطرنشان کرد امروز دشمن تمام تمرکز خود را براي مقابله با انقلاب بر روي مسائل اقتصادي گذاشته و ما هر روز شاهد تلاش آنها براي توقف موفقيت‌هاي جمهوري اسلامي ايران هستيم.بنا بر اين گزارش همايش سراسري "جهاد اقتصادي با رويکرد بهره‌وري ملي" 17 اسفندماه در دانشگاه عالي دفاع ملي برگزار خواهد شد.

خبرگزاري فارس

  
کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز پژوهش و سنجش افکار سازمان صدا و سيما است.