صفحه اصلی> اخبار و اطلاعيه ها

مرکز تحقیقات صداوسیما اعلام کرد: «گاندو» پربیننده‌ترین سریال تلویزیونی

مرکز تحقیقات صداوسیما اعلام کرد: «گاندو» پربیننده‌ترین سریال تلویزیونی


      براساس نظرسنجی مرکز تحقیقات سازمان صداوسیما که بیستم تیرماه 98 در سراسر کشور صورت گرفت،  80.5 درصد از مردم بیننده برنامه‌های سیما اعم ازسریال، فیلم سینمایی، مسابقه، مستند، سخنرانی، گفتگو، ورزش و اخبار بودند و 50.2 درصد نیز حداقل یکی از سریال‌های جدید «بوی باران» شبکه یک،«خانواده دکترماهان» شبکه دو و«گاندو» شبکه سه سیما را دیده‌اند که دراین‌ میان «گاندو» پربیننده‌ترین سریال بوده است.
سریال «گاندو» با حدود 44 درصد بیننده درصدر سریال‌های جدید تلویزیون قرارگرفت و سریال «بوی باران»  شبکه یک با 4 درصد اختلاف و مخاطب 40درصدی در رتبه دوم پربیننده‌ ترین سریال قرار گرفته است.
سریال «بوی باران» مجموعه‌ای 75قسمتی است که تا زمان نظرسنجی مرکز تحقیقات 21 قسمت از آن پخش شده و پخش آن همچنان ادامه دارد.
«خانواده دکترماهان» سریال شبانگاهی شبکه دو سیما نیز براساس این نظرسنجی با 18.2 درصد در رتبه سوم سریال‌های جدید درحال پخش قرار گرفته است.
مرکز تحقیقات سازمان صداوسیما همچنین در خصوص ویژگی‌های مختلف پربیننده‌ترین سریال این روزهای تلویزیون یعنی «گاندو» نظر مردم را جویا شده است.
براساس این نظرسنجی بیش از 89 درصد از مخاطبان این سریال در حد "زیاد" از آن رضایت داشته‌اند و بیش از 73 درصد هم آن را در حد "زیاد" باورپذیر دانسته‌اند.
از نظر 60.7 درصد از بینندگان، مهمترین پیام سریال «گاندو» نشان دادن قدرت نیروهای اطلاعاتی و امنیتی بوده است و حدود 79 درصد از آنها هم معتقدند این سریال در حد "زیاد" توانسته مردم را با فعالیت نیروهای اطلاعاتی و امنیتی آشنا کند.
از منظر 82.2 درصد از بینندگان، سریال «گاندو» توانسته است در حد زیاد باعث اعتمادسازی مردم به قدرت و توان نیروهای اطلاعاتی و امنیتی کشور شود.
این نظرسنجی از بینندگان خواسته است تا میزان موفقیت سریال «گاندو» را در جنبه‌های مختلف ارزیابی کنند که 91 درصد از آنها این سریال را در نمایش "هوش و تیز بینی نیروهای اطلاعاتی و امنیتی" در حد "زیاد"موفق دانسته‌اند.
براین‌اساس، 90.3 درصد از بینندگان، این سریال را در نمایش "احساس مسئولیت و تعهد نیروهای امنیتی"، 89،9 درصد در نمایش "به‌کارگیری افراد جوان در شبکه اطلاعاتی و امنیتی کشور"، 86.3 درصد در نمایش "مهارت و توانمندی نیروهای اطلاعاتی و امنیتی"، 83.5 درصد در نمایش "تجهیزات و امکانات سخت‌افزاری و نرم‌افزاری نیروهای امنیتی" و 80.1 درصد در نمایش "هوشیاری نسبت به پدیده نفوذ" در حد "زیاد" موفق توصیف کرده‌اند.
از بینندگان «گاندو» درخصوص دلایل تماشای این سریال پرسیده شده که 53.6 درصد جذابیت موضوع وداستان سریال را عمده‌ترین دلیل خود اعلام کرده‌اند. همچنین 14 درصد از مخاطبان، واقعی بودن موضوع و 11.5 درصد هم سرگرمی و پرکردن وقت را عامل اصلی دیدن این سریال دانسته‌اند.
  1398/4/29
آرشیو اخبار پژوهشی

کلیه حقوق این سایت متعلق به مرکز تحقیقات سازمان صدا و سیما است.