سایت مرکز تحقیقات صدا و سیما سایت صدا و سیما
رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی به مناسبت آغاز سال 1390 این سال را سال " جهاد اقتصادی"نامیدند و ...          رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):از مسئولان كشور، چه در دولت، چه در مجلس، چه در بخشهای دیگری كه مربوط به مسائل اقتصادی میشوند و همچنین از ملت عزیزمان انتظار دارم كه در عرصه‌ی اقتصادی با حركتِ جهادگونه كار كنند، مجاهدت كنند.           رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):اگر ما در بخشهاى گوناگون، روحيه‌ى جهادى داشته باشيم؛ يعنى كار را براى خدا، با جديت و به صورت خستگى‌ناپذير انجام دهيم - نه فقط به عنوان اسقاط تكليف - بلاشك اين حركت پيش خواهد رفت.           رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):مشاركت مستقيم مردم در امر اقتصاد، لازم است. اين نيازمند توانمند شدن است، نيازمند اطلاعات لازم است؛ كه اينها را بايد مسئولين در اختيار مردم بگذارند ...البته رسانه‌ها نقش دارند، راديو و تلويزيون نقش دارند، ميتوانند مردم را آگاه كنند...           رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):حرکت ما باید به گونه ای باشد که بتوانیم این دهه را به معنای حقیقی کلمه، مظهر پیشرفت و مظهر استقرار عدالت قرار دهیم .            
تاريخ بروز رساني :    11/30/ 1398
  صفحه اصلی 
  سخنان رهبري 
اخبار  
مقالات  
یادداشت‌ها  
پژوهشهای علمی 
کتاب‌هاو پایان‌نامه‌ها  
اصطلاحات  
  حکايات و ضرب المثل‌ها  
ديدگاه اندیشمندان  
احاديث  
   پايگاههاي پژوهشي  
گالری عکس  
ارتباط با ما  
 
رسول اللّه (صلى الله عليه و آله و سلم) :
 
• الکادُّ عَلى عِیالِهِ مِن حَلالٍ کَالمُجاهِدِ فی سَبیلِ اللّه ِ؛ پیامبر خدا صلى الله علیه و آله : آن که خانواده خویش را از حلال روزى مى دهد ، مانند مجاهدِ در راه خدا است . من لا یحضره الفقیه : ۳ / ۱۶۸ / ۳۶۳۱٫
   
 
فارسي عربي English
Russion Chinese German
France
 
جستجو :
 
 
صوفی : استمرار شعار جهاد اقتصادی تا زمان تحقق تمامی اهداف از اولویت های رسانه ملی است


معاون صداي جمهوري اسلامي تاکيد کرد: توسعه راديو اقتصاد در راستاي تحقق نامگذاري سال جهاد اقتصادي همسو با رهنمود هاي مقام معظم رهبري مبني بر استمرار شعار جهاد اقتصادي تا زمان تحقق تمامي اهداف اقتصادي كشور بود.

دراين مراسم محمد حسين صوفي، معاون صداي رسانه ملي نيز ضمن خوش اَمد گويي به حضار گفت: اين فرصت بهانه اي شد تا از دست اندركاران توليد برنامه هاي اقتصادي راديو در سال 90 تجليل كنيم.

وي با اشاره به نامگذاري مدبرانه و هوشمندانه امسال به نام سال جهاد اقتصادي توسط مقام معظم رهبري گفت: تحقق اهداف اقتصادي كشور از ابتداي سال جاري تا كنون نشان از تيزبيني، تيزهوشي و دور انديشي معظم‏له در نامگذاري امسال دارد.

صوفي با اشاره به راه اندازي راديو اقتصاد در سال جاري گفت: با توسعه راديو اقتصاد و 24 ساعته شدن اين شبكه، كميت، كيفيت و تنوع برنامه ها افزايش و بهبود يافت كه اين موضوع را مرهون الطاف الهي و تلاش برنامه سازان راديو اقتصاد هستيم.

