سایت مرکز تحقیقات صدا و سیما سایت صدا و سیما
رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی به مناسبت آغاز سال 1390 این سال را سال " جهاد اقتصادی"نامیدند و ...          رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):از مسئولان كشور، چه در دولت، چه در مجلس، چه در بخشهای دیگری كه مربوط به مسائل اقتصادی میشوند و همچنین از ملت عزیزمان انتظار دارم كه در عرصه‌ی اقتصادی با حركتِ جهادگونه كار كنند، مجاهدت كنند.           رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):اگر ما در بخشهاى گوناگون، روحيه‌ى جهادى داشته باشيم؛ يعنى كار را براى خدا، با جديت و به صورت خستگى‌ناپذير انجام دهيم - نه فقط به عنوان اسقاط تكليف - بلاشك اين حركت پيش خواهد رفت.           رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):مشاركت مستقيم مردم در امر اقتصاد، لازم است. اين نيازمند توانمند شدن است، نيازمند اطلاعات لازم است؛ كه اينها را بايد مسئولين در اختيار مردم بگذارند ...البته رسانه‌ها نقش دارند، راديو و تلويزيون نقش دارند، ميتوانند مردم را آگاه كنند...           رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):حرکت ما باید به گونه ای باشد که بتوانیم این دهه را به معنای حقیقی کلمه، مظهر پیشرفت و مظهر استقرار عدالت قرار دهیم .            
تاريخ بروز رساني :    12/05/ 1398
  صفحه اصلی 
  سخنان رهبري 
اخبار  
مقالات  
یادداشت‌ها  
پژوهشهای علمی 
کتاب‌هاو پایان‌نامه‌ها  
اصطلاحات  
  حکايات و ضرب المثل‌ها  
ديدگاه اندیشمندان  
احاديث  
   پايگاههاي پژوهشي  
گالری عکس  
ارتباط با ما  
 
رسول اللّه (صلى الله عليه و آله و سلم) :
 
• الکادُّ عَلى عِیالِهِ مِن حَلالٍ کَالمُجاهِدِ فی سَبیلِ اللّه ِ؛ پیامبر خدا صلى الله علیه و آله : آن که خانواده خویش را از حلال روزى مى دهد ، مانند مجاهدِ در راه خدا است . من لا یحضره الفقیه : ۳ / ۱۶۸ / ۳۶۳۱٫
   
 
فارسي عربي English
Russion Chinese German
France
 
جستجو :
 
ارتباط اقتصاد غیر رسمی با سیاست های مالیاتی مورد ایران


مقطع: کارشناسي ارشد
رشته گرايش: معارف اسلامي و اقتصاد
دانشگاه: امام صادق (ع)
استاد راهنما: مهدي صادقي شاهداني
استاد مشاور: کامران ندري

تاريخ دفاع: 1386
اثرگذاري اقتصاد غيررسمي بر شاخص هاي مهم اقتصادي از جمله GDP‎ رسمي، بيکاري، مصرف، توليد و ... اين ضرورت را ايجاب مي نمايد تا با بررسي عوامل اثرگذار بر اين پديده راهکارهاي عملي براي جلوگيري و گسترش آن شناسايي و اتخاذ شوند. مطالعات انجام شده نشان مي دهد حجم اقتصاد غيررسمي در ايران بالا بوده و عواملي چون ماليات ها، حجم و کيفيت قوانين و مقررات و عملکرد اقتصاد رسمي از مهمترين عوامل تاثيرگذار بر آن مي باشند. بر اين اساس در اين تحقيق در مرحله اول، الگوي اوليه اي جهت بررسي اثر متغيرهاي بار مالياتي کل، بار قانوني و مقرراتي، نرخ رشد توليد ناخالص داخلي و سياست هاي تعديل اقتصاد براقتصاد غيررسمي در ايران طي دوره زماني (???? - ‎????) در نظر گرفته شده است. نتايج اين الگو نشان مي دهد، بار مالياتي کل به لحاظ آماري اثر معناداري بر اقتصاد غير رسمي ندارد، اما متغيرهاي بار قانوني و مقرراتي ، نرخ رشد GDP‎ و سياست هاي تعديل اقتصادي به ترتيب با علائم مثبت، منفي و منفي اثر معناداري بر اقتصاد غير رسمي دارند. در مرحله دوم متغير بار مالياتي کل به دو جزء متغير بار مالياتي مستقيم و متغير بار مالياتي غير مستقيم تفکيک شده و به عنوان الگوي دوم بررسي مي شوند. نتايج اين الگو نشان مي دهد که بار مالياتي مستقيم اثر معناداري بر اقتصاد غير رسمي ندارد. اما بار مالياتي غير مستقيم اثر مثبت و معناداري بر اقتصاد غيررسمي دارد. و در اين الگو همانند الگوي اوليه متغيرهاي بار قانوني و مقرراتي، نرخ رشد GDP‎ و سياست هاي تعديل اقتصادي به ترتيب با علائم مثبت، منفي و منفي اثر معناداري بر اقتصاد غير رسمي دارند.

کاربر گرامي جهت دريافت اصل پايان نامه ها به دانشگاه مربوطه مراجعه فرماييد
نويسنده: میرزایی، روح الله
http://www.hawzah.net/

کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز پژوهش و سنجش افکار سازمان صدا و سيما است.