سایت مرکز تحقیقات صدا و سیما سایت صدا و سیما
رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی به مناسبت آغاز سال 1390 این سال را سال " جهاد اقتصادی"نامیدند و ...          رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):از مسئولان كشور، چه در دولت، چه در مجلس، چه در بخشهای دیگری كه مربوط به مسائل اقتصادی میشوند و همچنین از ملت عزیزمان انتظار دارم كه در عرصه‌ی اقتصادی با حركتِ جهادگونه كار كنند، مجاهدت كنند.           رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):اگر ما در بخشهاى گوناگون، روحيه‌ى جهادى داشته باشيم؛ يعنى كار را براى خدا، با جديت و به صورت خستگى‌ناپذير انجام دهيم - نه فقط به عنوان اسقاط تكليف - بلاشك اين حركت پيش خواهد رفت.           رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):مشاركت مستقيم مردم در امر اقتصاد، لازم است. اين نيازمند توانمند شدن است، نيازمند اطلاعات لازم است؛ كه اينها را بايد مسئولين در اختيار مردم بگذارند ...البته رسانه‌ها نقش دارند، راديو و تلويزيون نقش دارند، ميتوانند مردم را آگاه كنند...           رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):حرکت ما باید به گونه ای باشد که بتوانیم این دهه را به معنای حقیقی کلمه، مظهر پیشرفت و مظهر استقرار عدالت قرار دهیم .            
تاريخ بروز رساني :    12/06/ 1398
  صفحه اصلی 
  سخنان رهبري 
اخبار  
مقالات  
یادداشت‌ها  
پژوهشهای علمی 
کتاب‌هاو پایان‌نامه‌ها  
اصطلاحات  
  حکايات و ضرب المثل‌ها  
ديدگاه اندیشمندان  
احاديث  
   پايگاههاي پژوهشي  
گالری عکس  
ارتباط با ما  
 
رسول اللّه (صلى الله عليه و آله و سلم) :
 
• الکادُّ عَلى عِیالِهِ مِن حَلالٍ کَالمُجاهِدِ فی سَبیلِ اللّه ِ؛ پیامبر خدا صلى الله علیه و آله : آن که خانواده خویش را از حلال روزى مى دهد ، مانند مجاهدِ در راه خدا است . من لا یحضره الفقیه : ۳ / ۱۶۸ / ۳۶۳۱٫
   
 
فارسي عربي English
Russion Chinese German
France
 
جستجو :
 
 
کتاب جهاد اقتصادی

همزمان با آغاز سال 90 و نامگذاري آن با عنوان «جهاد اقتصادي» توسط مقام معظم رهبري، از سوي مؤسسه قرآني نداي ملكوت تهران، كتاب «جهاد اقتصادي» براي اولين بار در كشور منتشر و توزيع شد.
اين كتاب داراي شش سرفصل است كه در فصل اول بيانات مقام معظم رهبري و پيام نوروزي ايشان ارائه و در فصل دوم كتاب مذكور مباحث و نكاتي در مورد «اقتصاد در اسلام و اهميت جهاد اقتصادي از منظر اسلام» گنجانده شده است.
در فصل سوم كتاب «جهاد اقتصادي»، «كار و تلاش و توليد و توزيع»، در فصل چهارم آن «عوامل پيشرفت فعاليت هاي اقتصادي از منظر اسلام»، در فصل پنجم «عوامل و موانع پيشرفت اقتصادي از منظر اسلام» و در فصل ششم كتاب مذكور «مجاهد نمونه در عرصه اقتصادي (حضرت علي(ع)) مطالبي براي خوانندگان ارائه شده است.
اين كتاب در 160 صفحه در 20 هزار نسخه توسط انتشارات يوسف زهرا هم اكنون به چاپ رسيده و طبق برنامه ريزي قرار است كه روز 12 فروردين ماه در سراسر كشور توزيع شود.

اين كتاب توسط گروه مطالعاتي مؤسسه قراني نداي ملکوت تهيه و تدوين شده است و با تخفيف ويژه به مؤسسات و مراكز قرآني و ديگر اماكن مذهبي و مساجد توسط اين مؤسسه ارائه مي شود كه علاقه مندان مي توانند به تهران، خيابان انقلاب اسلامي، خيابان كارگر شمالي مراجعه كنند و يا با شماره تلفن هاي 66960165 و 66960184 تماس بگيرند

گروه مطالعاتي مؤسسه قرانی ندای ملکوت 
خبرگزاری فارس  
کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز پژوهش و سنجش افکار سازمان صدا و سيما است.