سایت مرکز تحقیقات صدا و سیما سایت صدا و سیما
رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی به مناسبت آغاز سال 1390 این سال را سال " جهاد اقتصادی"نامیدند و ...          رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):از مسئولان كشور، چه در دولت، چه در مجلس، چه در بخشهای دیگری كه مربوط به مسائل اقتصادی میشوند و همچنین از ملت عزیزمان انتظار دارم كه در عرصه‌ی اقتصادی با حركتِ جهادگونه كار كنند، مجاهدت كنند.           رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):اگر ما در بخشهاى گوناگون، روحيه‌ى جهادى داشته باشيم؛ يعنى كار را براى خدا، با جديت و به صورت خستگى‌ناپذير انجام دهيم - نه فقط به عنوان اسقاط تكليف - بلاشك اين حركت پيش خواهد رفت.           رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):مشاركت مستقيم مردم در امر اقتصاد، لازم است. اين نيازمند توانمند شدن است، نيازمند اطلاعات لازم است؛ كه اينها را بايد مسئولين در اختيار مردم بگذارند ...البته رسانه‌ها نقش دارند، راديو و تلويزيون نقش دارند، ميتوانند مردم را آگاه كنند...           رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):حرکت ما باید به گونه ای باشد که بتوانیم این دهه را به معنای حقیقی کلمه، مظهر پیشرفت و مظهر استقرار عدالت قرار دهیم .            
تاريخ بروز رساني :    11/30/ 1398
  صفحه اصلی 
  سخنان رهبري 
اخبار  
مقالات  
یادداشت‌ها  
پژوهشهای علمی 
کتاب‌هاو پایان‌نامه‌ها  
اصطلاحات  
  حکايات و ضرب المثل‌ها  
ديدگاه اندیشمندان  
احاديث  
   پايگاههاي پژوهشي  
گالری عکس  
ارتباط با ما  
 
رسول اللّه (صلى الله عليه و آله و سلم) :
 
• الکادُّ عَلى عِیالِهِ مِن حَلالٍ کَالمُجاهِدِ فی سَبیلِ اللّه ِ؛ پیامبر خدا صلى الله علیه و آله : آن که خانواده خویش را از حلال روزى مى دهد ، مانند مجاهدِ در راه خدا است . من لا یحضره الفقیه : ۳ / ۱۶۸ / ۳۶۳۱٫
   
 
فارسي عربي English
Russion Chinese German
France
 
جستجو :
 
بررسي نقش و راهکارهاي نظارتي رسانه ملي در اصلاح الگوي مصرف

محل انتشار : اداره کل مطالعات رسانه و ارتباطات، گروه مديريت رسانه و مهندسي پيام
شماره گزارش : 355
تعداد صفحات : 57 ناشر :
وضعيت منبع : سال انتشار : 1389
زبان اصلي : سطح دسترسي :
وضعيت پيوست : همراه لوح فشرده
وضعيت چکيده :
نوع منبع : گزارش
شماره رکورد : 35406
موضوع : ارتباطات و رسانه / اقتصادي
کليد واژه : پژوهش‌هاي ارتباطات و رسانه/پژوهش‌هاي اقتصادي/اصلاح الگوي مصرف/مصرف/رسانه‌هاي گروهي/فرهنگ مصرف/
دريافت فايل : دريافت فايل
متن چکيده :
اصلاح الگوي مصرف افراد جامعه در دوره‌هاي زماني مختلف کم و بيش مورد توجه سياست‌گذاران و دولتمردان کشور بوده است. نظربه اينکه رسانه ملي، بيشترين تعداد مخاطبان و گسترده‌ترين امکانات رسانه کشور را در اختيار دارد، در زمينه نظارت بر اصلاح الگوي مصرف، توان و مسووليت بيشتري دارد. اطلاعات اين تحقيق، از طريق مصاحبه عميق ساختار يافته 10 تن از کارشناسان و صاحب‌نظران گردآوري شده است. عناوين مطالب مورد بحث در پژوهش حاضر، به قرار زير است: کلياتي در خصوص بحث اصلاح الگوي مصرف، نقش رسانه ملي در اصلاح الگوي مصرف و جايگاه نقش نظارتي در بين ساير نقش‌ها، شرط‌هاي موفقيت رسانه ملي در نظارت بر اصلاح الگوي مصرف، سياست‌گذاري در حوزه اصلاح الگوي مصرف و نظارت بر آن توسط رسانه ملي، شکل و نحوه مناسب ارائه پيام در رسانه ملي به منظور آموزش و ايفاي نقش نظارتي در اصلاح الگوي مصرف، مخاطبان هدف در اصلاح الگوي مصرف و نظارت بر آن، راهکارهاي رسانه‌اي براي اصلاح الگوي مصرف و نظارت بر آن از طريق رسانه ملي.


نويسنده: خجير / فتحي‌نيا
http://rcirib.ir/jahad_

کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز پژوهش و سنجش افکار سازمان صدا و سيما است.