گزارش «نقش بازار سرمایه در تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی» منتشر شد

دفتر مدیریت پژوهش، توسعه و مطالعات اسلامی سازمان بورس، گزارشی تحت عنوان «نقش بازار سرمایه در تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی» را به قلم محمد توحیدی منتشر کرده است.

در خلاصه این گزارش آمده است: منظور از اقتصاد مقاومتی، اقتصادی است که توانایی پویایی و پایداری در شرایط مختلف را به‌همراه دارد. اقتصاد مقاومتی، اقتصادی است که در شرایط فشار، تحریم، دشمنی‌ها و خصومت‌های شدید می‌تواند تعیین‌کننده‌ی رشد و شکوفایی کشور باشد. اقتصاد مقاومتی در واقع الگویی الهام‌بخش از نظام اقتصادی اسلام را عینیت می‌بخشد و زمینه و فرصت مناسب را برای نقش‌آفرینی مردم و فعالان اقتصادی در رشد و شکوفایی اقتصاد کشور مهیا می‌کند.

همچنین آمده است: بازار سرمایه به عنوان یکی از ارکان مهم نظام مالی کشور طی سالیان اخیر توانسته است پررنگ‌تر از گذشته نقش خود را ایفا نماید و در راستای تحقق سیاست‌های کلان اقتصادی کشور گام بردارد. مروری اجمالی بر نماگرهای کلیدی بازار سرمایه گویای رشد و توسعه کمی و کیفی بازار سرمایه طی سالیان اخیر می‌باشد. مطالعه بندهای سیاست‌های ابلاغی اقتصاد مقاومتی نشان می‌دهد بازار سرمایه می‌تواند در برخی از حوزه‌‌ها نقش کلیدی داشته باشد.

http://iqna.ir/fa/News/1451581

 

  
  صفحه اصلی 
  سخنان رهبري 
اخبار  
مقالات  
پژوهشها  
کتاب‌هاو پایان‌نامه‌ها 
اصطلاحات  
احاديث  
  حکايات و ضرب المثل‌ها  
   پايگاههاي پژوهشي  
گالری عکس  
ارتباط با ما  
 
 
1. الامام علي (ع): تَعَرَّضُوا لِلتِّجاراتِ، فَاِنَّ لَکُمْ فيها غِنيً عَمّا في اَيْدِي النّاسِ وَ اِنَّ اللهَ يُحِبُّ المُحْتَرِفَ الْاَمينَ.
امام علي عليه‌السلام فرمود: به کارهاي تجاري بپردازيد که بازرگاني، شما را از مال ديگران بي‌نياز مي‌کند. خداوند پيشه‌ور درستکار را دوست دارد.
(وسايل الشيعه، ج 22)
و..
 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مرکز تحقیقات سازمان صدا و سیما است.