معاون صداي رسانه ملي اظهار داشت در شرايطي كه نگاه به علم اقتصاد در دنيا تغيير يافته و در برخي از كشورها همچون آمريكا بحران اقتصادي تحت عنوان جنبش وال استريت رخ داده است توجه بيشتر به مباحث اقتصادي كشور ضرورت يافته است.

وي همچنين با اشاره به اعمال تحريم هاي متعدد غربي ها به كشور افزود: خوشبختانه با تصميمات مدبرانه و هوشمندانه نه تنها تحريم ها به صورت جدي براي ما مشكلي ايجاد نكرده بلكه تبديل به نعمت شده و به توفيقات زيادي دست پيدا كرديم.

صوفي با اشاره به پيشرفت هاي كشور در حوزه اقتصادي و سياسي گفت: عدم فروش نفت به دو دولت استكباري انگليس و فرانسه تصميمي هوشمندانه بود كه ضرورت دارد راديوبراي انعكاس اين توفيقات برنامه سازي كند.

معاون صداي رسانه ملي اظهار داشت: اقتصاد در حاشيه نيست و وارد متن زندگي انسان ها شده است .

وي از ارائه خط مش هاي جديد، ايجاد زمينه براي افزايش توليدات اقتصاد محور و تجليل از برنامه سازان برتر حوزه اقتصاد در سال 90 به عنوان مهمترين محورهاي برگزاري جشنواره برنامه هاي اقتصادي راديو ياد كرد و افزود: در آينده نزديك همايش ديگري با عنوان "راديو و جهاد اقتصادي" برگزار مي شود.
وي با اشاره به فرمايش مقام معظم رهبري مبني بر استمرار شعار جهاد اقتصادي تا زمان تحقق تمامي اهداف اقتصادي كشور گفت: راديو نيز در زمينه تحقق اين اهداف موثر است و در جشنواره راديو و جهاد اقتصادي وظايف شبكه ها و دست اندركاران برنامه سازي براي موفقيت بيشتر در اين حوزه تبيين مي شود.
صوفي ضمن قدرداني از تلاش هاي مدير راديو اقتصاد به عنوان دبير شوراي اقتصادي راديو يادآور شد، در سال جاري حجم برنامه هاي اقتصادي راديو افزايش يافت و انشاء الله در سال آينده نيز شاهد افزايش بيشتر برنامه ها ي راديويي در اين زمينه باشيم.

وي با اشاره به علاقمندي فزاينده مخاطبان براي شنيدن برنامه هاي تخصصي راديو و تشريح رويكرد توسعه برنامه هاي اقتصادي گفت: اميدواري به آينده، رفع نگراني ها و ايجادآرامش، همراهي و حمايت از طرح هاي مصوب دولت و ديگر نهادها در زمينه اقتصادي، اطلاع رساني شفاف و دقيق از مسائل اقتصادي، اصلاح الگوي مصرف و رفتار اقتصادي مردم و توجه به اصل صرفه جويي، قناعت و كمك به هم نوع، جريان سازي اقتصادي و فرهنگي در جامعه،تشويق مردم به سرمايه‌گذاري هاي سازنده و مفيد، توجه به فرهنگ ديني و ملي و باورها و ارزش‌هاي كشور، استفاده از كارشناسان متخصص و متعهد، شادبودن، جذابيت و مفيد بودن برنامه‌ها با توجه به توصيه‌ها و تأكيدات شوراي اقتصاد، مهمترين محورهاي برنامه‌سازي در حوزه ي اقتصاد است.

صوفي در پايان گفت: از مديران و برنامه سازان شبكه هاي مختلف راديويي انتظار مي رود بيش از گذشته در خدمت فعاليت‌هاي اقتصادي جمهوري اسلامي ايران باشند.

http://www.radiotejarat.ir

  
کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز پژوهش و سنجش افکار سازمان صدا و سيما است.