سایت مرکز تحقیقات صدا و سیما سایت صدا و سیما
رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی به مناسبت آغاز سال 1390 این سال را سال " جهاد اقتصادی"نامیدند و ...          رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):از مسئولان كشور، چه در دولت، چه در مجلس، چه در بخشهای دیگری كه مربوط به مسائل اقتصادی میشوند و همچنین از ملت عزیزمان انتظار دارم كه در عرصه‌ی اقتصادی با حركتِ جهادگونه كار كنند، مجاهدت كنند.           رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):اگر ما در بخشهاى گوناگون، روحيه‌ى جهادى داشته باشيم؛ يعنى كار را براى خدا، با جديت و به صورت خستگى‌ناپذير انجام دهيم - نه فقط به عنوان اسقاط تكليف - بلاشك اين حركت پيش خواهد رفت.           رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):مشاركت مستقيم مردم در امر اقتصاد، لازم است. اين نيازمند توانمند شدن است، نيازمند اطلاعات لازم است؛ كه اينها را بايد مسئولين در اختيار مردم بگذارند ...البته رسانه‌ها نقش دارند، راديو و تلويزيون نقش دارند، ميتوانند مردم را آگاه كنند...           رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی):حرکت ما باید به گونه ای باشد که بتوانیم این دهه را به معنای حقیقی کلمه، مظهر پیشرفت و مظهر استقرار عدالت قرار دهیم .            
تاريخ بروز رساني :    12/06/ 1398
  صفحه اصلی 
  سخنان رهبري 
اخبار  
مقالات  
یادداشت‌ها  
پژوهشهای علمی 
کتاب‌هاو پایان‌نامه‌ها  
اصطلاحات  
  حکايات و ضرب المثل‌ها  
ديدگاه اندیشمندان  
احاديث  
   پايگاههاي پژوهشي  
گالری عکس  
ارتباط با ما  
 
رسول اللّه (صلى الله عليه و آله و سلم) :
 
• الکادُّ عَلى عِیالِهِ مِن حَلالٍ کَالمُجاهِدِ فی سَبیلِ اللّه ِ؛ پیامبر خدا صلى الله علیه و آله : آن که خانواده خویش را از حلال روزى مى دهد ، مانند مجاهدِ در راه خدا است . من لا یحضره الفقیه : ۳ / ۱۶۸ / ۳۶۳۱٫
   
 
فارسي عربي English
Russion Chinese German
France
 
جستجو :
 
تبیین اصول موضوعه نهادهای مالی اسلامی و ویژگی ها و عملکرد آن

مقطع: کارشناسي ارشد
رشته گرايش: معارف اسلامي و اقتصاد
دانشگاه: امام صادق (ع)
استاد راهنما: احمد شعباني
استاد مشاور: حسن سبحاني

تاريخ دفاع: 1387

چکيده:
در اين تحقيق ما با ديدي مبنايي به موضوع نهادهاي مالي مي پردازيم. با توجه به اصول موضوعه اي که در نهادسازي در هر رويکردي است. در ابتدا بايد به آن توجه داشت که ما مي خواهيم مباني و هسته اصلي نهادهاي مالي را از يک سو در علم اقتصاد استخراج کرده و از سوي ديگر با استخراج اين مباني از مفاهيم عميق اقتصاد اسلامي و تطبيق آن با اقتصاد معاصر به تدوين بسته اي بپردازيم که هدايت کننده ما به سوي نهاد سازي مالي اسلامي باشد. در اين تحقيق با بيان مي کنيم که، نهادهاي مالي اسلامي بر اساس مباني اسلامي، به دنبال حفظ تعادل و کارايي و عدالت اقتصادي و ايجاد رشد متوازن هستند؛ در حالي که نهادهاي مالي متعارف صرفا به دنبال کاهش ريسک و افزايش سود هستند. و اينکه نهادهاي مالي اسلامي با تکيه بر مباني چون مشارکت محور بودن و توليد محور بودن تامين مالي، به دنبال ايجاد کارايي و رشد سريع تر اقتصادي مي باشد. به دنبال دستيابي به اصول موضوعه و مباني اسلامي لازم براي يک نهاد مالي اسلامي مي باشم. بنابر اين در اين تحقيق با استخراج مباني و الگوي کاراي نهادهاي مالي اسلامي و بررسي چالش هاي فراروي اين نظام مالي راهکار توسعه و بهرور شدن نظام مالي را لزوم مهندسي مالي اسلامي بيان مي داريم. و ارکان و مباني و استراتژي ايجاد مهندسي مالي در اين نظام را تبيين مي نماييم.

کاربر گرامي جهت دريافت اصل پايان نامه ها به دانشگاه مربوطه مراجعه فرماييد
نويسنده: کجوری نژاد، عبدالحمید

کليه حقوق اين سايت متعلق به مرکز پژوهش و سنجش افکار سازمان صدا و سيما است.