صفحه اصلی> اخبار و اطلاعيه ها

رئیس مرکز تحقیقات: شبکه‌ها را با هم مقایسه نکنید

رئیس مرکز تحقیقات: شبکه‌ها را با هم مقایسه نکنید


دکتر علی طلوعی رئیس مرکز تحقیقات صداوسیما با تأکید بر تفاوت مأموریت‌ها، اهداف و مخاطبان هدف شبکه های مختلف سیما، مقایسه شبکه های سیما را امری ناصواب دانسته و گفتند که هر شبکه باید در چارچوب سیاست‌ها و مأموریت‌های خودش ارزیابی شود.

به گزارش روابط‌عمومی مرکز تحقیقات دکتر علی طلوعی در نشست مشترک مدیران مرکز تحقیقات با مدیران شبکه نسیم که در محل سالن جلسات این مرکز برگزار شد، با بیان این مطلب اظهار کرد: مرکز تحقیقات با بهره گیری از اصول علمی و مبتنی بر قواعد روش شناسی معتبر به صورت دوره ای میزان بینندگان شبکه های سیما را برآورد کرده و در اختیار مسئولان ارشد سازمان و مدیران شبکه‌ها قرار می دهد علاوه بر آن میزان مخاطبان برنامه‌های شاخص هر شبکه و نظرات، دیدگاه‌ها، بازخورد‌ها، انتقادات و پیشنهادهای مخاطبان برنامه‌ها نیز به طور مستمر پایش می‌شود.

دکتر طلوعی با تأکید بر اهمیت مخاطبان در فراگرد ارتباط رسانه ای افزودند، حیات هر رسانه به ارتباط بهینه و وثیق با مخاطبان بستگی دارد بنابراین شبکه‌های سیما باید شناخت دقیق، جامع و فراگیر و به‌هنگام از مخاطبان خود داشته باشند و برای تبدیل مخاطبان خود به بینندگان وفادار برنامه‌ریزی کنند. ایشان تأکید کردند که مرکز تحقیقات در پی آن است که تعاریف و برآوردهای متنوعی از مخاطب به‌دست آورد تا مدیران و برنامه‌سازان بدانند که برنامه‌هایشان چه میزان بیننده وفادار و پیگیر دارد و چه میزان از بینندگان به‌صورت اتفاقی برنامه را تماشا می‌کنند.

در ادامه این نشست دکتر محمد احسانی مدیرشبکه نسیم  ضمن تشکر از برگزاری نشست مشترک با مرکز تحقیقات گفت:مرکز تحقیقات مرکز مهمی است و اهمیت آن شاید به اندازه کافی درک نشود.

 وی اظهار کرد: شبکه نسیم به عنوان یکی از شبکه های مرجع مخاطبان رسانه ملی، شبکه‌های تماشا و نمایش را نیز زیر مجموعه خود دارد و نظرسنجی های مرکز تحقیقات برای شبکه نسیم و برنامه سازان این شبکه بسیار مهم است و در جلسات ارزیابی برنامه ها، نظرسنجی های آن را مطرح می‌کنیم هدف ما از این نشست مشترک آشنایی با فرآیند اجرای نظرسنجی‌ها و تبادل نظر درباره موضوعات مورد علاقه طرفین و همکاری دوجانبه است.

در این نشست نتایج پژوهش‌های مرکز تحقیقات در مورد مزیت‌های شبکه‌های نسیم در جذب مخاطبان نیز ارائه شد. براساس طرح جامع آرایش رسانه‌ای که در مرکز تحقیقات اجرا شد، شبکه نسیم انتخاب اول بینندگان سیما در حوزه طنز، سرگرمی و مسابقات غیر ورزشی بوده است.

در ادامه جلسه مدیران گروه‌های برنامه‌سازی شبکه نسیم و مدیران مرکز تحقیقات دیدگاه‌ها، نظرات و انتظارات متقابل خود را از یکدیگر طرح و بحث کردند.

Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA
  1398/8/14
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
آرشیو اخبار پژوهشی

کلیه حقوق این سایت متعلق به مرکز تحقیقات سازمان صدا و سیما است.