سایت مرکز تحقیقات صدا و سیما سایت صدا و سیما
رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی به مناسبت آغاز سال 1390 این سال را سال " جهاد اقتصادی"نامیدند و ...          رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):از مسئولان كشور، چه در دولت، چه در مجلس، چه در بخشهای دیگری كه مربوط به مسائل اقتصادی میشوند و همچنین از ملت عزیزمان انتظار دارم كه در عرصه‌ی اقتصادی با حركتِ جهادگونه كار كنند، مجاهدت كنند.           رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):اگر ما در بخشهاى گوناگون، روحيه‌ى جهادى داشته باشيم؛ يعنى كار را براى خدا، با جديت و به صورت خستگى‌ناپذير انجام دهيم - نه فقط به عنوان اسقاط تكليف - بلاشك اين حركت پيش خواهد رفت.           رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):مشاركت مستقيم مردم در امر اقتصاد، لازم است. اين نيازمند توانمند شدن است، نيازمند اطلاعات لازم است؛ كه اينها را بايد مسئولين در اختيار مردم بگذارند ...البته رسانه‌ها نقش دارند، راديو و تلويزيون نقش دارند، ميتوانند مردم را آگاه كنند...           رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):حرکت ما باید به گونه ای باشد که بتوانیم این دهه را به معنای حقیقی کلمه، مظهر پیشرفت و مظهر استقرار عدالت قرار دهیم .            
تاريخ بروز رساني :    11/30/ 1398
  صفحه اصلی 
  سخنان رهبري 
اخبار  
مقالات  
یادداشت‌ها  
پژوهشهای علمی 
کتاب‌هاو پایان‌نامه‌ها  
اصطلاحات  
  حکايات و ضرب المثل‌ها  
ديدگاه اندیشمندان  
احاديث  
   پايگاههاي پژوهشي  
گالری عکس  
ارتباط با ما  
 
رسول اللّه (صلى الله عليه و آله و سلم) :
 
• الکادُّ عَلى عِیالِهِ مِن حَلالٍ کَالمُجاهِدِ فی سَبیلِ اللّه ِ؛ پیامبر خدا صلى الله علیه و آله : آن که خانواده خویش را از حلال روزى مى دهد ، مانند مجاهدِ در راه خدا است . من لا یحضره الفقیه : ۳ / ۱۶۸ / ۳۶۳۱٫
   
 
فارسي عربي English
Russion Chinese German
France
 
جستجو :
 
بررسی روابط متقابل اقتصاد و تعلیم و تربیت

مقطع: کارشناسي ارشد
رشته گرايش: علوم اجتماعي و روانشناسي
دانشگاه: دانشگاه آزاد اسلامي تهران
استاد راهنما: محمود جمالي
استاد مشاور: منصور يوسفي

تاريخ دفاع: 1381

چکيده:
بررسي روابط متقابل بين اقتصاد و تعليم و تربيت مي باشد روش پژوهش نظري (توصيفي ) است که از روشهاي استدلالي و عقلاني استفاده نموده و بر پايه مطالعات کتابخانه اي انجام مي گيرد در اين پژوهش با بررسي آموزش و پرورش ژاپن و نقش آن در توسعه اقتصادي و مطرح کردن تحقيقات صورت گرفته در ايران و خارج از ايران اين نتيجه را بيان مي کند که آموزش و پرورش با اقتصاد روابط پيچيده اي دارند؛ آموزش و پرورش جوانان نوعي سرمايه گذاري ملي مي باشد و همان است که سرمايه انساني خوانده مي شود و باعث پيشرفت اقتصاد مي گردد از سويي اقتصادي پيشرفته نيز با تجهيزات و تکنولوژي مدرن در شکوفايي تعليم و تربيت موثر است .

کاربر گرامي جهت دريافت اصل پايان نامه ها به دانشگاه مربوطه مراجعه فرماييد
نويسنده:نويسنده: حدادیان ، احمد
پايگاه حوزه

کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز پژوهش و سنجش افکار سازمان صدا و سيما است.