سایت مرکز تحقیقات صدا و سیما سایت صدا و سیما
رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی به مناسبت آغاز سال 1390 این سال را سال " جهاد اقتصادی"نامیدند و ...          رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):از مسئولان كشور، چه در دولت، چه در مجلس، چه در بخشهای دیگری كه مربوط به مسائل اقتصادی میشوند و همچنین از ملت عزیزمان انتظار دارم كه در عرصه‌ی اقتصادی با حركتِ جهادگونه كار كنند، مجاهدت كنند.           رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):اگر ما در بخشهاى گوناگون، روحيه‌ى جهادى داشته باشيم؛ يعنى كار را براى خدا، با جديت و به صورت خستگى‌ناپذير انجام دهيم - نه فقط به عنوان اسقاط تكليف - بلاشك اين حركت پيش خواهد رفت.           رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):مشاركت مستقيم مردم در امر اقتصاد، لازم است. اين نيازمند توانمند شدن است، نيازمند اطلاعات لازم است؛ كه اينها را بايد مسئولين در اختيار مردم بگذارند ...البته رسانه‌ها نقش دارند، راديو و تلويزيون نقش دارند، ميتوانند مردم را آگاه كنند...           رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):حرکت ما باید به گونه ای باشد که بتوانیم این دهه را به معنای حقیقی کلمه، مظهر پیشرفت و مظهر استقرار عدالت قرار دهیم .            
تاريخ بروز رساني :    11/30/ 1398
  صفحه اصلی 
  سخنان رهبري 
اخبار  
مقالات  
یادداشت‌ها  
پژوهشهای علمی 
کتاب‌هاو پایان‌نامه‌ها  
اصطلاحات  
  حکايات و ضرب المثل‌ها  
ديدگاه اندیشمندان  
احاديث  
   پايگاههاي پژوهشي  
گالری عکس  
ارتباط با ما  
 
رسول اللّه (صلى الله عليه و آله و سلم) :
 
• الکادُّ عَلى عِیالِهِ مِن حَلالٍ کَالمُجاهِدِ فی سَبیلِ اللّه ِ؛ پیامبر خدا صلى الله علیه و آله : آن که خانواده خویش را از حلال روزى مى دهد ، مانند مجاهدِ در راه خدا است . من لا یحضره الفقیه : ۳ / ۱۶۸ / ۳۶۳۱٫
   
 
فارسي عربي English
Russion Chinese German
France
 
جستجو :
 
محوريابي از رهنمودهاي مقام معظم رهبري در حوزه‌هاي سياسي، اقتصادي، فرهنگي، اجتماعي

محل انتشار : مرکز تحقيقات صدا و سيما
شماره گزارش : 169
تعداد صفحات : 204 ناشر :
وضعيت منبع : فقط نسخه چاپي وجود دارد
سال انتشار : 1383
زبان اصلي : فارسي
سطح دسترسي : آزاد براي استفاده عموم
وضعيت پيوست : ندارد
وضعيت چکيده : چکيده دستي تهيه شده است

: پژوهش پيمايشي
شماره رکورد : 19664 موضوع : سياسي
کليد واژه : سخنراني‌ها/فرهنگ/سياست/اقتصاد/خامنه‌اي، علي، رهبر انقلاب
دريافت فايل : دريافت فايل
متن چکيده :
جامعه اسلامي ما در سال 1382 رخدادها مهمي را، چه در عرصه داخلي مهم چون تورم بالاي اقتصادي، بيکاري گسترده، ناآرامي داخلي، رقابت گروه‌هاي سياسي به ويژه در انتخابات هفتم، بست نشستن نمايندگان مجلس ششم در اعتراض به راي شوراي نگهبان و چه در عرصه بين‌المللي - هم‌چون جنگ نفت حضور گسترده آمريکا در منطقه ترور آيت الله حکيم، قضيه پروتکل الحاقي و ... شاهد بوده است. که با رجوع به بيانات مقام معظم رهبري، موضع‌گيري درست و شايسته ايشان نسبت به هر يک از اين حوادث قابل ملاحظه است. با مروري بر سخنان مقام معظم رهبري و انطباق آن با رخدادهاي فرهنگي، سياسي، اقتصادي سال جاري، نقش صداوسيما به عنوان محوري‌ترين وسيله در انتقال رهنمودهاي معظم له به جامعه قابل توجه است. صداوسيما در آگاه کردن افکار عمومي از جريان‌هاي به وجود آمده در کشور بيشترين تاثيرگذاري را در حفظ و تقويت ارزش‌هاي فرهنگي در مقابل تهاجم فرهنگي گسترده دشمنان و هم‌چنين لزوم تقويت فرهنگ سياسي کشور به عهده دارد. پژوهش حاضر با هدف بهره‌گيري از بيانات مقام معظم رهبري در توليد برنامه‌ها و اشاعه فرهنگ ولايي در جامعه انجام شده است. بخش‌هاي اول، دوم و سوم اين پژوهش به رهنمودهاي سياسي، اقتصادي و اجتماعي- فرهنگي مقام معظم رهبري اختصاص دارد. بخش چهارم، جمع‌بندي نهايي رهنمودها و ارائه آن به صورت راهبردهايي براي استفاده نهادهاي مختلف کشور است و در نهايت در بخش پنجم، فهرستي از سخنان مقام معظم رهبري در طول سال 1382 فراهم آمده است. در اين پژوهش، روش به کار گرفته شده براي گردآوري اطلاعات، اسنادي و کتابخانه‌اي با استفاده از روزنامه‌ها، گزارشهاو هم‌چنين سايت‌هاي خبري بوده است. از روزنامه‌ها، به عنوان غني‌ترين منبع در اين زمينه، بيش از ساير منابع استفاده شده است.


نويسنده:
http://rcirib.ir/report/

کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز پژوهش و سنجش افکار سازمان صدا و سيما است.