سایت مرکز تحقیقات صدا و سیما سایت صدا و سیما
رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی به مناسبت آغاز سال 1390 این سال را سال " جهاد اقتصادی"نامیدند و ...          رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):از مسئولان كشور، چه در دولت، چه در مجلس، چه در بخشهای دیگری كه مربوط به مسائل اقتصادی میشوند و همچنین از ملت عزیزمان انتظار دارم كه در عرصه‌ی اقتصادی با حركتِ جهادگونه كار كنند، مجاهدت كنند.           رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):اگر ما در بخشهاى گوناگون، روحيه‌ى جهادى داشته باشيم؛ يعنى كار را براى خدا، با جديت و به صورت خستگى‌ناپذير انجام دهيم - نه فقط به عنوان اسقاط تكليف - بلاشك اين حركت پيش خواهد رفت.           رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):مشاركت مستقيم مردم در امر اقتصاد، لازم است. اين نيازمند توانمند شدن است، نيازمند اطلاعات لازم است؛ كه اينها را بايد مسئولين در اختيار مردم بگذارند ...البته رسانه‌ها نقش دارند، راديو و تلويزيون نقش دارند، ميتوانند مردم را آگاه كنند...           رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):حرکت ما باید به گونه ای باشد که بتوانیم این دهه را به معنای حقیقی کلمه، مظهر پیشرفت و مظهر استقرار عدالت قرار دهیم .            
تاريخ بروز رساني :    11/30/ 1398
  صفحه اصلی 
  سخنان رهبري 
اخبار  
مقالات  
یادداشت‌ها  
پژوهشهای علمی 
کتاب‌هاو پایان‌نامه‌ها  
اصطلاحات  
  حکايات و ضرب المثل‌ها  
ديدگاه اندیشمندان  
احاديث  
   پايگاههاي پژوهشي  
گالری عکس  
ارتباط با ما  
 
رسول اللّه (صلى الله عليه و آله و سلم) :
 
• الکادُّ عَلى عِیالِهِ مِن حَلالٍ کَالمُجاهِدِ فی سَبیلِ اللّه ِ؛ پیامبر خدا صلى الله علیه و آله : آن که خانواده خویش را از حلال روزى مى دهد ، مانند مجاهدِ در راه خدا است . من لا یحضره الفقیه : ۳ / ۱۶۸ / ۳۶۳۱٫
   
 
فارسي عربي English
Russion Chinese German
France
 
جستجو :
 
جایگاه بخش ساختمان در اقتصاد ایران (با تاکید بر مدلهای داده - ستانده: روش خارج سازی فرضی)

مقطع: کارشناسي ارشد
رشته گرايش: معارف اسلامي و اقتصاد
دانشگاه: امام صادق (ع)
استاد راهنما: مهدي صادقي
استاد مشاور: محمدرضا منجذب
چکيده:
بخش ساختمان و مسکن به دليل تعاملاتي که با ساير بخشهاي اقتصاد دارد در مباحث توسعه اقتصادي به ويژه توسعه پايدار که ناظر بر ارتقاي کيفيت و تعادل زيست محيطي است جايگاه ويژه اي را به خود اختصاص داده است. شناخت ارتباطات پسين و پيشين بخش ساختمان و آشنايي با نحوه تعاملات اين بخش با ساير بخشهاي و ويژگيهاي اين پيوند ها و در نتيجه مشخص شدن جايگاه بخش مزبور در اقتصاد کشور کمک مي کند تا نحوء به کارگيري اين بخش در روند رشد و توسعه اقتصادي را بهتر درک کنيم و با سياستگذاريهاي مناسب موجبات تحرک اين بخش و به تبع آن ساير بخشهاي مرتبط با آن را فراهم نماييم. اين تحقيق ضمن معرفي روشهاي مختلف اندازه گيري ارتباطات بين بخشي - شامل روشهاي متقدمين و متاخرين - مهمترين روشها در اين زمينه را در خصوص اقتصاد ايران به کار برده است. نتايج حاصل از روشهاي متقدمين حاکي از اين مطلب است که بخش ساختمان به لحاظ ارتباطات پسين داراي ضرايب پيوندي بالايي مي باشد. ولي ضرايب مربوط به پيوندهاي پيشين در سطح پاييني قرار دارد اما روش خارج سازي فرضي دايزن باخر و ون در ليندن از روشهاي متاخرين که جديدترين تکنيک داده-ستانده در اين خصوص مي باشد با برطرف کردن عيوب و نواقص مربوط به روشهاي قبلي، پس از به کارگيري در خصوص اقتصاد ايران نشان مي دهد که پيوندهاي پسين و پيشين بخش مورد اشاره در سطح بسيار بالايي قرار دارد. نتايج بدست آمده از اين تحقيق لزوم تاکيد و توجه بيش از پيش دولت و سياستگذاران و برنامه ريزان اقتصادي به بخش ساختمان و مسکن و اتخاذ تصميم هاي به جا و تخصيص بودجه هاي بيشتر به اين بخش از اقتصاد را نشان مي دهد. نتيجه چنين اموري جلوگيري از تخصيص غير بهينه منابع و فراهم آمدن زمينه هاي رشد متوازن اقتصادي خواهد شد.
کاربر گرامي جهت دريافت اصل پايان نامه ها به دانشگاه مربوطه مراجعه فرماييد
نويسنده:نويسنده: نوراحمدی، مهدی
پايگاه حوزه

کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز پژوهش و سنجش افکار سازمان صدا و سيما است.