سایت مرکز تحقیقات صدا و سیما سایت صدا و سیما
رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی به مناسبت آغاز سال 1390 این سال را سال " جهاد اقتصادی"نامیدند و ...          رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):از مسئولان كشور، چه در دولت، چه در مجلس، چه در بخشهای دیگری كه مربوط به مسائل اقتصادی میشوند و همچنین از ملت عزیزمان انتظار دارم كه در عرصه‌ی اقتصادی با حركتِ جهادگونه كار كنند، مجاهدت كنند.           رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):اگر ما در بخشهاى گوناگون، روحيه‌ى جهادى داشته باشيم؛ يعنى كار را براى خدا، با جديت و به صورت خستگى‌ناپذير انجام دهيم - نه فقط به عنوان اسقاط تكليف - بلاشك اين حركت پيش خواهد رفت.           رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):مشاركت مستقيم مردم در امر اقتصاد، لازم است. اين نيازمند توانمند شدن است، نيازمند اطلاعات لازم است؛ كه اينها را بايد مسئولين در اختيار مردم بگذارند ...البته رسانه‌ها نقش دارند، راديو و تلويزيون نقش دارند، ميتوانند مردم را آگاه كنند...           رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):حرکت ما باید به گونه ای باشد که بتوانیم این دهه را به معنای حقیقی کلمه، مظهر پیشرفت و مظهر استقرار عدالت قرار دهیم .            
تاريخ بروز رساني :    10/28/ 1398
  صفحه اصلی 
  سخنان رهبري 
اخبار  
مقالات  
یادداشت‌ها  
پژوهشهای علمی 
کتاب‌هاو پایان‌نامه‌ها  
اصطلاحات  
  حکايات و ضرب المثل‌ها  
ديدگاه اندیشمندان  
احاديث  
   پايگاههاي پژوهشي  
گالری عکس  
ارتباط با ما  
 
رسول اللّه (صلى الله عليه و آله و سلم) :
 
• الکادُّ عَلى عِیالِهِ مِن حَلالٍ کَالمُجاهِدِ فی سَبیلِ اللّه ِ؛ پیامبر خدا صلى الله علیه و آله : آن که خانواده خویش را از حلال روزى مى دهد ، مانند مجاهدِ در راه خدا است . من لا یحضره الفقیه : ۳ / ۱۶۸ / ۳۶۳۱٫
   
 
فارسي عربي English
Russion Chinese German
France
 
جستجو :
 
 
سال آينده جشنواره جهاداقتصادي برگزار مي‌شود

سخنگوي هيات رئيسه مجلس از برگزاري جشنواره‌ي جهاد اقتصادي در ارديبهشت سال 91 خبر داد.

محسن كوهكن در جمع خبرنگاران اظهار داشت: برگزاري اين جشنواره در راستاي ارزيابي عملكرد دستگاه‌هاي مختلف در تحقق شعار جهاد اقتصادي است.

به گفته‌ي وي، جمعي از نمايندگان همت كرده و مجوزهاي قانوني را اخذ كرده‌اند تا بررسي‌هايي را تا پايان سال جاري از عملكرد دستگاه‌هاي مختلف در تحقق شعار جهاداقتصادي انجام دهند تا در ابتداي سال آتي تابلويي از عملكرد دستگاه‌ها در تحقق شعار جهاد اقتصادي را ترسيم كنند.

كوهكن ادامه داد: اين اقدام دستگاه‌ها را به فكر مي‌اندازد كه مجلس عملكرد آنها را در تحقق عناوين هر سال بررسي مي‌كند.

هم‌چنين حميدرضا فولادگر رييس كميسيون ويژه اصل 44 در رابطه با علت تشكيل چنين جشنوار‌ه‌اي گفت: نام‌گذاري سال 90 به نام جهاداقتصادي به دليل انتظاراتي بود كه رهبري از دستگاه‌هاي دولتي داشتند. ايشان در سخنان خود مصاديق جهاد اقتصادي را نيز معين كردند و در واقع براي دستگاه‌هاي اجرايي دستور كاري مشخص نمودند.

وي ادامه داد: دستگاه‌هاي اجرايي در راستاي مقابله با ترفندهاي جنگ اقتصادي دشمن و رقابت با رقباي خارجي بايد بر اساس انتظار رهبري در سال جاري حالت جهادي به خود مي‌گرفتند.

رييس كميسيون اصل 44 با بيان اين كه جشنواره‌ي جهاد اقتصادي نقاط ضعف و قوت دستگاه‌هاي اجرايي در تحقق شعار جهاد اقتصادي را بررسي مي‌كند، افزود: مجلس شوراي اسلامي در راستاي تحقق اين شعار، كميسيون ويژه جهاد اقتصادي را تشكيل داد و اين كميسيون نيز 5 محور را در دستور كار خود قرار داد و تا پايان سال جاري نيز گزارش عملكرد خود را به صحن مجلس ارائه مي‌كند.

فولادگر تاكيد كرد كه كميسيون‌هاي تخصصي مجلس نيز بايد گزارش عملكرد خود را در سال جهاد اقتصادي ارائه دهند.

خبرگزاري دانشجويان ايران

  
کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز پژوهش و سنجش افکار سازمان صدا و سيما است.