صفحه اصلی> اخبار و اطلاعيه ها

دکتر علی طلوعی، رئیس مرکز تحقیقات : رسالت مرکز تحقیقات صداوسیما تبیین گفتمان انقلاب اسلامی

دکتر علی طلوعی، رئیس مرکز تحقیقات : رسالت مرکز تحقیقات صداوسیما تبیین گفتمان انقلاب اسلامی


نشست هم‌اندیشی مدیران مرکز تحقیقات با حضور رئیس و مدیران این مرکز ،‌ یکشنبه 19 خرداد در سالن جلسات مرکز برگزار شد.

به گزارش روابط‌عمومی مرکز تحقیقات، این نشست با توجه به ساختار جدید مرکز، ‌به منظور تبیین عملکرد واحدهای مختلف و همچنین تشریح چشم‌انداز آینده این مجموعه برگزار گردید.

در این نشست دکتر علی طلوعی، رئیس مرکز تحقیقات، ضمن قدردانی از عملکرد مطلوب همکاران مرکز در سال 1397 و همچنین تشریح نقش و هویت مرکز در صداوسیما، در خصوص نیازها و مشکلات رسانه اظهار کرد: نیاز امروز رسانه اشتراک معنایی،‌ مفهومی و مأموریتی است و باید درحوزه عمل و مفهوم اشتراک داشته باشیم؛ بدین منظور باید هم در تعریف فرهنگ سازمانی رسانه و هم در ترمیم،‌ ترویج و تبادل این فرهنگ سهم بسزایی ایفا نماییم.امروز ساختار رسانه، نیازمند بازنگری و تقویت است و باید نسبت بین نیروهای صف و ستاد بیشتر شود.

رئیس مرکز تحقیقات در ادامه این نشست افزود: مشکلات حوزه پژوهش باید به صورت بنیادی مرتفع گردد و در این زمینه باید بیشتر بر روی رسانه تمرکز شود و نگاه ما در این مسیر، باید به برنامه پنج ساله و برنامه تحولی دو ساله باشد.

 دکتر علی طلوعی ضمن تأکید برروی برنامه ریزی پژوهشی در حوزه بیانیه گام دوم انقلاب، اظهار کرد: بدون شک، این بیانیه فرازهای متنوعی از چهل‌سالگی انقلاب اسلامی را به‌مثابه راهی طی‌شده و تجربه‌ای ارزشمند مطرح می‌کند. گروه های پژوهشی مرکز تحقیقات باید برنامه ریزی کوتاه مدت و میان مدتی  درحوزه گفتمان سازی های مطرح شده از سوی مقام معظم رهبری به ویژه در حوزه های گفتمان انقلاب و بیانیه گام دوم انقلاب وگفتمان اقتصاد مقاومتی داشته باشند و در حوزه منظومه سازی فرمایش‌های مقام معظم رهبری در تمام ابعاد بایستی به صورت روشن واثر بخش تری عمل کنند.

دکتر علی طلوعی در زمینه وظایف و عملکرد گروه‌های پژوهشی بیان کرد:وظایف گروه های پژوهشی مستلزم بازتعریف و استفاده بیشتر از ظرفیت های این گروه هاست و آنها  باید تولیدات پژوهشی خود را دقیقأ معطوف به مسائل و نیازهای اصلی رسانه کنند.

در این جلسه، مدیران کل واحدها و مدیران گروه‌ها و بخش‌های مختلف به ایراد سخن پرداختند و ضمن تشریح عملکرد، ‌دستاوردها،‌ اولویت‌ها، پیشنهادها و چشم‌اندازهای واحدهای مربوط ، مشکلات مجموعه خود را مطرح کردند و به تبادل نظر پرداختند.

در پایان این نشست، با توجه به تغییر ساختار مرکز، دکتر علی طلوعی احکام انتصاب مدیران مرکز را به آنها اهدا کرد.

Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA
 
     
     
آرشیو اخبار پژوهشی

کلیه حقوق این سایت متعلق به مرکز تحقیقات سازمان صدا و سیما است.