صفحه اصلی> اخبار و اطلاعيه ها

سریال‌های صدرنشین‌ آخرین ماه زمستان

سریال‌های صدرنشین‌ آخرین ماه زمستاننظرسنجی مرکز تحقیقات صداوسیما نشان می‌دهد در نیمه اول اسفند امسال 7 /43 درصد از پاسخگویان حداقل بیننده یکی از سریال‌های جدید «از سرنوشت»، «هشدار برای کبری11»، «سرگذشت»، «روزگار»، «میانبر» و «سوریخ» بوده‌اند.

به گزارش روابط عمومی مرکز تحقیقات، این نظرسنجی حکایت از آن دارد که در این بازه زمانی در میان مجموعه‌های جدید تلویزیونی که از شبکه‌های مختلف سیما روی آنتن می‌رود، سریال «از سرنوشت» شبکه دو با 25 درصد بیننده، پربیننده‌ترین مجموعه تلویزیونی بوده است.

طبق این نظرسنجی، «از سرنوشت» توانسته رضایت 4 /89 درصد از بینندگان را در حد «زیاد» جلب کند. در میان جنبه‌های مختلف سریال «از سرنوشت»، 5 /89 درصد از بینندگان، این مجموعه تلویزیونی را از نظر «آموزنده بودن» در حد «زیاد» موفق دانسته‌اند. داستان این سریال برای 7 /86 درصد بینندگان، در حد «زیاد» جذاب بوده است. 2 /86 درصد هم گفته‌اند شخصیت‌ها در حد «زیاد» باورپذیر بوده‌اند. 5 /85 درصد نیز از بازی هنرپیشه‌ها و 3 /84 درصد هم از تیتراژ سریال در حد «زیاد» ابراز رضایت کرده‌اند. در همین حال، ریتم وقوع اتفاقات در سریال هم از نظر 3 /78 درصد بینندگان «مناسب» بوده است.

در رتبه بعدی پربیننده‌ترین سریال‌های نیمه اول اسفند، مجموعه تلویزیونی «هشدار برای کبری11» شبکه پنج قرار دارد که توانسته در این مدت 3 /20 درصد مخاطب داشته باشد. مخاطبان، از این سریال هم 7 /87 درصد در حد «زیاد» رضایت داشته‌اند همچنین سریال«سرگذشت» با 20/1 درصد بیننده در رتبه سوم قرار گرفته که توانسته رضایت 85 درصد از مخاطبان را درحد«زیاد»بست آورد.

در میان جنبه‌های مختلف سریال «سرگذشت»، 7 /87 درصد از بینندگان، این مجموعه تلویزیونی را از نظر «آموزنده بودن» در حد «زیاد» موفق دانسته‌اند. داستان این سریال برای 4 /75 درصد بینندگان، در حد «زیاد» جذاب بوده است. 73 درصد هم از تیتراژ سریال و 5 /72 درصد از بازی هنرپیشه‌ها در حد «زیاد» ابراز رضایت کرده‌اند. 2 /71 درصد نیز گفته‌اند شخصیت‌ها در حد «زیاد» باورپذیر بوده‌اند. در همین حال، ریتم وقوع اتفاقات در سریال هم از نظر 3 /76 درصد بینندگان «مناسب» بوده است.

« روزگار» شبکه سه با 1 /9 درصد، «میانبر» شبکه پنج با 1 /3 درصد و «سوریخ» شبکه سلامت با 1 /2 درصد بیننده، رتبه‌های بعدی را در آمار بیننده به خود اختصاص داده‌اندسریال

شبکه

درصد بیننده

از سرنوشت

دو

25

هشدار برای کبری 11

پنج

3/ 20

سرگذشت

یک

1/ 20

روزگار

سه

1/ 9

میانبر

پنج

1/ 3

سوریخ

سلامت

2/1


در این نظرسنجی، 23 سریال تکراری هم که در این مدت بازپخش شده‌اند، مورد بررسی قرار گرفته است و مشخص شده سریال «دلنوازان» شبکه آی‌فیلم با 7 /8 درصد بیننده، پربیننده‌ترین سریال در بین سریال‌های تکراری بوده است. «در حاشیه 2» و «خداحافظ بچه» همین شبکه هم هر کدام با 4 /8 درصد بیننده در رتبه دوم قرار دارند و «خانه به دوش» شبکه یک با 4 /6 درصد بیننده در رتبه سوم میزان بیننده ایستاده است.

نظرسنجی مرکز تحقیقات صداوسیما که در پایتخت و 32 شهر دارای مرکز صداوسیما انجام شده، نشان می‌دهد 8 /59 درصد پاسخگویان سریال‌های «ایرانی» و 8 /15 درصد سریال‌های «خارجی» را می‌پسندند. از میان گونه‌های مختلف سریال‌ها هم گونه «خانوادگی» (1 /47 درصد) و «طنز و کمدی» (40 درصد) بیشتر مورد علاقه مردم است
  1398/12/17
آرشیو اخبار پژوهشی

کلیه حقوق این سایت متعلق به مرکز تحقیقات سازمان صدا و سیما است.