سایت مرکز تحقیقات صدا و سیما سایت صدا و سیما
رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی به مناسبت آغاز سال 1390 این سال را سال " جهاد اقتصادی"نامیدند و ...          رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):از مسئولان كشور، چه در دولت، چه در مجلس، چه در بخشهای دیگری كه مربوط به مسائل اقتصادی میشوند و همچنین از ملت عزیزمان انتظار دارم كه در عرصه‌ی اقتصادی با حركتِ جهادگونه كار كنند، مجاهدت كنند.           رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):اگر ما در بخشهاى گوناگون، روحيه‌ى جهادى داشته باشيم؛ يعنى كار را براى خدا، با جديت و به صورت خستگى‌ناپذير انجام دهيم - نه فقط به عنوان اسقاط تكليف - بلاشك اين حركت پيش خواهد رفت.           رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):مشاركت مستقيم مردم در امر اقتصاد، لازم است. اين نيازمند توانمند شدن است، نيازمند اطلاعات لازم است؛ كه اينها را بايد مسئولين در اختيار مردم بگذارند ...البته رسانه‌ها نقش دارند، راديو و تلويزيون نقش دارند، ميتوانند مردم را آگاه كنند...           رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):حرکت ما باید به گونه ای باشد که بتوانیم این دهه را به معنای حقیقی کلمه، مظهر پیشرفت و مظهر استقرار عدالت قرار دهیم .            
تاريخ بروز رساني :    12/05/ 1398
  صفحه اصلی 
  سخنان رهبري 
اخبار  
مقالات  
یادداشت‌ها  
پژوهشهای علمی 
کتاب‌هاو پایان‌نامه‌ها  
اصطلاحات  
  حکايات و ضرب المثل‌ها  
ديدگاه اندیشمندان  
احاديث  
   پايگاههاي پژوهشي  
گالری عکس  
ارتباط با ما  
 
رسول اللّه (صلى الله عليه و آله و سلم) :
 
• الکادُّ عَلى عِیالِهِ مِن حَلالٍ کَالمُجاهِدِ فی سَبیلِ اللّه ِ؛ پیامبر خدا صلى الله علیه و آله : آن که خانواده خویش را از حلال روزى مى دهد ، مانند مجاهدِ در راه خدا است . من لا یحضره الفقیه : ۳ / ۱۶۸ / ۳۶۳۱٫
   
 
فارسي عربي English
Russion Chinese German
France
 
جستجو :
 
کلياتي در باب اقتصاد رسانه
محل انتشار : مرکز تحقيقات صدا و سيما
شماره گزارش : 190
تعداد صفحات : 35 ناشر :
وضعيت منبع : فقط نسخه چاپي وجود دارد
سال انتشار : 1383
زبان اصلي : فارسي
سطح دسترسي : آزاد براي استفاده عموم
وضعيت پيوست : ندارد
وضعيت چکيده : چکيده دستي تهيه شده است

نوع منبع : پژوهش پيمايشي
شماره رکورد : 19614 موضوع : اقتصادي
کليد واژه : اقتصاد/اقتصاد خرد/اقتصاد کلان/نظام‌هاي اقتصادي/اقتصاد رسانه
دريافت فايل : دريافت فايل
متن چکيده :
نقش رسانه‌ها در همه ابعاد زندگي فردي و جمعي بشر امروز، ضرورت مطالعه همه جانبه رسانه‌ها را توجيه مي‌کند. از مهمترين مشکلات بشر در سطح فردي و اجتماعي، مسائل اقتصادي است که تعامل گسترده‌اي هم با حوزه ارتباطات و رسانه‌هاي جمعي دارد. بنابراين مطالعه حوزه "اقتصاد رسانه" از اهميت ويژه‌اي برخوردار است. پژوهش حاضر با هدف بررسي و تبيين "مباني نظري اقتصاد رسانه"، به روش اسنادي انجام شده است. اقتصاد رسانه در هر کشوري ريشه در نظام اقتصادي حاکم بر آن کشور دارد. اقتصاد رسانه را مي‌توان شاخه‌اي از علم اقتصاد دانست که در سه سطح مطرح مي‌شود.در يک سطح مي‌توان مسائل اقتصادي مربوط به کارآيي و هزينه بهينه يک بنگاه رسانه‌اي را بررسي کرد و در سطح ديگر مي‌توان موضوع‌هاي مربوط به مسائل درون‌بخشي انواع رسانه‌ها را از حيث تخصيص بهينه منابع و حصول به بهترين نتيجه، مورد توجه قرارداد و در سطح سوم نيز مي‌توان عملکرد رسانه‌ها و نقش آنها در بالا بردن سطح رفاه اجتماعي را مطرح کرد. در اين پژوهش درباره انواع نظام‌هاي اقتصادي، کانال‌هاي ارتباطي اقتصاد و رسانه متناسب با هر نظام اقتصادي، مباحث اقتصاد خرد رسانه، مباحث اقتصاد کلان رسانه بحث و بررسي شده است.

نويسنده: ابوالقاسم توحيدي نيا
http://rcirib.ir/report/

کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز پژوهش و سنجش افکار سازمان صدا و سيما است.